Nájdeš nás aj na:

Novinky

4 dôvody, prečo precestovať Európu v zime

4 dôvody, prečo precestovať Európu v zime

Počas chladných zimných mesiacov sa mnohým nechce ani len vyliezť z domu, nie to cestovať a objavovať skryté zákutia Európy. Ukážeme vám hneď niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť si letenku práve na toto obdobie!

Reklama

1. Za menej peňazí viac muziky

Jedným z dôvodov, prečo sa vybrať na dovolenku počas zimných mesiacov, sú práve financie. Keďže počas zimy je záujem o lety menší než v letných mesiacoch, dopravcovia ponúkajú letenky za oveľa nižšie ceny. Navyše, keďže vo väčšine miest nie je zimná sezóna tou najlepšou, aj ceny za ubytovanie, reštaurácie či vstupy sú oveľa priaznivejšie. Naplánovať si návštevu niekoľkých miest počas krátkeho obdobia vás teda môže stáť oveľa menej peňazí v porovnaní s cestovaním počas hlavnej sezóny.

2. Aktivity, ktoré zažijete iba v zime

Mesto pod rúškom bieleho, čerstvo napadaného snehu, má zrazu úplne inú atmosféru. Tú si môžete vychutnať napríklad aj na typických decembrových vianočných trhoch. Tisíce ľudí cestujú, aby zažili všetko, čo trhy ponúkajú – punč, tradičné jedlo či ručne vyrábané výrobky. Medzi najkrajšie sa zaraďujú napríklad trhy vo francúzskom meste Colmar, nemeckom Frankfurte, chorvátskom Zahrebe ale i v neďalekej Budapešti.

Častým dôvodom na cestovanie počas zimy je i oslava Nového roka a následná karnevalová sezóna. Ten najznámejší, benátsky, sa uskutočňuje pravidelne od 12. storočia!

Ak dávate prednosť prírode pred ruchom mesta, prechádzka zasneženým lesom alebo lyžovačka v horách vám určite nie sú neznáme. Pre mnohých sú lyže a snowboard jedným z mála dôvodov, prečo sa rozhodnú stráviť celý deň vonku aj napriek mrazivému počasiu. Navyše, po aktívnom oddychu vždy dobre padne aj wellness či masáž.

3. Cestovanie bez turistov

Obrovskou výhodou cestovania v zime je menší nával turistov na rušných miestach. Ulice sú prázdnejšie a pokojnejšie. Populárne miesta často preplnené turistami sa na pár mesiacov stanú idylickými, a vy si ich tak môžete vychutnať úplne inak. 

Mnohokrát sa vám stane, že nemusíte čakať v rade na vstup niekoľko hodín, ako je tomu počas hlavnej sezóny. Je väčšia pravdepodobnosť, že lístky do divadla alebo múzea nie sú beznádejne vypredané niekoľko týždňov dopredu, ale pohodlne ich kúpite aj v neskorších termínoch.

Menej ľudí  nenájdete iba v mestách, ale napríklad aj na rozhladniach. Navyše, ak vám počasie praje, sa môžete pokochať aj jedinečnou scenériou so zasneženou krajinou.

4. Život v meste sa zmení a spomalí

Počas roka sa domáci v službách naháňajú za hordami turistov, aby tak uspokojili aj tie najrozmarnejšie požiadavky. Počas zimy sa čas akosi spomalí – každý si užíva spoločný čas s blízkymi, menej dôležité veci idú aspoň na pár chvíľ bokom. Je pravda, že v tomto období sa mnoho reštaurácií a barov rozhodne na čas svoje brány zatvoriť, alebo aspoň upraviť otváracie hodiny. Ak nájdete podnik, ktorý je otvorený počas celého roka, služby majú vyšší štandard za nižšiu cenu, v porovnaní s letnou sezónou.

Urobte si ešte túto zimu romantický citybreak v Európe. V ponuke máme letecké pobyty s hotelmi od 109€.

Cestovanie v zime so sebou prináša aj mnoho nevýhod. Dni sú kratšie, počasie nemusí byť vždy úplne vyhovujúce. Nemôžete sa posadiť na lavičku v parku, kochať sa výhľadom a nasávať atmosféru. Napriek tomu zima odkrýva úplne iný pohľad nielen na ruch mesta, ale i na život jeho obyvateľov.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre
Hore