Nájdeš nás aj na:

Letenky

TOP 7 pláží Portugalska ideálnych pre surfistov, rodiny s deťmi aj milovníkov relaxu

Bez ohľadu na to, kam v Portugalsku ideš, nikdy nie si príliš ďaleko od pláže. Lemujú celé pobrežie a ponúkajú dobrodružstvo aj relax. Máš tu možnosť zažiť všetky typy pláží od rušných mestských, ktoré sú obklopené barmi až po rozľahlé pieskové, kde sa množstvo surfistov pasuje s vlnami Atlantiku. Vybrali sme pre teba najkrajšie pláže Portugalska, ktoré sa nám páčia a sú vysoko hodnotené aj inými turistickými portálmi.

Reklama

1. Praia do Portinho da Arrábida

Menej ako hodinu jazdy od Lisabonu sa nachádza Národný park Arrábida, nazývaný aj krajina zelených kopcov vedúca k modrým vodám Atlantiku. Pláž Portinho je považovaná za jednu z najkrajších v Portugalsku, vďaka jemnému bielemu piesku a krištáľovo čistej vode. Je relatívne pokojná, kvôli svojej polohe ďaleko od mesta. Táto pláž sa nachádza v oblasti, kde je oceán pokojnejší a preto je ideálna pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí obľubujú relax. V jej blízkosti sú k dispozícii vodné bicykle a niekoľko reštaurácií a kaviarní.

Pláž Praia do Portinho da Arrábida
Zdroj: Shutterstock, AGR211

2. Costa da Caparica

Táto pláž je súčasťou hlavného mesta Portugalska a predstavuje 26 kilometrový úsek pobrežia, ktorý je mimoriadne obľúbený u domácich. Pláž je obklopená zeleňou a bielym pieskom, ktorý ústi do divokých vĺn Atlantiku. Je jednou z najobľúbenejších pláží u surfistov. Ak si chceš zaplávať v divokom oceáne, je tak najlepšie urobiť v hlavnej sezóne, keď na bezpečnosť dohliadajú plavčíci, pretože vlny tu môžu prekvapiť aj skúsených plavcov. V okolí sa oplatí navštíviť oblasť Arriba – fosílny útes, ktorý patrí k chráneným oblastiam v Portugalsku.

Pláž Costa da Caparica
Zdroj: Shutterstock, Michele Rinaldi

3. Praia da Figueira

Pláž Figueira bola jednou z prvých v krajine, ktoré začali propagovať cestovný ruch a nedá sa povedať, že by jej popularita klesala. Každoročne sem prichádza veľké množstvo domácich, ale aj návštevníkov zo Španielska. Jej zelené svahy sú pokryté stredomorskými krovinami a borovicovými hájmi, ktoré sú prerušované impozantnými skalnými útvarmi s prímorskými jaskyňami. Pláž je veľmi pokojná, takže je vhodná pre milovníkov relaxu. Je obklopená útesmi, z ktorých vidieť ruiny opevnenia zo 16. storočia.

Pláž Praia da Figueira
Zdroj: DiscoverPortugal2day

4. Praia de São Jacinto, Aveiro

Toto miesto je ako stvorené pre oddych. Dlhá piesočnatá pláž Praia de São Jacinto sa nachádza v prírodnej rezervácii, ktorá je bez barov a reštaurácií. Obklopujú ju duny, ktoré sú domovom jedinečného života rastlinstva a živočíšstva. Vlny sú tu ideálne na surfovanie. Nekonečne dlhý úsek piesku je skvelým prostredím pre dlhé prechádzky.

Pláž Praia de São Jacinto, Aveiro
Zdroj: Shutterstock, AlexMorozov1204

5. Praia Baleal

Na západnom pobreží Portugalska sa nachádza pláž Praia Baleal, ktorá je vlastne hrádzou spájajúcou pevninu s malebnou ostrovnou dedinou Baleal stojacou na vrchole skalnatého mysu vyčnievajúceho z Atlantického oceánu. Táto rozsiahla piesočnatá pláž uspokojí plavcov, ale aj začínajúcich surfistov. Nachádza sa tu niekoľko škôl surfovania, barov a reštaurácii.

Pláž Praia Baleal
Zdroj: Shutterstock, DaLiu

6. Praia da Rocha

Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších portugalských pláží. Leží pri meste Portimăo v regióne Algarve. Piesočnatá pláž je široká a dlhá 2 kilometre. Pozdĺž sa tiahnu skaly rôznych tvarov s červeným sfarbením. Pláž Praia da Rocha v doslovnom preklade znamená „Pláž pri skale“. Je typická pre rušný nočný život a taktiež ponúka možnosti stravovania a športov. Po celej dĺžke pláže vedie široký drevený chodník, ktorý umožňuje prístup k mnohým reštauráciám a barom. Je to skvelé miesto pre každodenný beh, bicyklovanie alebo prechádzku.

Pláž Praia da Rocha
Zdroj: Shutterstock, Marcin Krzyzak

7. Praia do Carvalho

Pobrežie Algarve môže byť v hlavnej sezóne preplnené, ale pláž Praia do Cavalho prekvapivo nie je nikdy príliš rušná. Pieskovcové útesy lemujú zlatistú pláž, ktorá ústi do zafírového oceána. Pláž je prístupná cez tunel so schodíkmi vytesanými do pieskovca. Pri odlive sa oplatí preskúmať útesy posiate jaskyňami a morskými tunelmi. Odporúčame navštíviť aj neďaleký Benagil, ktorý je známy práve svojimi morskými jaskyňami.

Pláž Praia do Carvalho
Zdroj: Shutterstock, Kristopher Kettner

Akciové letenky do Portugalska


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore