Nájdeš nás aj na:

Letenky

Cestujete cez Čínu? Tranzitné víza platia po novom na 6 dní

144 hodín. Presne toľko času môžete po novom stráviť bez víz v niektorej zo štyroch metropol Číny. Nové podmienky tranzitných víz začali platiť okamžite a pre turistov z 53 krajín, medzi ktorými je aj Slovensko. Upozorňujeme však, že sa jedná o tranzitné víza – to znamená, že bezvízový styk platí len v prípade, že cestujete cez Čínu do inej destinácie.

6-dňové tranzitné víza platia v 4 mestách

Peking, Tianjin, Shijiazhuang a Qinhuangdao. Po novom môžete na tranzitné víza využiť 4 mestá, pričom pre lety z Európy bude najzaujímavejší zrejme Peking, kde možno tranzitné víza využiť na hlavnom letisku Beijing Capital, ale napríklad aj na železničnej stanici Beijing´s West.

Podľa blogu onemileatatime je dokonca v poriadku aj to, ak máte kombinované letenky, teda napríklad cestou tam jednou leteckou spoločnosťou a cestou naspäť inou leteckou spoločnosťou. Všetko sa ale musí diať v rámci spomínaných miest, ktoré sú zapojené do tranzitných víz.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Komentáre

6 Comments

 1. Edita Kissová

  11. júla 2018 at 10:12

  Pre mňa je článok veľmi poučný, ale rada by som vedela, že keď priletím do Pekingu – pozriem čínsky múr, prespím 1 noc, druhý deň rýchlo-vlakom pocestujem do lodného prístavu cca 120 km na východ tam sa nalodím na lodný zájazd či bude stačiť tranzitný vízum.
  Letieť naspäť budem z iného štátu. ďakujem za radu.

  • admin

   11. júla 2018 at 10:16

   Pekný deň Edita 🙂
   nie som si úplne istý, či Vám umožnia tranzitné víza, ak odchádzate z inej krajiny :/ podmienkou totiž je odlet z krajiny a môže to byť problém. Určite by som si to ale ešte celé overil priamo na Veľvyslanectve Čínskej republiky 🙂 Skúste kontakty tu: http://sk.chineseembassy.org/slo/
   Roland

 2. Janka

  30. septembra 2018 at 22:30

  Dobry den,
  Je potrebne o tieto tranzitne viza ziadat alebo je to nejako automaticky s letenkou? Ako by som si ich mala vyziadat prosim? Kupila som si letenku od vas a letim s China Air do Thajska s prestupom v Pekingu. Dakujem za radu.

  • admin

   1. októbra 2018 at 8:54

   Pekný deň Janka 🙂
   Na to aby ste mohli získať tranzitné vízum, tak potrebujete vydokladovať nadväzujúci let do tretej krajiny (to znamená že letenka von z Číny nesmie byť na to isté miesto, z ktorého ste do Číny prileteli – ak letíte do Thajska, tak túto podmienku spĺňate). Tranzitné vízum sa vybavuje po prílete v príletovej hale. Udeľuje sa po prílete v príletovej hale a to na dobu 144 hodín – záleží však aj na tom, aký dlhý prestup máte na letenke – pretože ten je pevne stanovený a nemožno ho meniť v rámci tranzitných víz 🙂 Pri 144 hodinovom víze možno opustiť krajinu z iného miesta, než ste do nej vstúpili. Upozorňujeme, že to musí byť jedno zo stanovených miest – medzinárodné letiská Pudong a Hongqiao v Šanghaji, Shanghai Wusongkou International Cruise Terminal, Shanghai Railway Station, medzinárodné letisko Lukou v Nanjingu alebo medzinárodné letisko Xiaoshan v Hangzhou.

 3. Pingback: Nádherný Vietnam za nádherných 329 eur! Extrémne lacné lety z Mníchova

 4. Pingback: Nádherný Vietnam za nádherných 299 eur! V predaji extrémne lacné lety z Mníchova – Pelipecky

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Pondelok, 25. marec 2019
15:05 | Víkend v Prahe od 39 eur. Vyber si niečo z našich akciových pobytov.
11:35 | Emirates má akciu na lety z Prahy. Pozri si celý zoznam, je tam ukrytá aj letenka do FIRST CLASS.
Piatok, 22. marec 2019
14:35 | Ak ešte nemáš foktu z Pisy, pozri si tieto letenky za 33 eur (apríl, máj).
12:20 | Ázia z Mníchova s Air China. Letenky od 417 eur.
Štvrtok, 21. marec 2019
12:21 | Lacné Maldivy z Milána. Letenky za 399 eur s batožinou do 23 kg.
11:20 | Víkendové upratovanie je fajn. Ale víkendové výlety od 39 eur ti dajú viac zážitkov.
9:45 | United Airlines lieta od júna do New Yorku z Prahy bez prestupu. Letenky sú od 480 eur.
1 2 3 15

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore