Nájdeš nás aj na:

Tipy

TOP 15: Čierny, bambusový, aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame

TOP 15: Čierny, bambusový, aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame

Tridsať percent Zeme je, chvalabohu, stále pokrytých lesmi. Vďaka nim žijeme. A vďaka tomu, že sa nachádzajú na nezvyčajných miestach, že v nich žijú majestátne zvieratá a sú tak krásne, magické a fotogenické, sa o ich zachovanie a ochranu zaujíma čoraz viac ľudí. Spoločnosť Taxi2airport urobila zoznam 15 najinstagramovejších lesov, teda tých, ktoré majú na tejto sociálnej sieti najviac hashtagov. Toto sú oni.

Reklama

1.Schwarzwald alebo Čierny les, Nemecko s 1 489 943 hashtagmi

2.Amazonský prales, rozprestiera sa na ôsmych územiach Južnej Ameriky so 197 615 hashtagmi

3.Sherwoodský les, Veľká Británia so 142 011 hashtagmi

4.Saganský bambusový les, Japonsko s 83 321 hashtagmi

5.Machový prales, Malajzia so 64 564 hashtagmi

6.Atlantický les, Brazília s 52 863 hashtagmi

7.Údolie Jiuzhaigou, Čína s 52 774 hashtagmi

8.Národný park Sequoia, USA s 50 164 hashtagmi

9.Bielovežský prales (Białowieża), Poľsko s 50 068 hashtagmi

10.Lesy v Národnom parku Olympic, USA s 42 994 hashtagmi

11.Údolie Cocora, Kolumbia so 40 351 hashtagmi

12.Tajga, Kanada s 35 792 hashtagmi

13.Národný park Redwood, USA s 32,268 hashtagmi

14.Dažďový prales Great Bear, Kanada s 25 892 hashtagmi

15.Rezervácia Monteverde Cloud Forest, Kostarika so 16 004 hashtagmi

Do ktorých z nich by som zašla ja?

Určite do kanadskýuch lesov – do dažďového Great Bear Forest, ktorý dostal meno podľa veľkých, takmer bielych medveďom, ktoré sú, paradoxne, poddruhmi veľkých čiernych medveďov. Dá sa tu pozorovať orky a veľryby, na potulkách tu natrafíte aj na fjordy, jazerá a vodopády. A potom sú tu boreálne lesy, tajgy. Sú to lesy vlhké a zmiešané, doma sú v nich ihličnany, vždy zelené stromy a bažiny, každý boreálny les je iný. No všetky odolávajú chladným teplotám a život v nich pulzuje aj v krutej zime. Nájdeme ich na Aljaške, v Kanade, v Škandinávii aj v Rusku. Sú to lesy severské, niektorí ich nazývajú lesy arktické.

Do Nemecka to nie je ďaleko a na objavovanie krás pohoria Čierny les na juhozápade krajiny v spolkovej republike Baden-Württemberg nestačí ani mesiac. Sú tam storočné lesy, ktoré sa kde-tu menia na lúky a pastviny, všetky prísne chránené. Ešte dnes sú tam územia, na ktoré človek nestihol siahnuť rukou. A tie krištaľovo čisté ľadovcové jazerá!

U poľských susedov zase v Karpatoch natrafíme na Bialowiezu, najstarší európsky prales, kde stále vo veľkom žijú zubry, hoci tu pre lov takmer vyhynuli. V lese sú dodnes stopy aj po ľudskom utrpení počas druhej svetovej vojny. V húštinách sú ukryté hroby poľských utečencova aj partinzánov, ktorí tu padli v boji.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore