Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Po jedenástich týždňoch otvorili letisko v čínskom Wu-chane

Po jedenástich týždňoch otvorili letisko v čínskom Wu-chane

Po 11 týždňoch úplnej karantény a hermetického uzavretia od okolitého sveta sa niekdajšie čínske epicentrum koronavírusu otvára svetu. Medzinárodné letisko Wu-chan Tianhe včera realizovalo prvý vnútroštátny let od 23. januára.

Reklama

Mnohí z prvej várky cestujúcich, ktorí opustili provinciu, boli lekári a ďalší zdravotnícky personál, ktorých hneď na začiatku epidémie letecky dopravili do Wu-chanu z iných oblastí Číny, aby pomohli bojovať proti ochoreniu. Väčšinu zo zdravotníkov pracovníci aeroliniek hneď po nástupe obdarovali kvetmi, chceli sa tak poďakovať za týždne práce s minimálnou frekvenciou prestávok.

Napriek tomu, že lety sú reštartnuté, cestovať v Číne nebude môcť každý. Len tí, ktorí sú preukázateľne bez známok ochorenia. Obyvatelia Číny sú totiž monitorovaní aplikáciou, ktorá sleduje ich pohyb, pohyb blízkych ľudí a zdieľa ich zdravotné informácie. Cestujúci so zeleným indikátorom na mape sú považovaní za bezpečných a majú umožnený voľný pohyb. Pre ostatných stále platí obmedzenie pohybu.

Hneď prvý deň desiatky letov

Otvoreniu letiska predchádzala masívna dezinfekcia. Minulý týždeň sa na ňom podieľalo vyše 150 odborníkov.

Po opätovnom otvorení letiska odštartovalo z Wu-Chanu množstvo domácich letov. Len spoločnosť China Southern Airlines uvádza, že prvý deň prevádzkovala celkovo 28 letov, aj keď nie všetky boli komerčné.

China Southern a China Eastern nie sú jediné letecké spoločnosti, ktoré sa vrátili vo Wu-Chane na oblohu. Svoje linky už opäť prevádzkujú Xiamen Airlines, Peking Capital Airlines, Tianjin Airlines a dokonca aj holandské aerolínie KLM.

Len za prvý deň realizovalo podľa informácií SimpleFlying.com letisko vo Wu-Chane celkovo 166 letov. Väčšina letov je podľa informácií z letiska na 90% plná.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO1 deň dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky1 deň dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky1 deň dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky1 deň dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky1 deň dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky1 deň dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore