Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Keď bar, tak originál. Pozri sa na tie najbizarnejšie bary na celom svete

Poznáš to. Ťažký týždeň, konečne padla. Zajtra voľno, to znamená jediné, ide sa do mesta. A určite aj do baru! A keď hovoríme bar, rozhodne nemyslíme len tak obyčajný! Tie, ktoré sme navštívili my, naozaj stoja za to, a preto ti o nich musíme napísať, napríklad ako inšpiráciu – kam ísť nabudúce. Budeš k nim asi potrebovať aj super letenku, ale to v článku nájdeš tiež.

Reklama

Klinika Bar, Singapur

Ak miluješ seriál Doktore House, alebo poctivo sleduješ každý zo 185-tisíc dielov Ordinácie v ružovej záhrade, zrejme ťa baví nemocničné prostredie. Tento bar je v podstate pre všetkých, ktorí cítia až prehnanú lásku k doktorom. Tento bar ponúka všetko, čo pravá klinika potrebuje. Nájdeš tu takmer všetkých – od internistov, cez zubárov, až po patológov. Pri vstupe do baru sú na vešiakoch zavesené biele plášte, usadiť sa potom môžeš do zubárskeho kresla, invalidného vozíka a podobne. Ako osvetlenie je využitý typický operačný „reflektor“ a obsluha je odetá, ako inak, než do bielych plášťov. Pri objednávaní drinkov môžeš mať trochu problém s názvami, pretože tie sa až príliš podobajú názvom najrôznejších liekov. Chutia ale trochu lepšie a po pár hltoch účinkujú viac, ako morfium. To všetko a mnoho ďalšieho nájdeš vo veľkolepom Singapure.

Ice Bar, Štokholm

Menšie ľadové bary vznikajú každú zimu aj u nás, ale ten pravý a najväčší nájdeš nepochybne vo švédskom Štokholme. Tu sa ti zaručene nestane, že by tvoj drink nebol dostatočne vychladený. Ale pekne poporiadku. Pred vstupom do samotnej hlavnej miestnosti Ice Baru vojdeš do šatne, kde ti obsluha ponúkne štýlovú a hlavne teplú zimnú bundu. Neodmietni ju! Ostatne bez nej by ťa dovnútra aj tak nepustili. Vnútri je totiž mínus 24°C a to už nie je žiadna sranda! Hneď ako zídeš dole po schodoch, čaká ťa miestnosť plná ľadu, a keď hovoríme plná, myslíme tým od podlahy až po strop. Dokonca aj bar a poháre sú z ľadu. Na bode mrazu môže byť na pár týždňov aj tvoj bankový účet, ktorý sa z návštevy Ice Baru bude chvíľu spamätávať, ale ten zážitok stojí za všetky peniažky.

Museum HR Giger Bar, Gruyères, Švajčiarsko

Pri pohľade do tohto baru sa možno urobí nevoľno slabším povahám. Tí, ktorí milujú scenáre ako od Zberateľa kostí, môžu jasať. Bar s názvom Museum HR Giger Bar je celý zložený z kostí. Kosti sú okolo teba, kosti sú na strope, z kostí je urobený stôl, stoličky i bar. Z kostí piješ aj svoje drinky. Proste ako správny náčelník veľmi zvláštneho kmeňa. Bar je navyše tematicky umiestnený do spodnej časti hradu vo švajčiarskom meste Gruyères, čo zvláštny zážitok z návštevy tohto miesta ešte viac umocňuje. Otvorené ale majú len do pol deviatej večer, potom je tam asi veľmi hororová atmosféra, alebo čo. Nám teda stačilo byť tam len za svetla.

The Miniscule of Sound, Londýn

Názov baru je celkom výstižný, pretože sa dá voľne preložiť ako „nulový zvuk“. A presne tak „nulový“ je vo svojej podstate aj samotný bar. Ide totiž o oficiálne najmenší nočný podnik na svete. Jeho rozmer je cca 1,2m² x 2,5m². v roku 2000 bola jeho sláva zvečnená v Guinnessovej knihe rekordov a zatiaľ ho žiadny iný bar neprekonal. v tomto bare rozhodne nečakajte ktovieaký priestor. Hlava na hlave je tam už v prípade, že je v ňom viac ako 10 ľudí! jeho kapacita je totiž len 14 ľudí (vrátane DJ-a), a to už je tu absolútne plno. Než sa vôbec dostaneš dovnútra, budeš si musieť vystáť veľmi dlhú frontu. Vnútri sa tiež nebudeš môcť dlho zdržať, ale dať si aspoň jeden drink v najmenšom bare sveta, je fakt zážitok. Tak hurá do Londýna!

The Red Sea Star, Eilat, Izrael

Hovorí ti niečo potápanie? Prečo sa na takú vec pýtame práve v súvislosti s barmi? Pretože práve Red Sea Star v izraelskom Eilate je uložený pod morskou hladinou. Konkrétne v hlbinách Červeného mora. Ok, až taká šialená hlbina to nie je, ale je to bar pod vodou vidno tam toho zaručene veľa. Ako by aj nie, keď scenérie a výhľady sú pohyblivé a hlavne tak autentické (reč je pochopiteľne o rybách a všemožných morských tvoroch všade okolo). Pri vstupe do tohto baru nemusíš mať skafander, ani vedieť šnorchlovať, alebo sa potápať. Najskôr sa prejdeš po vystavanom móle smerom do hlavnej a vrchnej časti baru, z ktorej potom zídeš výťahom do neveľkej, ale o to útulnejšej miestnosti. Tá je už ukrytá v mori. Všetky dekorácie sú ladené do morských vzorov a miestu je tiež prispôsobený jedálny lístok. Stoly sú potom umiestnené k veľkým oknám, aby ti táto návšteva navždy zostala v pamäti.

Vampire Café, Tokio

Tokio je veľkolepé, rovnaké jeho bary a herne. Na tomto konkrétnom jednom mieste nenájdeš cesnak, kríž ani svätenú vodu. Už z názvu je totiž zrejmé, že tento bar je hniezdom všetkých upírov alebo aspoň milovníkov tejto tematiky. Vampire Café je útulným miestom plným truhiel, krvi, upírich zubov a bledých tiel bez duše. Našťastie sa jedná o rekvizity a dobre maskovanú obsluhu, aspoň dúfame. Každopádne, ak miluješ filmy Blade, tento bar je ako stvorený pre teba. Pokiaľ si skôr na Súmrak, tak takú „romantiku“ tu veľmi nečakaj. Bar je rozdelený do niekoľkých miestností, aby mal každý upír na svoju obeť viac času v súkromí. Každá z miestností má špecifický názov s upírou tematikou. Všade je veľmi slabé osvetlenie a plno sviečok, ktoré hororovú atmosféru krásne dopĺňajú. Dokonca ak do baru prídeš prezlečený za upíra, získaš krvavý drink na účet podniku.

Cybermachina, Krakov

Tento bar je venovaný všetkým zarytým „gamerom“ a možno aj ich pár priateľom, ktorí by ich raz za čas radi vytiahli na drink. Cybermachina myslí fakt na všetko. Od najrôznejších herných konzol, ktoré sú voľne k využitiu, cez stolové hry, ktoré pokojne môžeš s partičkou hrať celé hodiny. Pri tom nesmie chýbať drink s názvom Mario, Angry Birds, Wario, alebo Pac-Mango. Ako bonus pridávame fakt, že Krakov je naozaj blízko a „zapariť“ si tam tak môžeš pokojne aj zajtra!

Rabbit Hole, Alhambra, Kalifornia

V preklade králičia diera. Hľadaj v tom teda súvislosť s knihou Alica v krajine zázrakov. Na motívy tejto rozprávky bol totiž vytvorený tento bar. A ako Alica v krajine zázrakov sa v ňom budeš cítiť aj ty. Každá miestnosť ťa sprevádza jednotlivými kapitolami príbehu, takže je len na tebe, či sa rozhodneš navštíviť každú z miestností, alebo si vyberieš svoju najobľúbenejšiu. Jedna miestnosť ponúkne zvláštne miznúce maľby na stene, v ďalšej miestnosti ti zas po vypití drinku bude pripadať všetko maličké. Nie, to zatiaľ nie je alkoholom, ide o dobre vytvorenú ilúziu za pomocou rekvizít a očného klamu. Z tejto ilúzie ťa dostane ďalšia miestnosť, kde, rovnako ako Alica, môžeš zjesť (alebo vypiť) ďalšiu pochutinu a budeš sa opäť cítiť normálne. Alebo nie?

Baobab Tree Bar, Modjadjiskloof, Južná Afrika

Keď sa povie baobab, vybaví sa možno aj tebe knižka Malý princ. A možno sa ti vybaví skôr bar v Južnej Afrike. Ak sa ti nevybavilo ani jedno, nevadí, my ťa zoznámime aspoň s tým barom (Malého princa už necháme na tebe). Baobac Tree Bar je umiestnený v kmeni stromu Baobab, ktorý je starý až 6 tisíc rokov! Útulné prostredie baru ponúka krásne splynutie s juhoafrickou prírodou. V tomto bare ani tak nejde o to „opíjanie sa“, ale skôr o načerpanie energie na naozaj nádhernom a netradičnom mieste. Keď k tomu pridáš ešte lahodne vychladenú piňakoládu v drevenom ručne vyrezávanom hrnčeku, všetko bude úplne dokonalé.

Anonymous Bar, Praha

Ak práve nemáš veľa času cestovať po svetových baroch krížom-krážom, a napriek tomu chceš navštíviť nejaký cool netradičný bar, skús Anonymous v Prahe. Zážitok si odnesieš celkom slušný. Nielen, že niektoré ponuky nápojov sú v lístku vidieť len skrz čierne svetlo, a iné zas len pomocou oldschoolovej hračky View-Master, ale navyše ti drinky namiešajú v rôznych nádobkách a podobných srandičkách. Ku všetkému nechýba ani obsluha v známych Anonymous maskách, ktoré celú atmosféru baru dokonale dotvárajú.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Do USA môžu cestovať zaočkovaní turisti od 8. novembra, potvrdil Biely dom. Akceptujú vakcíny odporúčané WHO https://t.co/iHe6gMgu8y #novinky1 deň dozadu
Dubaj v októbri za 85€! Rezervuj si čím skôr letenku z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Týždeň v Dubaji v novom 4*hoteli s letenkami z Bratislavy, polpenziou alebo all inclusive od 1183€ https://t.co/sD8vN1gS7v #dovolenky1 deň dozadu
Cestovanie do Veľkej Británie: očkovaní nepotrebujú test pred vstupom, otestovať sa môžu hneď po príchode https://t.co/shZ97LwCdy #novinky1 deň dozadu
Ostrov Bali sa otvoril vybraným krajinám. Turisti z Maďarska a Poľska tam už smú, Slováci zatiaľ nie https://t.co/ESIPbVznbs #letenky1 deň dozadu
Chorvátsko má prvú dedinu digitálnych nomádov. Je kúsok od Zadaru https://t.co/APnmhXk8yv #novinky1 deň dozadu
Kam do exotiky v zime? 5 TOP destinácií s ľahkou dostupnosťou https://t.co/VxcJasF80F #letenky1 deň dozadu
Poď na Maltu z Bratislavy: využi našu zľavu a leť na jeseň od perfektných 23€ https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy1 deň dozadu
NOVINKA: Priama linka na Kanárske ostrovy z Bratislavy za super ceny od 62€! https://t.co/8QPRBGNYSv #letenky1 deň dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si TOP10 rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore