Nájdeš nás aj na:

Letenky

Slováci lietali do Ruska za futbalom, aj keď tam nemáme reprezentáciu

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 sa pomaly ale isto blížia k svojmu koncu. A aj keď ešte nevieme, ktorá krajina dvihne v Moskve nad hlavu pohár pre víťaza, už teraz sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavých informácií o šampionáte z pohľadu cestovania. Napríklad to, že Slováci cestovali na Majstrovstvá, aj keď sa naša reprezentácia na podujatie nedostala. Určite tomu pomohol bezvízový vstup do krajiny, ale aj letenky za priaznivé ceny.

Reklama

Bezvízový styk

V termíne od 4.6.2018 do 25.7.2018 umožnila Ruská federácia bezvízový vstup občanom tretích krajín, ktorých diváci sa zúčastňovali na zápasoch. Podmienkou bezvízového vstupu bolo predloženie platného cestovného dokladu a personalizovaného preukazu fanúšika FAN-ID. Cestovný pas musel byť platný najmenej 6 mesiacov po skončení platnosti FAN-ID. Po zakúpení vstupenky bolo možné požiadať o vydanie FAN-ID vyplnením formulára na stránke www.fan-id.ru alebo v jednom z Centier výdaja FAN-ID. Po schválení žiadosti ste dostali preukaz a umožňoval vám viacnásobný vstup do Ruska. Fanúšikov to určite potešilo, pretože, povedzme si pravdu – získať víza do Ruska nie je úplne jednoduché.

Skokanom je Jekaterinburg

Šampionát v Rusku sa tento rok odohrával až v jedenástich mestách – Kaliningrad, Kazaň, Moskva, Nižnij Novgorod, Rostov, Petrohrad, Samara, Saransk, Soči, Volgograd a Jekaterinburg. Zaujímavá informácia je, že aj keď slovenská futbalová reprezentácia nemala na šampionáte zastúpenie, záujem o letenky do Ruska počas šampionátu rástol aj u nás.

V Pelikáne sme porovnali záujem o letenky do konkrétnych ruských destinácií, ale aj počet rezervácii a prišli sme k zaujímavým číslam. Najväčší nárast v počte rezervácií (až 1000%) a druhý najväčší nárast vo vyhľadávaní leteniek zaznamenalo mesto Jekaterinburg (261%), čo je miesto kde hrali základnú fázu turnaja mužstvá Egypt, Uruguaj, Francúzsko, Peru, Japonsko, Senegal, Mexiko a Švédsko. Druhé miesto v počte rezervácií patrí mestu Soči, tám je nárast o 800%, nasleduje Volgograd (325%) a zaujímavý skok eviduje aj moskovské letisko Sheremetyovo (118%).

Slováci najviac hľadali letenky do Volgogradu, kde hrali základnú skupinu napríklad Angličania, Islanďania či Poliaci. Nasleduje vyššie spomínaný Jekaterinburg, Samara, Soči a Rostov. 11 z 10 miest ale eviduje minimálne stopercentný nárast v počte vyhľadávaní, takže Slováci sa oveľa viac zaujímali o letenky do Ruska, ako po uplynulé roky. V celkovom merítku sa napokon na obdobie počas Majstrostiev predalo o tretinu viac leteniek, ako býva zvykom.

Prím hrá Aeroflot

Najviac leteckých spojení z našich končín do Ruskej federácie poskytuje letecká spoločnosť Aeroflot. Našinci lietajú do Ruska najmä z letiska Viedeň, Budapešť, ale aj Praha. Alternatívou z Bratislavy je napríklad letecká spoločnosť Pobeda. Letecká spoločnosť Pobeda prevádzkuje pravidelnú linku medzi Moskvou a Bratislavou. V aktuálnej sezóne je linka prevádzkovaná 3x týždenne, a to každý utorok, štvrtok a sobotu.

Ak si ešte nikdy nenavštívil Rusko, tak vedz, že táto krajina má cestovateľom čo ponúknuť.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/oAa913u5wr #letenky25 minút dozadu
Pre parlamentné voľby priletí domov o 133% viac Slovákov ako v roku 2016 https://t.co/PXarMem70O #novinky25 minút dozadu
Dubaj s Turkish Airlines za 259€ + 2 dni v Istanbule ako bonus https://t.co/A2IWECT2OF #letenky28 minút dozadu
Vegas, bejby! Je tu super letenka za 379€ (len 1 prestup) https://t.co/1OCM1GZBsl #letenky2 hodiny dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky17 hodín dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t #novinky17 hodín dozadu
Citybreak v Madride? S 10€ zľavou na letenku letíš od 39€! https://t.co/ecKhL6twjQ #letenky17 hodín dozadu
Peru z Madridu za 349€! (+aj lety z Viedne) https://t.co/4axBuKXDa6 #letenky18 hodín dozadu
Varšava z Viedne od 36€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/qLkk1dQdjU #letenky19 hodín dozadu
5 bezplatných aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ https://t.co/cdIoPDNTot #novinky20 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore