Nájdeš nás aj na:

Novinky

10 najpriateľskejších miest na svete. Tu sa turisti cítia najlepšie

Poznáš aj ty ten pocit, keď vycestuješ a okrem pekného hotela, zábavných výletov a mora ťa očarí unikátna atmosféra? Keď sa domáci na teba všade usmievajú, radi ti porozprávajú čosi o ich kultúre a chcú vedieť, odkiaľ si ty. A zrazu máš pocit, že si na tom správnom mieste. Magazín Travel off path zisťoval, ktorá destinácia je podľa verejnosti najpriateľskejšia. V prieskume sa zameriavali na to, či miestni turistom ochotne poradili ohľadom navigácie, či sa v meste dá jednoducho orientovať a či sa celkovo v danej destinácii cítili dobre. Tieto miesta sú podľa opýtaných najpriateľskejšie na svete.

Reklama

10. Bahrajn

Bahrajn je jedným z najkrajších štátov Blízkeho východu, ktoré priťahuje ľudí z celého sveta. Napriek bohatému kultúrnemu dedičstvu, ostáva Bahrajn stále ukrytým klenotom, pokiaľ ide o cestovný ruch. Táto destinácia spája modernú arabskú kultúru a tradície Blízkeho východu. Čoraz viac turistov podniká dovolenky v Bahrajne kvôli tomu, aby preskúmalo historické ruiny, mešity a koralové útesy, ktoré táto pre exotická krajina ukrýva.

Bahrajn mesto

9. Portugalsko

Portugalsko je malá krajina Pyrenejského polostrova obmývaná Atlantickým oceánom. Pre svoje krásne pobrežie a historické dedičstvo je jednou z najnavštevovanejších krajín Európy. Mierne podnebie z neho robí celoročnú dovolenkovú destináciu, kde môžu návštevníci okrem turistických atrakcií objavovať aj pozostatky histórie.

Portugalsko Lisabon

8. Thajsko

Thajsko je jednou z najkrajších juhoázijských krajín, a preto sa každoročne teší obrovskému návalu turistov. Okrem atrakcií hlavného mesta krajiny – Bangkoku, je Thajsko posiate dažďovými pralesmi, dychberúcimi plážami s bielym pieskom, úžasnými prírodnými atrakciami, nádhernými rezortmi a množstvom historických chrámov. Jeho ostrovy sú dokonalým synonymom raja.

Thajsko zátoka

7. Taiwan

Tak ako mnohé iné miesta v Ázii aj Taiwan je husto obývaný a vysoko rozvinutý z hľadiska ekonomiky, technológií a dopravy. Je jedinečnou kombináciou prírodných krás, kultúrneho bohatstva, teplého počasia, skvelého jedla a veľmi milých ľudí. Taiwan sa takisto pýši svojou špičkovou ázijskou gastronómiou, ktorá poteší každého labužníka.

Taiwan Taipei

6. Vietnam

Od zelených ryžových polí na severe až po fascinujúcu prírodu pri delte rieky Mekongu na juhu. Vietnam je krajinou s dlhou históriou plnej tradícií. Má veľa historických pamiatok a starodávnych chrámov. Jeho hlavné mesto Hanoj predstavuje tradičný Vietnam, kdežto mesto Saigon je stelesnením moderného Vietnamu, kde sa prejavuje vplyv západného životného štýlu.

Vietnam čajové polia

5. Brazília

Brazília, jedno z najpôsobivejších miest na svete, je krajinou pláží s bielym pieskom, zelených dažďových pralesov a divokých, rytmom naplnených metropol. Ich trakcie siahajú do nadpozemskej krajiny červených skalných kaňonov, veľkolepých vodopádov a tropických ostrovov lemovaných koralmi.

Brazília Buenos Aires

4. Filipíny

Pre mnohých cestovateľov sú Filipíny absolútne najkrajšie ostrovy Juhovýchodnej Ázie. Je ich sedem tisíc a ponúkajú nádherné pláže, smaragdové ryžové polia a sú domovom najšťastnejších obyvateľov na svete. Ich hlavné a najväčšie mesto Manila je považované za kozmopolitnú metropolu, v ktorej ako jedinej v Ázii cítiť vplyv Španielska.

Filipíny zátoka

3. Omán

Omán, okúzľujúca púštna krajina stredného východu, má nádherné pláže a bohatú históriu. Je to krajina, ktorá si do dnešných dní zachovala svoje tradičné čaro. Turistov ohromuje množstvom prírodných krás, veľkolepými horami, vetrom ošľahanými púšťami, ale najmä nedotknutým pobrežím.

Omán hory

2. Indonézia

Táto rozmanitá krajina plná unikátnych miest odzrkadľuje skutočného ducha juhovýchodnej Ázie. Indonézia je ostrovná a pestrofarebná krajina, ktorá ponúka hlboké prepojenie prírody a kultúry. Malebné pláže s bielym pieskom, husté lesy a dynamická Jakarta robia z tohto miesta neodolateľnú destináciu.

Indonézia ostrovy

1. Mexiko

Mexiko sa môže pýšiť rôznorodosťou svojich destinácií, od metropolitného Mexico City, cez historické pamiatky vo vnútrozemí, až po dovolenkový Tulum. Či už má turista chuť objavovať stopy starých Mayov a Aztékov, alebo chce dobiť baterky v jednom z úžasných mexických rezortov, Mexiko je jednoznačne dobrá voľba v akomkoľvek ročnom období.

Mexiko mesto

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore