Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Nové medzinárodné letiská, na ktoré sa v roku 2019 tešíme

Nadväzujúc na náš článok o otvorení nového letiska v Istanbule (Istanbul Airport) prinášame ďalšie podobné správy zo sveta. V minulom roku sa uskutočnilo viac ako 4 bilióny letov. Keďže toto číslo sa bude v nasledujúcich rokoch len zvyšovať (podľa medzinárodnej organizácie leteckých dopravcov IATA v roku 2037 to môže byť aj 8,2 biliónov), je pochopiteľné, že sa budujú aj nové letiská po celom svete. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Van Don International Airport, Vietnam

Trošku podvádzame, keďže toto letisko je už otvorené. Ale keďže sa to stalo posledný víkend roku 2018, s kľudným svedomím môžeme tvrdiť, že naplno začalo fungovať začiatkom tohto roku. Nachádza sa 50 km od krásnej zátoky Ha Long Bay v provincii Quanf Ninh, ktorá je na zozname UNESCO.

Letisko Van Don sa budovalo 2 roky, momentálne má kapacitu pre 2,5 miliónov cestujúcich ročne. Je prvé neštátne letisko vo Vietname.

Ramon Airport, Izrael

Izraelská vláda plánuje otvoriť druhé medzinárodné letisko 22. januára. Na začiatku bude operovať iba vnútroštátne lety, podľa vyjadrenia samotného letiska očakávajú spoluprácu s európskymi leteckými spoločnosťami ako Ryanair alebo Wizz Air.

Letisko Ramon sa nachádza 18 km od Eilatu (kde sa mimochodom nachádza jeden z najbizarnejších barov sveta). Očakávajú 2 miliónov cestujúcich ročne, do roku 2030 by sa to malo zduplikovať.

Beijing Daxing International Airport, Peking, China

Terminál v južnej časti Pekingu pre 72 miliónov ľudí ročne po zabehnutí môže mať kapacitu pre 100 miliónov cestujúcich ročne. Bol navrhnutý Zahou Hadid a jeho otvorenie je naplánované na september. Podľa čínskeho úradu civilného letectva do roku 2035 by sa v krajine malo otvoriť 216 nových letísk.

Istanbul Airport, Turecko

Volajú ho „nové istanbulské letisko“ a jeho otvorenie bolo jednou z najdôležitejších leteckých udalostí v minulom roku. Teda, neotvorilo sa ešte úplne, stane sa tak v marci. Zatiaľ operuje iba niektoré regionálne lety. Odhaduje sa, že za rok sa tu otočí 200 miliónov cestujúcich. A aby sme nezabudli: ide o najväčšie letisko na svete (rozlohou).

Louis Armstrong New Orleans International Airport, USA – nový terminál

Ako vidíš z titulku tohto odseku, nejde o celé nové letisko, iba o nový terminál. Začali na ňom pracovať v roku 2016 a plánované otvorenie v októbri 2018 sa preložilo na máj 2019. Bude mať 35 gate-ov a hodnotu 1 bilióna dolárov.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X1 hodinu dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO34 hodiny dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT4 hodiny dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM5 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc8 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt08 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt354923 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore