Nájdeš nás aj na:

Novinky

10 najpriateľskejších miest na svete. Tu sa turisti cítia najlepšie

Poznáš aj ty ten pocit, keď vycestuješ a okrem pekného hotela, zábavných výletov a mora ťa očarí unikátna atmosféra? Keď sa domáci na teba všade usmievajú, radi ti porozprávajú čosi o ich kultúre a chcú vedieť, odkiaľ si ty. A zrazu máš pocit, že si na tom správnom mieste. Magazín Travel off path zisťoval, ktorá destinácia je podľa verejnosti najpriateľskejšia. V prieskume sa zameriavali na to, či miestni turistom ochotne poradili ohľadom navigácie, či sa v meste dá jednoducho orientovať a či sa celkovo v danej destinácii cítili dobre. Tieto miesta sú podľa opýtaných najpriateľskejšie na svete.

Reklama

10. Bahrajn

Bahrajn je jedným z najkrajších štátov Blízkeho východu, ktoré priťahuje ľudí z celého sveta. Napriek bohatému kultúrnemu dedičstvu, ostáva Bahrajn stále ukrytým klenotom, pokiaľ ide o cestovný ruch. Táto destinácia spája modernú arabskú kultúru a tradície Blízkeho východu. Čoraz viac turistov podniká dovolenky v Bahrajne kvôli tomu, aby preskúmalo historické ruiny, mešity a koralové útesy, ktoré táto pre exotická krajina ukrýva.

Bahrajn mesto

9. Portugalsko

Portugalsko je malá krajina Pyrenejského polostrova obmývaná Atlantickým oceánom. Pre svoje krásne pobrežie a historické dedičstvo je jednou z najnavštevovanejších krajín Európy. Mierne podnebie z neho robí celoročnú dovolenkovú destináciu, kde môžu návštevníci okrem turistických atrakcií objavovať aj pozostatky histórie.

Portugalsko Lisabon

8. Thajsko

Thajsko je jednou z najkrajších juhoázijských krajín, a preto sa každoročne teší obrovskému návalu turistov. Okrem atrakcií hlavného mesta krajiny – Bangkoku, je Thajsko posiate dažďovými pralesmi, dychberúcimi plážami s bielym pieskom, úžasnými prírodnými atrakciami, nádhernými rezortmi a množstvom historických chrámov. Jeho ostrovy sú dokonalým synonymom raja.

Thajsko zátoka

7. Taiwan

Tak ako mnohé iné miesta v Ázii aj Taiwan je husto obývaný a vysoko rozvinutý z hľadiska ekonomiky, technológií a dopravy. Je jedinečnou kombináciou prírodných krás, kultúrneho bohatstva, teplého počasia, skvelého jedla a veľmi milých ľudí. Taiwan sa takisto pýši svojou špičkovou ázijskou gastronómiou, ktorá poteší každého labužníka.

Taiwan Taipei

6. Vietnam

Od zelených ryžových polí na severe až po fascinujúcu prírodu pri delte rieky Mekongu na juhu. Vietnam je krajinou s dlhou históriou plnej tradícií. Má veľa historických pamiatok a starodávnych chrámov. Jeho hlavné mesto Hanoj predstavuje tradičný Vietnam, kdežto mesto Saigon je stelesnením moderného Vietnamu, kde sa prejavuje vplyv západného životného štýlu.

Vietnam čajové polia

5. Brazília

Brazília, jedno z najpôsobivejších miest na svete, je krajinou pláží s bielym pieskom, zelených dažďových pralesov a divokých, rytmom naplnených metropol. Ich trakcie siahajú do nadpozemskej krajiny červených skalných kaňonov, veľkolepých vodopádov a tropických ostrovov lemovaných koralmi.

Brazília Buenos Aires

4. Filipíny

Pre mnohých cestovateľov sú Filipíny absolútne najkrajšie ostrovy Juhovýchodnej Ázie. Je ich sedem tisíc a ponúkajú nádherné pláže, smaragdové ryžové polia a sú domovom najšťastnejších obyvateľov na svete. Ich hlavné a najväčšie mesto Manila je považované za kozmopolitnú metropolu, v ktorej ako jedinej v Ázii cítiť vplyv Španielska.

Filipíny zátoka

3. Omán

Omán, okúzľujúca púštna krajina stredného východu, má nádherné pláže a bohatú históriu. Je to krajina, ktorá si do dnešných dní zachovala svoje tradičné čaro. Turistov ohromuje množstvom prírodných krás, veľkolepými horami, vetrom ošľahanými púšťami, ale najmä nedotknutým pobrežím.

Omán hory

2. Indonézia

Táto rozmanitá krajina plná unikátnych miest odzrkadľuje skutočného ducha juhovýchodnej Ázie. Indonézia je ostrovná a pestrofarebná krajina, ktorá ponúka hlboké prepojenie prírody a kultúry. Malebné pláže s bielym pieskom, husté lesy a dynamická Jakarta robia z tohto miesta neodolateľnú destináciu.

Indonézia ostrovy

1. Mexiko

Mexiko sa môže pýšiť rôznorodosťou svojich destinácií, od metropolitného Mexico City, cez historické pamiatky vo vnútrozemí, až po dovolenkový Tulum. Či už má turista chuť objavovať stopy starých Mayov a Aztékov, alebo chce dobiť baterky v jednom z úžasných mexických rezortov, Mexiko je jednoznačne dobrá voľba v akomkoľvek ročnom období.

Mexiko mesto

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Jej najväčším snom je precestovať celý svet a napísať o tom knihu. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

<strong>Ako si vybrať program na Work and Travel USA?</strong> https://t.co/ZnJLrqvFYM #novinky50 minút dozadu
EXTRÉMNE LACNÁ EXOTIKA: Jordánske destinácie Ammán a Aqaba spiatočne z Viedne od 57€! https://t.co/lfpX9n4iqN #letenky1 hodinu dozadu
Pecková surfovačka? Portugalské Faro v januári od 51€! https://t.co/4kEmnYmrpx #letenky1 hodinu dozadu
MEGAPECKA: Exotický Maurícius s Air France od 619€ (podpalubná batožina v cene) https://t.co/iO2zZdEGno #letenky2 hodiny dozadu
Zaži Londýn v januári: leť z Košíc, Bratislavy alebo Viedne od 28€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky3 hodiny dozadu
Lisabon z Viedne spiatočne za 67€! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky3 hodiny dozadu
Lacné letenky do Bruselu z Bratislavy aj Viedne od 59€! https://t.co/mmNVmiDmLn #letenky3 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 27€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy3 hodiny dozadu
Zaži Janov a Cinque Terre. Tipy redakcie a letenky od 19€) https://t.co/rENTQ2vD4Y #cestopisy4 hodiny dozadu
11 dní na Phukete v 4* Novotel Phuket Kamala Beach s raňajkami a letenkami za 1393€! https://t.co/a7JSW57Gi9 #dovolenky23 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore