Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Tri Studničky. Hotel, kde sa kúpe v potoku a dezerty horia. (recenzia)

Tri Studničky. Hotel, kde sa kúpe v potoku a dezerty horia. (recenzia)

Ak aspoň raz za čas zamierite do Jasnej, určite sa poznáte z videnia. A možno aj z počutia. Hotel Tri Studničky je celebrita Demänovskej doliny a mne sa konečne po rokoch chodenia okolo, plánovania a povzdychovania si: “Nabudúce už ale naozaj budem bývať tu!”, podarilo naozaj bývať tu.

Reklama

S kolegyňou Mirkou, ktorá je v Pelikáne špecialistka na pobyty a v špičkovom hotelierstve “vyrastala”, sme zamierili otestovať, čo vám vlastne ponúkame. Aj keď recenzie hotel ospevujú, budeme ho ospevovať aj my? A tak sme sa išli pozrieť priamo do kuchyne (doslova).

Majú radi dospelých

Tri Studničky sú prvý Adult Friendly hotel v Jasnej. Čo to znamená? Znamená to to, že sa o druhej ráno nezobudíte na plač z vedľajšej izby, vo vírivke nenájdete plávať chrumky a na raňajky nebudú ani o deviatej vyjedené palacinky. Mňa to zaujalo hneď.

Deti milujem, ale niekedy pri večeri pred nadšeným výskaním uprednostním ako hudobnú kulisu speváka s gitarou. Stavím sa, že aj unavení rodičia by aspoň raz za rok vyvážili pobyt v tomto hoteli zlatom a zafírmi.

Nerozumejte tomu ale zle, deti do hotela nemajú vstup zákazaný, len pozornosť sa tu sústredí práve na pohodlíčko dospelých.

Ak patríte medzi typy, ktoré bez svojich detí nechcú ísť ani na krok, Jasná ponúka rovno niekoľko skvelých hotelov, kde na nich čaká kopa programu a kde sa super zabavia aj oni. 🙂


Oscara za najlepšiu obývačku získavajú…

… Tri Studničky. Hotelové lobby obvykle býva priestor, kde si dám drink a potom sa odtiaľ vytratím na izbu. Tu je všetko pekné, drevené, útulné a cítiť tu vôňu ihličia. V kozube praská ohník a ja sa cítim, ako keby som vstúpila do ukľudňujúceho videa na YouTube. Na privítanie vám ponúknu Demänovku a cez deň sú tu pripravené koláčiky. Len tak. 

Pravidlo číslo 1.

Dajte si polpenziu. Štyri chody sa rovnajú štvornásobná radosť. Každý večer vás čakajú naozaj výnimočne dobré jedlá, ktoré vás prekvapia. Kanadskú ustricu si dala aj “vegetariánka” a neoľutovala. Boršč zase nie je niečo, čo si vyberám z jedálneho lístka ja, ale tento ma zahrial pri srdci. Losos na šafránovom rizote chutil presne tak, ako snívate, že sa vám jedného dňa podarí uvariť aj doma.

No a dezerty si zaslúžia vlastný odstavec. Miestna špecialita Sedem textúr čokolády je ako prechádzka rozprávkovou továrňou Willyho Wonku. Tekvicové crème brûlée bude blčať ohňom priamo pred vami, aby ste mali ešte lepší zážitok.

Jedinou nevýhodou polpenzie je, že budete stále špekulovať, ako ochutnať a la carte menu. Vrelo odporúčame napríklad udon rezance s kari, mangom a krevetami. V Demänovskej doline vedia variť aj špičkovú Áziu, o čom vás aj presvedčia.

Počas večere máte pocit, že personál je tam len vtedy, keď ho potrebujete. A že sa to celé servíruje nejako prirodzene a samo od seba. Keď sa však na nich pozriete, spiklenecky sa usmejú. Samozrejmosť? Nie úplne. Veľa dobrých reštaurácií o takýchto zamestnancoch iba sníva.  

Gastro v Troch Studničkách  je vychýrené a my sme boli NADŠENÉ! Varí sa tu lahodne, kreatívne a zdravo. Či už nejete mäso, podozrievavo hľadíte na kalórie, alebo si naopak ľúbite dopriať niečo lokálne, na túto kuchyňu budete myslieť ešte mesiac po návrate domov. 

Divadlo v saune

Keď zatvorím oči a predstavím si, ako by mal vyzerať luxusný wellness v horskom hoteli, predstavím si niečo takéto:

Všade drevo, vírivka vnútri pri sviečkach, vírivka vonku pod hviezdami, sauny v drevenom domčeku, horská pláž a zlatý klinec programu… ľadový potok. V hoteli Tri Studničky sa totiž po horúcej saune v sprche ochladzujú iba amatéri. Frajeri musia zaťať zuby a vliezť do Demänovky. Tie endorfíny rozhodne stoja za to. 🙂

A že sa ten zážitok z lebedenia v spa dá ešte umocniť vás presvedčia saunové rituály. V Studničkách si na pomoc privolali skutočných majstrov (Slovenska aj sveta) z agentúry Saunalife, ktorí okrem zábavného mávania uterákom pred prekvapenými tvárami účastníkov svoje remeslo ovládajú skutočne poctivo.

My sme vyskúšali ruské tradície v podobe masáže vetvičkami, mätovo-medovkových olejov pridaných do ľadových gúľ a prírodného peelingu z cukru obohateného o mätové lístky. Okrem skvelého divadla, uvoľnených dýchacích ciest a povznášajúceho pocitu na duši sa dozviete, ako sa vlastne správne saunovať. 

Bezplavková zóna

Schválne, viete koľkokrát je najlepšie ísť do sauny? Čo mať na sebe? Čo určite nemať na sebe?

Vonku nechajte všetky plavky, šľapky, župany a ideálne aj pocit hanby. Marek Homza, spoluzakladateľ Saunalife nám v rozhovore prezradil, že pri saunovaní je najzdravšie a najhygienickejšie nesedieť zamotaný v plachte ako kokón, ktorý čaká, kedy z neho bude motýľ, ale dať si plachtu pod seba (aj pod nohy) a vyhrievať sa ako nás Boh stvoril. Vnútri býva veľmi tlmené svetlo a často toľko pary, že na vás aj tak nikto neuvidí.

Ak sa aj ocitnete v centre, kde je na výber viacero sáun, nie je ideálne snažiť sa stihnúť všetko a behať z jednej sauny do druhej, Vyberte si tri či štyri, doprajte si ochladenie a určite nevynechajte oddych v relaxačnej miestnosti. 

Áno Babi, aj sme lyžovali

Recenziu sme robili začiatkom roka, takže áno, skúsili sme aj lyžovačku. A ak hľadáte dobrú lyžovačku na Slovensku, lepšiu ako v Jasnej asi nenájdete. Dostanete sa tam hotelovým alebo miestnym skibusom, ktorý jazdí veľmi často. Čaká na vás 50 km zjazdoviek, freerideové zóny, pohodlné kabínky, vyhrievané sedačky, bufety a reštaurácie na každom kroku, a tiež kopa známych, ktorých určite postretávate.

Náš itinerár? Kávička v Rotunde, odkiaľ dovidíte až na Vysoké Tatry, polievka na Kamennej chate kvôli nostalgii a neskorý obed v reštaurácii Von Roll, kde varia naozaj božsky. A samozrejme sme popritom stihli aj lyžovať. Sever, Juh, Koska, Krupová …

Studničky majú pre všetkých svojich hostí ešte jedno prekvapenie. Fast Pass je niečo ako VIP vstupenka do zákulisia. S týmto skipasom nebudete čakať v radoch a celá lyžovačka sa vám bude zdať ešte svižnejšia.

I keď hotel nie je priamo pri zjazdovke v štýle – vyjdem z lobby rovno na lyžiach, brali sme to ako plus. Keď po celom dni brázdenia svahov zamierite z mierneho chaosu a zhonu strediska naspäť do Troch Studničiek, budete mať pocit, že ste po dlhom dni znova doma. 🙂

Letné aktivity nie sú o nič horšie

Ak chcete poriadnu túru, môžete skúsiť hrebeňovku Nízkych Tatier alebo jednoducho výstup na Chopok, Ďumbier a iné krásy tohto pohoria. Ale energiu načerpáte aj prechádzkou po Demänovskej doline, k Vrbickému plesu napríklad.

Kedy naposledy ste boli v jaskyni? Z najväčšej jaskynnej sústavy na Slovensku pozostávajúcej z približne 30 jaskýň je verejnosti prístupná aj Demänovská jaskyňa slobody, považovaná za jednu z najkrajších a najnavštevovanejších jaskýň u nás.

Nekompromisný verdikt!

O tomto hoteli som snívala dlho. V skutočnosti to bolo ešte lepšie! Tri Studničky sú bezchybné, darmo! A v momentoch, kde by jastrabie oko skúseného hoteliera mohlo niečo mikroskopické vytknúť, nastúpi úsmev a prívetivosť personálu. A ak je niečo dôležitejšie ako špičkové služby, je to špičkový prístup. A Studničky majú obidve.

O tri týždne neskôr

Mirka stále rozpráva o skialpovom ráne a azúrovej oblohe, ja sa idem prihlásiť na kurz varenia 4-chodového menu a hľadám, kde v Bratislave nájdem wellness s horským potôčikom. Ale asi bude jednoduchšie rovno rezervovať termín na ďalší mesiac v Troch Studničkách. 🙂Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (5 votes)
Komentáre
Hore