Nájdeš nás aj na:

Ázia

Takto veľkolepo sa lieta v business class Aeroflotu

Takto veľkolepo sa lieta v business class Aeroflotu

Keď sme počas našej cesty na Phuket na moskovskom letisku dostali do rúk pozvánku do biznis triedy, nemohli sme veriť vlastným očiam a chceli sme sa rozplakať od šťastia. Letecká spoločnosť Aeroflot sa rozhodla, že Pelipeckárom ukáže, ako grandiózne sa stará o svojich cestujúcich na dlhých letoch. Preto sme sa rozhodli, že celú cestu zdokumentujeme – toto všetko vás čaká, keď sa rozhodnete upgradnúť letenku ekonomickej triedy na „biznisku“.

Reklama

Začína to už pred odletom

Pred odletom do ďalekej Juhovýchodnej Ázie sme si oddýchli v komfortnom biznis salóniku na moskovskom letisku. Čakali tam na nás komfortné sedačky, kopa skvelého jedla, nealko a alko drinky a luxusné vína. Pohodlne sme sa usadili a s drinkom v ruke a snackmi v druhej sme čakali na vytúžený let. V chill zóne je samozrejmosťou bezplatné Wi-Fi pripojenie, denná tlač z celého sveta či možnosť nabiť svoje elektronické zariadenia.

moscow-lounge

moscow-lounge-5

moscow-lounge-2

moscow-lounge-3

moscow-lounge-4

Do lietadla medzi prvými

Ako majiteľ biznis letenky máte právo nasadať do lietadla medzi prvými cestujúcimi. Letušky sa o vás začnú okamžite starať, bez ohľadu na to, či už je lietadlo vo vzduchu. Napríklad taká whisky ako welcome drink nie je žiaden problém. Mimochodom v ekonomickej triede je alkohol zákazaný, takže jediné miesto, kde si vychutnáte drink je biznis trieda.

aeroflot-drink

aeroflot-vinna-karta

Sedenie alebo skôr ležanie?

Rozdiel medzi sedadlami biznis triedy a ekonomickej triedy je priepastný. Sedadlá v „bizniske“ Aeroflotu patria k absolútnej svetovej špičke. Celkovo ich je v lietadle Boeing 777-300ER tridsať. Sú rozdelené do piatich radov a konfigurácia sedadiel je 2-2-2. Dokonalý komfort je slabé slovo. Toto sedadlo si môžete kedykoľvek zrolovať do pohodlnej postele. Oceníte to najmä pri dlhom lete – vyspíte sa a do cieľovej destinácie prídete oddýchnutí. A pozor, už nám priniesli prvé jedlo!

aeroflot-sedadla

aeroflot-sedadla-2

aeroflot-sedadla-3

Jedlá od najlepších šéfkuchárov z Moskvy

Diaľkové lety v biznis triede Aeroflotu znamenajú jedinečný gastronomický zážitok. Kým vy si užívate let so všetkým komfortom na palube, personál sa stará o vaše chuťové poháriky. Naše 5-chodové menu bolo absolútne fenomenálne. Samozrejmosťou je klasický príbor a keramika. Tu ale viac povedia fotografie:

aeroflot-menu

aeroflot-predjedlo

aeroflot-salat

aeroflot-polievka

aeroflot-dezert

aeroflot-ranajky

V lietadle ako v kine

Interkontinentálne lety sú aj v Aeroflote vďaka multimediálnym systémom omnoho zábavnejšie. Najnovšie filmy, seriály, knihy, a zábavné hry. Všetko to ovládate komfortne prostredníctvom diaľkového ovládania. A keď si nasadíte slúchadlá absorbujúce vonkajší hluk, už vás nebude nikto a nič rušiť a možno si aj pár hodín pospíte.

aeroflot-remote-control

Darček na záver

Keď po tom všetkom dostanete ešte aj darček, budete ich milovať. V biznis triede mnohých spoločností je zvykom, že si odnesiete milý prezent. My sme si odniesli kozmetickú tašku Salvadore Ferragamo plnú užitočných vecí a napokon ešte sadu exkluzívnych ázijských čajov.

aeroflot-kozmeticky-balicek

Zhrnutie

Aeroflot sa o nás úžasne postaral. Ak budete môcť upgradnúť na biznis triedu, neváhajte to urobiť. Prídete do cieľovej destinácie oddýchnutí, skvele najedený, zrelaxovaný a napokon si uvedomíte, že dovolenka nezačala v cieľovej destinácii, ale v momente, keď ste dostali do rúk túto letenku.

aeroflot-letenka-biznis-class

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky4 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky9 hodín dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky9 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky9 hodín dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky9 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky1 deň dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky1 deň dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore