Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Po jedenástich týždňoch otvorili letisko v čínskom Wu-chane

Po jedenástich týždňoch otvorili letisko v čínskom Wu-chane

Po 11 týždňoch úplnej karantény a hermetického uzavretia od okolitého sveta sa niekdajšie čínske epicentrum koronavírusu otvára svetu. Medzinárodné letisko Wu-chan Tianhe včera realizovalo prvý vnútroštátny let od 23. januára.

Reklama

Mnohí z prvej várky cestujúcich, ktorí opustili provinciu, boli lekári a ďalší zdravotnícky personál, ktorých hneď na začiatku epidémie letecky dopravili do Wu-chanu z iných oblastí Číny, aby pomohli bojovať proti ochoreniu. Väčšinu zo zdravotníkov pracovníci aeroliniek hneď po nástupe obdarovali kvetmi, chceli sa tak poďakovať za týždne práce s minimálnou frekvenciou prestávok.

Napriek tomu, že lety sú reštartnuté, cestovať v Číne nebude môcť každý. Len tí, ktorí sú preukázateľne bez známok ochorenia. Obyvatelia Číny sú totiž monitorovaní aplikáciou, ktorá sleduje ich pohyb, pohyb blízkych ľudí a zdieľa ich zdravotné informácie. Cestujúci so zeleným indikátorom na mape sú považovaní za bezpečných a majú umožnený voľný pohyb. Pre ostatných stále platí obmedzenie pohybu.

Hneď prvý deň desiatky letov

Otvoreniu letiska predchádzala masívna dezinfekcia. Minulý týždeň sa na ňom podieľalo vyše 150 odborníkov.

Po opätovnom otvorení letiska odštartovalo z Wu-Chanu množstvo domácich letov. Len spoločnosť China Southern Airlines uvádza, že prvý deň prevádzkovala celkovo 28 letov, aj keď nie všetky boli komerčné.

China Southern a China Eastern nie sú jediné letecké spoločnosti, ktoré sa vrátili vo Wu-Chane na oblohu. Svoje linky už opäť prevádzkujú Xiamen Airlines, Peking Capital Airlines, Tianjin Airlines a dokonca aj holandské aerolínie KLM.

Len za prvý deň realizovalo podľa informácií SimpleFlying.com letisko vo Wu-Chane celkovo 166 letov. Väčšina letov je podľa informácií z letiska na 90% plná.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore