Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

To najkrajšie z Andalúzie. Poznávací výlet od 439€ (novinka)

To najkrajšie z Andalúzie. Poznávací výlet od 439€ (novinka)

Na jar 2020 sme si pre vás pripravili novinku – päťdňový letecký pobyt v 3* hoteli v Andalúzii s fakultatívnym výletom so skúseným slovenským sprievodcom Radom. Bývať budete v krásnej Malage, zatiaľ čo Rado vás prevedie bielou dedinkou v skalách Setenil de las Bodegas, ale aj romantickou Rondou.

Reklama

Navštívite najstaršiu býčiu arénu Španielska a na záver výletu s ním vás čaká posedenie v miestnej bodege s ochutnávkou šiestich druhov lokálnych vín. Ďalšie dva dni si môžete v srdci Andalúzie, v Malage, robiť čo len chcete! Tak čo, páči sa vám ponuka nášho leteckého pobytu v Andalúzii?

100 metrový kaňon El Tajo, do ktorého je neuveriteľne vstavaný most Puente Nuevo, Ronda.

Pobyt od 439€ na osobu zahŕňa:

 • Spiatočná letenka (odlet z Viedne)
 • Ubytovanie v hoteli Apartmentos Bajondillo***
 • Termín: streda 25. marca – nedeľa 29. marca 2020
 • Letiskový transfer a transfer počas výletu so sprievodcom
 • Raňajky formou bufetu
 • 1-dňový fakultatívny výlet Andalúziou so slovenským sprievodcom

Výlet so slovenským sprievodcom po starobylých dedinkách

Starobylá Ronda patrí medzi skvosty Andalúzie, mesto postavené na skale. Jedno z najromantickejších v Španielsku, no konkurenciu mu iste treba hľadať až za hranicami Európy. Priamo v historickom centre mesta sa nachádza viac ako 100 metrový kaňon El Tajo, do ktorého je neuveriteľne vstavaný most Puente Nuevo vysoký ako 33-poschodový vežiak spájajúci starú a novú časť Rondy. Mesto je obohnané úrodnými dubovými a olivovými hájmi.

Ronda je plná promenád a malých kaviarní, obchodov a reštaurácií.  Prejdite sa k balkónu na Hemingwayovej pasáži a navštívte najstaršiu býčiu arénu Španielska, ktorá prispela k zrodu mnohých významných toreadorov minulého storočia. Zastavte sa aj v Setenil de las Bodegas, kde objavíte čaro maurského dedičstva, v bielej andalúzskej dedinke s neobyčajnou architektúrou domov vytesaných do skál.

Setenil de las Bodegas, dedinka vytesaná do skál

Ako využiť počas pobytu plnohodnotne čas?

Malaga, druhé najväčšie mesto Andalúzie, sa nachádza v andalúzskom regióne neďaleko Gibraltárskeho prielivu. A keďže v nej budete tráviť dosť času, mal by byť Gibraltár na vašom „toto musíme vidieť“ liste. V rámci mesta sa určite prejdite ku Katedrále v Malage.

Pohľad na Malagu z výšky.

Na jej premyslenej stavbe začali pracovať ešte v 16. storočí, vznikla z bývalej mešity. Z tej sa zachoval len Patio de los Naranjos, malé nádvorie s vôňou pomarančových stromov. Vybudovanie katedrály do dnešnej podoby trvalo neuveriteľných 200 rokov.

Ako rodné mesto Pabla Picassa sa Malaga nemôže zaobísť bez múzea venovaného práve tomuto géniovi – Museo Picasso Málaga. Viac ako 200 obrazov, kresieb a sôch v jeho zbierke múzeu venovala priamo Picassova rodina. Jedným z pozostatkov islamskej minulosti Malagy sú zase skalnaté hradby hradu Castillo de Gibralfaro. Nachádzajú sa vysoko na kopci a poskytujú krásny výhľad na mesto.

Roklina pod mestom Ronda je viac ako 100 metrov hlboká.

Pre zvedavcov

Spravte si jeden z dní ešte pestrejší, navštívte aj malebnú dedinu Frigiliana a pôvodne rybárske mestečko Nerja. A nezabudnite v Malage aj v celej Andalúzii jesť veľa lokálneho dobrého jedla!

Viac sa o Andalúzii dozviete priamo z prvej ruky – od nášho sprievodcu Rada. Prednedávnom sme ho vyspovedali, prečo tak miluje Andalúziu, čo má rád na Španielsku a povedal nám aj to, odkedy tam žije a prečo sa tam cíti ako doma.

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? 

Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. ????

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán?

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.