Nájdeš nás aj na:

Letenky

Keď sa modlíš, aby ti zrušili let, alebo 10 najlepších letísk v roku 2018!

Keď sa modlíš, aby ti zrušili let, alebo 10 najlepších letísk v roku 2018!

Portál CN Traveler priniesol zoznam 10 najlepších letísk za rok 2018 a my ho považujeme za nesmierne dôležitý, nakoľko ho tvorili len čitatelia na základe svojich skúseností. Na zozname síce dominujú tie európske, do balíčka prispela aj Ázia a Kanada. Niektoré sa dostali medzi obľúbené kvôli klasickému komfortu, iné vďaka novým technológiám, ale aj atrakciám, ktoré sú zapamätateľné, napr. indoor vodopád, motýlia záhrada, klzisko alebo miestnosť vymedzená na opaľovanie, kino, bazén atď. Možno to nie sú veci, ktoré nám hneď napadnú pri pomyslení na čakanie na letisku. Ale aj tu sa potvrdzuje to, že kreativita sa vypláca, a že ľudia sa chcú baviť.

Reklama

10. Letisko Frankfurt (FRA)

Toto masívne letisko a zároveň štvrté najväčšie na svete sa posledné roky stáva stále viac user-friendly, čiže prívetivejší pred užívateľov. Ponúkajú neobmedzený prístup na WiFi, sprchu, ale aj ultrarýchly presun na hotel. Na terminál 1 sú totiž priamo napojené Sheraton a Hilton.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Frankfurt Airport

9. Letisko Heathrow (LHR)

Najväčšie a najznámejšie letisko Londýna, ale aj najrušnejšie v celej Európe. Hovorí sa, že vybavenie a obchody (Burberry, Thomas Pink, Fortnum & Mason) tohto miesta sú také kvalitné, že ak si nedáš pozor, ľahko zabudneš na čas svojho odletu. Ak by si sa v spleti butikov, kaviarní a iných predajní nevedel orientovať, k dispozícii je personál, ktorého úlohou je poskytnúť pomoc práve v takýchto situáciách.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Heathrow Airport 

8. Letisko Schiphol (AMS)

Letisko v Amsterdame by mohlo byť samostatnou turistickou destináciou, aj keď centrum hlavného mesta Holandska je odtiaľ iba na 11 minút vlakom. V ponuke má výborné reštaurácie a obrovské množstvo duty-free obchodov. Špecialitou je aj predaj tulipánových smien a cibuliek. Geniálnym nápadom je, že cestujúci si tu môžu pozrieť výber diel slávneho múzea Rijksmuseum.

 

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Amsterdam Airport Schiphol

7. Medzinárodné letisko Vancouver (YVR)

Síce nie je najrušnejším letiskom v Kanade (tým je letisko Pearson v Toronte), so svojou zbierkou natívneho umenia severozápadného pobrežia je jedno z najzapamätateľnejších na svete. Nachádza sa na jednom ostrove v okolí Vancouveru, a disponuje terminálom pre hydroplány. K terminálom je pripojený hotel Fairmont.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Vancouver International Airport

6. Letisko Zurich (ZRH)

Najväčšie letisko vo Švajčiarsku, ale aj hlavný uzol leteckej spoločnosti Swiss, ktorá tu má 9 salónikov. Za účelom kúpy legendárnej švajčiarskej, v danom prípade duty-free čokolády môžeš navštíviť až 80 obchodov. Nemenej atraktívne je aj outdoor miesto určené na sledovanie odlietajúcich lietadiel.

Zdroj fotky: Toxawww | Dreamstime.com

 

5. Letisko Mníchov (MUC)

Miesto, kde sa jednoducho cítiš dobre. Síce minulý rok sme písali o Mníchove v kontexte gastronómie, tentokrát by sme zdôraznili pohotovosť jeho letiska. Cestujúcich nečaká nudné čakanie, môžu byť súčasťou sezónnych podujatí vrátane Oktoberfestu, zimného korčuľovania  alebo slávnych nemeckých vianočných trhov. Spoločnosť Skytrax veľmi vysoko hodnotí hotel letiska zo siete Hilton.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Flughafen München

4. Medzinárodné letisko Hong Kong (HKG)

Sídli tu aj špičková spoločnosť Cathay Pacific. Okrem toho, že sa cestujúci môžu zabaviť v IMAX divadle, občerstviť sa v salónikoch, majú možnosť si pospať v oddychovej miestnosti, letisko je jedno z najdôležitejších uzlov v leteckej doprave daného regiónu. Iba do samotnej Číny odtiaľ lieta 50 liniek. Podobne, ako v prípade mníchovského letiska, aj tu sa nachádza hotel, ktorý podľa Skytraxu je jeden z najlepších na svete – Regal Airport Hotel.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Hong Kong International Airport 香港國際機場

3. Medzinárodné letisko Incheon (ICN)

Prístavné mesto Incheon sa stalo domovom medzinárodného soulského letiska pred 18 rokmi. Odvtedy neustále rastie, momentálne letisko plánuje zdvojnásobiť svoju kapacitu 100 miliónov cestujúcich ročne. Jedným krokom k tomuto cieľu bolo aj otvorenie druhého terminálu v roku „Ö'(. Ako sa tu môžeš zabaviť? Letisko ponúka priestranné VIP salóniky, kryté klzisko, spa a tzv. kultúrna ulička s miestnou kuchyňou a tanečnými vystúpeniami.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Incheon International Airport

2. Medzinárodné letisko Dubaj (DXB)

Nedávno prekonalo Heathrow ako miesto číslo 1 pre medzinárodnú osobnú prepavu, ale je aj jedno z najväčších duty-free nákupných center. Sídli tu letecká spoločnosť Emirates, ale z dubajského letiska lieta približne 140 leteckých spoločností. Areál sa rozširuje, očakávajú, že onedlho bude mať kapacitu na privítanie 200 miliónov cestujúcich ročne a na ukotvenie 100 Airbusov A380 naraz.

Zdroj fotky: Tea | Dreamstime.com

1. Letisko Singapore Changi (SIN)

Nie je to žiadnym prekvapením. Už len kvôli tomu sa to dalo očakávať, lebo letisko je táboriskom spoločnosti Singapore Airlines, ktoré je na prvom mieste zoznamu najobľúbenejších leteckých spoločností čitateľov CN Traveler. Indoor fontána a motýlia záhrada, ktoré sme spomínali v úvode článku, sa nachádzajú práve tu. Ak tvoj prestup trvá viac ako 6 hodín, môžeš sa zúčastniť bezplatnej prehliadky mesta, ale ak máš chuť na niečo pokojnejšie, môžeš si zaplávať v bazéne alebo ísť do kina. Cestujúci oceňujú aj rýchly a bezplatný prístup na WiFi a herne pre deti.

Zdroj fotky: oficiálna facebook stránka Changi Airport


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore