Nájdeš nás aj na:

Letenky

Nádherná Moskva s nádhernými letenkami za 123 EUR (23kg batožina v cene!)

Hlavné mesto Ruska je tak veľké, že by mohlo byť pokojne aj samostatným štátom. Oslňuje, inšpiruje či poburuje, rozhodne však nenechá nikoho chladným. Bývalá hlava komunistického impéria je plná megalomanských stavieb, ktorým kontrastujú supermoderné biznis centrá. Sochy Lenina či Stalina však už viac nenájdete na piedestáloch, ale v historických múzeách. Červené námestie, Kremeľ, Chrám Vasilija Blaženého – Moskva silne odráža históriu ťažko skúšaného ruského národa. Prítomnosť sa však tvorí dnes, a to v Moskve platí viac ako hocikde inde na svete. Moskovský nočný život je natoľko okázalý a bujarý, že poľahky strčí do vrecka aj New York, ktorý údajne nikdy nespí. Metropola kontrastov a najmä silných dojmov sa zahrá s vašou mysľou veľkým štýlom, na ktorý sa len tak nezabúda.

Reklama

Moskva ja preplnená famóznou architektúrou. Keď sa prejdete jej ulicami, vaše pohľady skĺznu na budovy z rôznych období. Kocháte sa krásou Kremľa, Červeného námestia, prezriete si všetky múzeá a z romantickej prechádzky sa stane náučná cesta stáročiami. Moskva je historickou, ale aj modernou metropolou, ktorá sa pýši aj najvyššími budovami Európy. Nájdete tu 8 z 10 najvyšších mrakodrapov Európy. Tí z vás, ktorí milujú kultúru, si Moskvu určite obľúbia. Stráviť príjemný večer na skvelom divadelnom predstavení a uvidieť svetovo uznávaných umelcov je skrátka zážitok. No nepochybne si nenechajte ujsť ruský balet, aj keď nie ste fanúšik, toto vás chytí za srdce. Vedeli ste, že počas prechádzky mestom môžete vidieť až 790 ortodoxných kostolov? Unikátne monumenty ruskej kultúry stoja dôstojne dodnes.

Moskva je mimoriadne obľúbená aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Moskvy najčastejšie kúpite už priamo z Bratislavy, odkiaľ priamo lieta spoločnosť Pobeda, ale aj z Viedne a Budapešti s leteckou spoločnosťou Aeroflot. Výhodou sú najmä nové lietadlá, výber sedadla zadarmo, či palubný servis v cene letenky (všetky výhody lietania so spoločnosťou AEROFLOT TU). Priemerná dĺžka priameho letu sú dve a pol hodiny.

Moskva za 123 EUR

✅ október ✅ november ✅ december

✅ január ✅ február ✅ marec ✅ apríl

BUDAPEŠŤ – MOSKVA – BUDAPEŠŤ ZA 123 EUR REZERVUJ LETENKY

Moskva sa v roku 2018 stala centrom svetového futbalu a zaujímavá správa je, že za futbalom cestovali Slováci aj napriek tomu, že na MS sme svoje mužstvo nemali. Ešte dobre, že sa majstrovstvá sveta hrali v lete, počasie v Moskve totiž bolo priaznivejšie, ako po ostatné mesiace. Ak ťa zaujíma destinácia Rusko, prečítaj si aj náš článok o 7 destináciách, ktoré v Rusku musíš zažiť.

5 vecí, ktoré v Moskve určite nevynechať

Červené námestie – Srdce a duša Ruska. Rozhodne najpopulárnejšie miesto v Moskve. Odráža dlhú a fascinujúcu a často aj brutálnu históriu krajiny. Námestie je niekedy prezývané aj ako Ohňové námestie. Prezývka naráža na skutočnosť, že Moskva nespočetnekrát vyhorela.

Chrám Vasilija Blaženého – Katedrálu s pestrofarebnými cibuľovými vežičkami pozná asi každý. Stavba akoby z rozprávky patrí medzi najfotografovanejšie stavby Moskvy. Chrám bol v roku 1929 uzatvorený boľševikmi na dlhých 60 rokov. Znovu otvorený bol až v roku 1990.

Kremeľ – Symbol moci a veľkosti Ruska. Bývalá kráľovská pevnosť je dnes sídlom ruského prezidenta. Kremeľ býva niekedy označovaný aj za najväčšiu stredovekú pevnosť sveta.

Bolšoj teatr –  V preklade Veľké divadlo tróni neďaleko Kremľu. Preslávené je po celom svete najmä operou a baletom. Účinkujú v ňom len tí najprestížnejší ruskí umelci. Zažiť v Bolšoj teatr Labutie jazero, Luskáčika či Eugena Onegina je vrcholovým umeleckým zážitkom. Lístky na predstavenia si však rozhodne objednajte s dostatočným časovým predstihom.

Puškinovo múzeum – Oficiálny názov tohto umelecko-historického múzea znie Štátne múzeum výtvarných umení Alexandra Puškina. Patrí k tým najvýznamnejším v krajine. Nájdete tu zbierku európskeho umenia od roku 1600. Medzi tie najlepšie kúsky patria maľby slávnych francúzskych impresionistov a Schliemannov Trójsky poklad.

Víza do Ruska

Pri cestovaní do Ruska potrebujete víza. Tieto si môžete vybaviť na veľvyslanectve alebo vo vízovom centre Ruskej federácie. Pas musí mať minimálne dve voľné strany a zostať platný aspoň 6 mesiacov po ukončení platnosti víza. Platnosť udeleného víza môže byť odchylná od vašej žiadosti, preto si ju vždy pred odchodom prekontrolujte. Navyše v Rusku existuje registračná povinnosť. Do 7 pracovných dní odo dňa príchodu ste povinný zaregistrovať svoj pobyt na územne príslušnom policajnom oddelení. Ako vybaviť víza do Ruska? Pozrite si podrobný návod.

Počasie v Moskve

Moskva má vlhké a teplé letá. Zimy sú naopak veľmi studené. Najteplejšími mesiacmi sú jún, júl a august. Najchladnejším mesiacom je január. Najvyššie priemerné teplotné maximum je pre júl 23 °C. Na druhej strane v januári môže teplotné minimum dosiahnuť aj -16 °C. Kedy je teda dovolenka v Moskve tá správna voľba? Ideálnym obdobím bude kvôli teplotám leto, vtedy je však Moskva plná turistov. Príjemné teploty začínajú už od konca apríla (teplotné maximum 10 °C) a trvajú až do septembra, následne sa však zvykne rýchlo schladiť.

Ceny v Moskve

Národnou menou je rubeľ, za eurá ho zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni či banke na Slovensku. Hľadáte hotel v Moskve? Čím bližšie k Červenému nábrežiu, tým je cena vyššia. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak zvažujete zájazd do Moskvy, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Doprava v Moskve

Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro. Funguje denne od 05:30 do 00:30 hod. Lístky si kúpite na metrových staniciach a označíte ich pri vstupe do platenej zóny. Alternatívou prepravy je autobus, trolejbus a električka. Ak sa plánujete zdržať v meste niekoľko dní, nabíjateľná karta “Troika” vám umožní prepravu v zľavnenej tarife. Pri pokuse zohnať v meste taxík vám môže zastaviť aj domáci, ktorý si chce privyrobiť. Tento spôsob autostopu je tu bežný. Za účelom vyhnúť sa „turistickej prirážke“, si však prepravné radšej dohodnite vopred. A to bez ohľadu na to, či vám zastavil taxikár alebo bežný vodič. Šoférovanie v Moskve je chaotické, najmä kvôli hrubosti vodičov voči cestným pravidlám a iným šoférom. Ak si však na takúto skúsenosť trúfnete alebo sa rozhodnete preskúmať okolie mesta autom, toto vám odporúčame požičať už priamo pri letisku.

10 faktov o Moskve, ktoré ste (možno) nevedeli

1. Moskva dostala svoje meno podľa rieky Moskva, ktorá ňou preteká. Význam názvu je odvodený od slova mokrý.

2. Moskva je najväčším mestom Európy. Rozloha mesta je 2561 km2. Počet obyvateľov presahuje 12 miliónov.

3. V meste pobehuje okolo 35 000 pouličných psov. 20 z týchto psov pozná väčšina obyvateľov Moskvy. Títo sa totiž naučili používať metro a veselo sa ním každý deň voľne prevážajú. Veľmi dobre vedia, na ktorej stanici majú vystúpiť. Rovnako tak aj vycítia ľudí, ktorí im dajú niečo na zahryznutie.

4. Veža Ostankino (540 m) je najvyššia televízna veža v Európe.

5. Moskovské metro sa považuje za najkrajšie metro sveta. Je dekorované vskutku úchvatnými mozaikami, maľbami a sochami. Je tak populárne, že v Moskve môžete absolvovať turistickú prehliadku tých najkrajších zastávok metra.

6. Moskva sa pýši najväčším počtom miliardárov na svete. Podľa časopisu Forbes ich tu nájdete až 84. Bez problémov tak strčí do vrecka New York, v ktorom žije len 62 pánov s mimoriadne tučným kontom.

7. Ruská štátna knižnica s viac ako 45 miliónmi položiek je najväčšia knižnica Európy. Bývala Leninova knižnica bola v časoch najväčšej slávy The Beatles prezývaná aj ako Lennonova knižnica.

8. Prvý McDonald‘s bol otvorený v Rusku 31. januára 1990 na Puškinovom námestí. Rad čakajúcich ľudí sa tiahol niekoľko kilometrov cez celé námestie, ktorí tu v mraze vyčkávali celý deň na svoj prvý hamburger.

9. V Moskve stojí 7 identických výškových megalomanských budov, ktoré miestni prezývajú aj ako Stalinove mrakodrapy alebo ako 7 sestier. Budovy slúžia ako hotely, kancelárske budovy, domy a dokonca aj ako sídlo univerzity.

10. Až 40 % Moskvy tvorí zeleň, na ktorej si Moskovčania vždy radi oddýchnu. Gorkého park v centre mesta navštívi každý víkend až 100 000 ľudí. 


Čítaš naše články? Zaslúžiš si odmeny:

Zľavový kód 10€ na letenky

  • Pri objednávke zadaj zľavový kód PECKYJAN10 a Pelikán ti odpočíta 10€ z celkovej sumy - platí na objednávky vyššie ako 20€

Zľavy na ubytovanie (Airbnb, Booking, Pelikán)

Booking.com

Pridaj sa do VIP skupiny cestovateľov 

Ušla ti dobrá letenka alebo dovolenka? Už sa ti to nemusí stať. Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a medzi prvými od nás dostaneš #pelipecky notifikáciu na najlepšie letenky, dovolenky, zľavové kody na cestovanie a výhody

Výhodný autobus na letisko

Bezplatná Wi-Fi, klimatizácia a nástup priamo pri termináli letiska. Pre pohodlnú a spoľahlivú cestu na letisko Viedeň/Budapešť odporúčame využiť výhodné lístky na autobus od našich kamarátov zo SLOVAK LINES. Do Viedne sa vieš dostať z Bratislavy 25-krát denne, do Budapešti až 3-krát denne.

Revolut karta zdarma od Pelikána

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ šikovne po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd.

Karta Revolut

Lacný prenájom auta

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars a Pelikánu uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

#stacivyrazit

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí. #stacivyrazit

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

VÝPREDAJ peckových leteniek do exotiky od 289€! https://t.co/i5K61IrJZ0 #2v1 cestovanie #afrika #ázia #exotika #lacné letenky z bratislavy #lacné letenky z viedne #letenky #multicity4 hodiny dozadu
PECKA DŇA: Letecký pobyt v 3* hoteli s raňajkami na Dubrovníku za 199€ https://t.co/zBqKmh6VAi #dovolenky #stredomorie #víkend6 hodín dozadu
Bukurešť ťa milo prekvapí! Tipy na výlet https://t.co/D5BOuDJqzd #cestopisy #destinácie9 hodín dozadu
Navštív tento rok Kubu. Termíny máme do decembra a letenky za 519€ https://t.co/tiIG6vKadB10 hodín dozadu
Phuket a 2 dni v Dubaji s letenkami od Emirates za 499€! https://t.co/vUnakBC8Or #multicity12 hodín dozadu
Slnečné Alicante na jar s letenkami od 21€! https://t.co/jeDG4YTvrG #letenky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v 4* hoteli Tri Studničky, wellness a skipass za 159€ https://t.co/N3pdQPpCQZ1 deň dozadu
Hra na schovávačku – nájdi tento Volkswagen ukrytý vo švédskom lese a je tvoj https://t.co/ATc9gde4ZU1 deň dozadu
MEGA VÝPREDAJ: Objav svet za veľkou mlákou od 319€ len do konca januára! https://t.co/PzfzAdgqRQ1 deň dozadu
Slovenský pas patrí opäť medzi najsilnejšie. Prvé hodnotenie novej dekády https://t.co/bMNmEyxnji1 deň dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore
// peli affil searchform