Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Nové medzinárodné letiská, na ktoré sa v roku 2019 tešíme

Nadväzujúc na náš článok o otvorení nového letiska v Istanbule (Istanbul Airport) prinášame ďalšie podobné správy zo sveta. V minulom roku sa uskutočnilo viac ako 4 bilióny letov. Keďže toto číslo sa bude v nasledujúcich rokoch len zvyšovať (podľa medzinárodnej organizácie leteckých dopravcov IATA v roku 2037 to môže byť aj 8,2 biliónov), je pochopiteľné, že sa budujú aj nové letiská po celom svete. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Reklama

Van Don International Airport, Vietnam

Trošku podvádzame, keďže toto letisko je už otvorené. Ale keďže sa to stalo posledný víkend roku 2018, s kľudným svedomím môžeme tvrdiť, že naplno začalo fungovať začiatkom tohto roku. Nachádza sa 50 km od krásnej zátoky Ha Long Bay v provincii Quanf Ninh, ktorá je na zozname UNESCO.

Letisko Van Don sa budovalo 2 roky, momentálne má kapacitu pre 2,5 miliónov cestujúcich ročne. Je prvé neštátne letisko vo Vietname.

Ramon Airport, Izrael

Izraelská vláda plánuje otvoriť druhé medzinárodné letisko 22. januára. Na začiatku bude operovať iba vnútroštátne lety, podľa vyjadrenia samotného letiska očakávajú spoluprácu s európskymi leteckými spoločnosťami ako Ryanair alebo Wizz Air.

Letisko Ramon sa nachádza 18 km od Eilatu (kde sa mimochodom nachádza jeden z najbizarnejších barov sveta). Očakávajú 2 miliónov cestujúcich ročne, do roku 2030 by sa to malo zduplikovať.

Beijing Daxing International Airport, Peking, China

Terminál v južnej časti Pekingu pre 72 miliónov ľudí ročne po zabehnutí môže mať kapacitu pre 100 miliónov cestujúcich ročne. Bol navrhnutý Zahou Hadid a jeho otvorenie je naplánované na september. Podľa čínskeho úradu civilného letectva do roku 2035 by sa v krajine malo otvoriť 216 nových letísk.

Istanbul Airport, Turecko

Volajú ho „nové istanbulské letisko“ a jeho otvorenie bolo jednou z najdôležitejších leteckých udalostí v minulom roku. Teda, neotvorilo sa ešte úplne, stane sa tak v marci. Zatiaľ operuje iba niektoré regionálne lety. Odhaduje sa, že za rok sa tu otočí 200 miliónov cestujúcich. A aby sme nezabudli: ide o najväčšie letisko na svete (rozlohou).

Louis Armstrong New Orleans International Airport, USA – nový terminál

Ako vidíš z titulku tohto odseku, nejde o celé nové letisko, iba o nový terminál. Začali na ňom pracovať v roku 2016 a plánované otvorenie v októbri 2018 sa preložilo na máj 2019. Bude mať 35 gate-ov a hodnotu 1 bilióna dolárov.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dokonalé Seychely za 529€! Cestuj vo dvojici za peckovú cenu https://t.co/gtliw3dxqF #afrika #letenky17 minút dozadu
PECKA DŇA: Letecký pobyt v Thajsku, 4* hotel s raňajkami aj s transferom od 699€ https://t.co/2lWWCUsVKR #dovolenky #exotika2 hodiny dozadu
Oslo musíš zažiť. Letenky máme teraz od 18€ https://t.co/b66cx3flPc #európa #letenky2 hodiny dozadu
Poď do Štokholmu od 10€! Napríklad v marci https://t.co/PH9HjhGtqP #európa #lacnéletenkyzviedne #letenky2 hodiny dozadu
TOP 15: Čierny, bambusový, aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
TOP 15: Čierny les, tajga aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
4 dôvody, prečo precestovať Európu v zime https://t.co/kcV740R5Su #novinky19 hodín dozadu
Turkish Airlines šiel s cenami dolu! Poď do sveta od 139€ https://t.co/R1MITPdELQ #afrika #amerika #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky19 hodín dozadu
Relax, pohyb, Hara Hachi Bu: 10 najzdravších krajín sveta https://t.co/hR2ktE0yrh #letenky #novinky20 hodín dozadu
Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia od 749€ tu ešte neboli! https://t.co/RmjeBJQiYj #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky #multicity22 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore