Nájdeš nás aj na:

Amerika

Najlacnejšie letenky do USA: leť do Ameriky od 359€ (New York, Kalifornia a iné pecky)

Najlacnejšie letenky do USA: leť do Ameriky od 359€ (New York, Kalifornia a iné pecky)

USA už sú opäť otvorené turistom z Európskej únie a my ti teraz prinášame niekoľko veľmi výhodných leteniek na tento aj budúci rok. Neváhaj a zaisti si cenu ešte teraz, kým sú v predaji – miesta sa míňajú rýchlo.

Reklama

Tento článok si dobre ulož, lebo ho budeme pravidelne aktualizovať!

Akciové letenky do USA

Ubytovanie v New Yorku: naše tipy na hotel

Ubytovanie v New Yorku vieš objednať aj priamo cez našu novú mapku. My sme pre teba vybrali konkrétny termín, ale keď ti nevyhovuje, môžeš si ho upraviť podľa potreby. Takisto vieš vybrať počet hostí, nocí, kvalitu ubytovania či cenový limit. Vyskúšaj a užívaj si špeciálny ceny:

Lístky do múzeí a na atrakcie za kamošské ceny

Tu je TOP5 atrakcií, o ktoré majú naši čitatelia najväčší záujem:

 1. Vstupenka do MoMA + One World Observatory so zľavou
 2. Vstupenka na SUMMIT One Vanderbilt so zľavou
 3. Vstupné na Socha Slobody so zľavou
 4. Vstupenka do Americké múzeum národnej histórie
 5. Vstupenka na Empire State Building

Vízové povinnosti – ESTA a ETA

Okrem potvrdenia o očkovaní a negatívnom 24 hodinovom test pred odletom budeš pri ceste do USA potrebovať elektronickú autorizáciu, ktorá ti umožňuje vstup do krajín. Ak cestuješ do USA, musíš požiadať o podobné povolenie – ESTA.

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžeš požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (krok po kroku), klikni tu.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (7 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore