Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

Dubaj s výletom do Abu Dhabi od 569€! Navštív arabský Louvre

Dubaj s výletom do Abu Dhabi od 569€! Navštív arabský Louvre

Dubaj, futuristické mesto, ktoré predbieha samé seba v neuveriteľných „naj“ je exotickým zážitkom na celý život. Výhľady z poriadnej výšky, luxusné nákupy a tropické pláže. Ešte stále sa bojíš, že sa budeš nudiť? Využi ponuku leteckého pobytu v Dubaji s exkluzívnym výletom do Abu Dhabi.

Reklama

Pobyt od 569€ na osobu zahŕňa:

  • Spiatočná letenka (odlet z Bratislavy, Viedne alebo Prahy)
  • Ubytovanie v hoteli Hilton Garden Inn Dubai Al Mina****
  • Letiskový transfer
  • Raňajky formou bufetu
  • Výlet do Abu Dhabi s anglicky hovoriacim sprievodcom, vyzdihnutím a návratom do hotela v Dubaji

Dubaj s výletom do Abu Dhabi a množstvom zážitkov v cene od 569€
REZERVOVAŤ

A čo by si robil v takom Abu Dhabi, hlavnom meste Spojených arabských emirátov? Málo toho veru nie je.

Tieto zážitky máš v cene pobytu:

  • Zastávka na Yas Island, kde nájdeš napríklad aj slávny Ferrari World. Ide o prevažne interiérový zábavný park, ktorý je prvým tematickým Ferrari parkom svojho druhu. Okrem toho drží rekord za najväčšiu priestorovú štuktúru, aká bola kedy postavená. Nachádza sa tu aj Formula Rossa, najrýchlejší kolotoč na svete.
  • Vstup do nového a najväčšieho múzea na Arabskom polostrove – Louvre Abu Dhabi. Arabský Louvre vznikol vďaka spoločnej myšlienke Arabských ermirátov a Francúzska vytvoriť nový druh kultúrnej inštitúcie. Má ísť o „univerzálne múzeum“ v arabskom svete – o miesto, kde sa spája ľudská kreativita s ľudskými hodnotami.
  • Jazda pozdĺž promenády Corniche – 8 kilometrov dlhej upravenej cesty vedúcej popri pobreží, ktorú lemujú kaviarne, reštaurácie, cyklotrasy či detské ihriská.
  • Vstup do prezidentského paláca Qasr Al Watan. Palác bol len nedávno sprístupnený pre verejnosť. Jeho nádherný exteriér sa preteká s ohurujúcim interiérom. Akýsi testament ľudí Spojených arabských emirátov ťa pozýva na interaktívnu prehliadku.
  • Vstup do najväčšej mešity v krajine a jednej z najväčších mešít na svete Sheikh Zayed Grand. Je považovaná za jedinú mešitu, ktorá zachytáva spojenie islamu a iných svetových kultúr. Dvere mešity sú otvorené turistom z celého sveta. Tento architektonický zázrak má kapacitu až 40 tisíc ľudí.

Čo robiť a vidieť v Dubaji?

Burj Khalifa (pozn. redakcie: po slovensky Burdž Chalífa): Najvyššia budova na svete ti okrem krútiacej sa hlavy poskytne úžasný panoramatický výhľad na Dubaj. Rozhliadni za z vyhliadkovej terasy zo 148. poschodia.

Staré mesto: Nájdeš tu tradičné trhy, autentické jedlá a kultúrne zážitky. Na nákupy sa vyber do luxusného nákupného centra Dubai Mall alebo zvoľ lokálnu alternatívu – tržnicu Deira.

Mešita Jumeirah: Jedna z najnavštevovanejších pamiatok v Dubaji a určite by si ju mal vidieť aj ty. Je výnimočná, pretože ako jediná zo všetkých v meste povoľuje vstup nemoslimom šesť dní v týždni. Jedinou podmienkou sú zahalené vlasy u žien. Preukážeš tak rešpekt voči ich náboženstvu.

Púštne safari: Pieskové duny a jazda na džípe či ťavách poriadne okorení tvoju dovolenku.

Fontánová show: Najväčšia muzikálová show v podobe fontány na svete sa nemôže nachádzať nikde inde ako v Dubaji. Vypočuj si jedinečné vystúpenie pri zapadajúcom slnku. Plávajúca platforma umiestnená na fontáne ti umožní vychutnať si podmanivé predstavenie celkom zblízka.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky22 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore