Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

17 noviniek pre slovenských cestovateľov v roku 2018

Rok 2017 sa už nezadržateľne blíži k svojmu koncu a my v redakcii sme si položili 2 otázky. Čo všetko sme počas neho stihli a čo všetko by sme radi stihli v roku 2018? Musíme priznať, že rok 2017 bol pre Pelipeckárov veľmi výnimočný a plný dobrodružstiev – navštívili ste spolu s nami Kostariku, prešli celý Island, otestovali najobľúbenejšie multi-city letenky Emirates (Dubaj, Maldivy, Srí Lanka), prebádali nádherný Bergen, pozreli sa na gorily v Rwande, objavili tajomnú Astanu a mnoho ďalšieho.

Reklama

A čo rok 2018? Veríme, že ho prežijete šťastne a že bude nabitý zážitkami. Pozrite, čo všetko chystajú aerolinky:

1. Easyjet otvorí z Viedne 3 nové linky

Bazilej, Miláno, Berlín. Tri nové priame lety potešia najmä tých, ktorí chcú vidieť Švajčiarsko, letieť priamo na milánske hlavné letisko Malpensa alebo si spraviť výlet do Berlína, ktorý sa už z Bratislavy lietať nebude (viac info nižšie v článku). Zaujímavé bude najmä to, že ide o výbornú alternatívu k Austrian Airlines a boj o cestujúcich, čo bude znamenať cenovú vojnu a veľmi priaznivé ceny leteniek.

2. Bývalé linky FlyNiki po novom s Eurowings

Niektoré zrušené linky po Air Berlin a Niki preberú Eurowings, dcérska spoločnosť Lufthansy so sídlom vo Viedni, a Austrian Airlines. Obe aerolinky sa s Air Berlin dohodli na dlhodobom prenájme lietadiel. Eurowings tak celkovo posilní svoju pozíciu na viedenskom letisku – prevezmú najmä letné destinácie, takže Slováci budú môcť komfortne a jednoducho cestovať do najobľúbenejších letovísk Talianska, Španielska aj Grécka. Letenky už sa dajú rezervovať.

3. Nová linka Vueling z Viedne

Výborná správa pre všetkých Slovákov, ktorí milujú ostrov Malorka. Začiatkom júla 2018 začne premávať z Viedne nová priama linka – až 4 lety týždenne na letisko Palma Mallorca v réžii aerolinky Vueling za veľmi kamarátske ceny. Letenky už možno tiež objednať.

4. Ryanair ukončí linku z Bratislavy do Berlína

Smutná správa pre všetkých milovníkov Berlína. Posledný let z Bratislavy do nemeckého hlavného mesta prebehne koncom marca 2018. Aj keď sa linka tešila veľkej obľube medzi Slovákmi, Ryanair sa rozhodol z pohľadu bratislavského letiska zamerať skôr na prímorské destinácie. Veľká škoda 🙁

Zdroj fotografie: Ryanair.com

5. Štyri nové linky Ryanair z Bratislavy

Kým Berlín končí, pribudnú z Bratislavy v roku 2018 štyri nové destinácie. Potešia všetkých milovníkov letných prímorských dovoleniek – ide o Burgas, Solún, Maltu a Cyprus. Doteraz Ryanair lietal z Bratislavy do Atén, Eilatu, na Korfu, Sicíliu či Sardíniu, ktoré patria medzi veľmi obľúbené letné destinácie Slovákov.

6. Georgian Airways sa presúvajú z Viedne do Bratislavy

Priame lety do gruzínskej metropoly Tbilisi a z nej budú prevádzkované novým typom lietadla Embraer 190 JET 94-106 s kapacitou 88 miest v ekonomickej triede a 9 miest v biznis triede. Let potrvá približne 3 hodiny a na palube je cestujúcim servírované teplé občerstvenie a ponuka teplých a studených nealkoholických nápojov. Spiatočné letenky viete teraz rezervovať už od 179 eur.

7. Wizz Air z Bratislavy do Lutonu o 3 mesiace skôr

Kým lowcostové spoločnosti si nezvyknú konkurovať, Wizz Air prináša do Bratislavy alternatívu írskemu Ryanairu, ktorý v súčasnosti lieta na iné londýnske letisko Stansted. Pôvodne mala linka štartovať v júni, ale Wizz Air sa dohodol s bratislavským letiskom na spustení už od marca. Spiatočné letenky od 69 eur už viete rezervovať aj dnes.

8. Qatar Airways sa zaujímajú o lety z Bratislavy

Zatiaľ sa jedná o špekuláciu a berte to skôr ako zaujímavosť. Ak sa informácia potvrdí, budete o nej vedieť medzi prvými 😉

Zdroj fotografie: oficiálna Facebook stránka Qatar Airways

9. Letisko v Budapešti modernizuje, prídu nové linky

Letisko v Budapešti je jedným z najrýchlejšie rastúcich stredne veľkých letísk v našom regióne. V súčasnosti prechádza veľkými zmenami a pripravuje sa na odbavovanie väčšieho množstva letov, čo priamo súvisí s tým, že môžeme očakávať nové linky do celého sveta. A ako to už býva zvykom, určite aj za mierne priaznivejšie ceny, ako z obľúbeného Schwechatu.

Zdroj fotografie: bud.hu

10. Air China ukončí lety z Viedne do Barcelony

Pre milovníkov lietadiel máme smutnú správu – Air China prestane lietať medzi Viedňou a Barcelonou. Od konca marca 2018 dostanú obe mestá vlastnú priamu linku do Pekingu. Posledný let z Viedne do Barcelony sa uskutoční 23. marca. Air China bude naďalej lietať z Viedne do Pekingu 3 x týždenne.

Zdroj fotografie: oficiálna Facebook stránka Air China

11. Austrian Airlines otvoria ďalšie linky

Po roku a pol sa Austrian Airlines vracia na prestížnu priamu linku Viedeň – Tokio s frekvenciou 5 letov týždenne. Do flotily prichádza aj nový Boeing 777, s ktorým aerolinka začne lietať aj do Kapského Mesta po 18-ročnej pauze. Tešíme sa!

Zdroj fotografie: austrian.com

12. American Airlines každý deň do Philadelphie

S American Airlines sa od mája dostanete do desiatok amerických destinácií s jedným prestupom cez Philadelphiu. Lietať sa bude z Budapešti aj Prahy každý deň počas letného letového poriadku.

13. LOT priamo do New Yorku a Chicaga

Poľský LOT začne lietať od začiatku mája z Budapešti do New Yorku (4x týždenne) aj Chicaga (2x týždenne) s moderným Boeingom 787 Dreamliner. Boli sme medzi prvými, ktorí o tom informovali, kompletnú reportáž nájdete tu.

Zdroj fotografie: lot.com

14. Qatar navýši z Budapešti kapacitu – lietať bude Airbusom A330

V letnom letovom poriadku Qatar Airways na jednom zo svojich 2 letov denne poletí veľkým Airbusom A330, ktorý ponúka skvelý komfort v konfigurácii 2-4-2 sedadiel v ekonomickej triede – ak teda cestujete dvaja, nebudete mať neznámeho spolusediaceho. Super!

15. Z Budapešti ešte 4 dobré správy, 1 zlá

Budapešť prinesie ďalšie 4 zaujímavé linky a 1 zruší. Po novom budete vedieť lietať do veľmi populárneho mesta Stavanger, ktoré je vstupnou bránou k nórskym fjordom, prichádza španielsky Santander, ale aj Atény a Bazilej. Smutná správa je, že končí pravidelná linka na slnečné Lanzarote.

16. Z Prahy 1 nová zaujímavá linka

Vyzerá to tak, že Gruzínsko zažije v roku 2018 prílev turistov zo Slovenska či Českej republiky. Nová linka z Bratislavy do Tbilisi je výborná, a z Prahy sa k nej pridá lowcost spojenie do gruzínskeho Kutaisi, kde cestujú milovníci turistiky či zimných športov.

17. Cenová vojna na letenky do Ázie

Eva Air bude z Viedne lietať už aj priamo do Taipei, čo znamená lepšie prestupy do celej Ázie a vyzerá to na veľmi zaujímavú cenovú vojnu dvoch špičkových aeroliniek – Thai Airways a Eva air. Pôjde najmä o letenky do Thajska, ktoré sú v podaní oboch aeroliniek na veľmi vysokej úrovni – let bez prestupu, špičkové služby, výborné časy odletov a príletov. Zároveň však táto vojna prinesie zaujímavé ceny leteniek aj do Kambodže, Číny, Indonézie a Filipín. Je sa na čo tešiť!


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore