Nájdeš nás aj na:

Letenky

Slováci lietali do Ruska za futbalom, aj keď tam nemáme reprezentáciu

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 sa pomaly ale isto blížia k svojmu koncu. A aj keď ešte nevieme, ktorá krajina dvihne v Moskve nad hlavu pohár pre víťaza, už teraz sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavých informácií o šampionáte z pohľadu cestovania. Napríklad to, že Slováci cestovali na Majstrovstvá, aj keď sa naša reprezentácia na podujatie nedostala. Určite tomu pomohol bezvízový vstup do krajiny, ale aj letenky za priaznivé ceny.

Bezvízový styk

V termíne od 4.6.2018 do 25.7.2018 umožnila Ruská federácia bezvízový vstup občanom tretích krajín, ktorých diváci sa zúčastňovali na zápasoch. Podmienkou bezvízového vstupu bolo predloženie platného cestovného dokladu a personalizovaného preukazu fanúšika FAN-ID. Cestovný pas musel byť platný najmenej 6 mesiacov po skončení platnosti FAN-ID. Po zakúpení vstupenky bolo možné požiadať o vydanie FAN-ID vyplnením formulára na stránke www.fan-id.ru alebo v jednom z Centier výdaja FAN-ID. Po schválení žiadosti ste dostali preukaz a umožňoval vám viacnásobný vstup do Ruska. Fanúšikov to určite potešilo, pretože, povedzme si pravdu – získať víza do Ruska nie je úplne jednoduché.

Skokanom je Jekaterinburg

Šampionát v Rusku sa tento rok odohrával až v jedenástich mestách – Kaliningrad, Kazaň, Moskva, Nižnij Novgorod, Rostov, Petrohrad, Samara, Saransk, Soči, Volgograd a Jekaterinburg. Zaujímavá informácia je, že aj keď slovenská futbalová reprezentácia nemala na šampionáte zastúpenie, záujem o letenky do Ruska počas šampionátu rástol aj u nás.

V Pelikáne sme porovnali záujem o letenky do konkrétnych ruských destinácií, ale aj počet rezervácii a prišli sme k zaujímavým číslam. Najväčší nárast v počte rezervácií (až 1000%) a druhý najväčší nárast vo vyhľadávaní leteniek zaznamenalo mesto Jekaterinburg (261%), čo je miesto kde hrali základnú fázu turnaja mužstvá Egypt, Uruguaj, Francúzsko, Peru, Japonsko, Senegal, Mexiko a Švédsko. Druhé miesto v počte rezervácií patrí mestu Soči, tám je nárast o 800%, nasleduje Volgograd (325%) a zaujímavý skok eviduje aj moskovské letisko Sheremetyovo (118%).

Slováci najviac hľadali letenky do Volgogradu, kde hrali základnú skupinu napríklad Angličania, Islanďania či Poliaci. Nasleduje vyššie spomínaný Jekaterinburg, Samara, Soči a Rostov. 11 z 10 miest ale eviduje minimálne stopercentný nárast v počte vyhľadávaní, takže Slováci sa oveľa viac zaujímali o letenky do Ruska, ako po uplynulé roky. V celkovom merítku sa napokon na obdobie počas Majstrostiev predalo o tretinu viac leteniek, ako býva zvykom.

Prím hrá Aeroflot

Najviac leteckých spojení z našich končín do Ruskej federácie poskytuje letecká spoločnosť Aeroflot. Našinci lietajú do Ruska najmä z letiska Viedeň, Budapešť, ale aj Praha. Alternatívou z Bratislavy je napríklad letecká spoločnosť Pobeda. Letecká spoločnosť Pobeda prevádzkuje pravidelnú linku medzi Moskvou a Bratislavou. V aktuálnej sezóne je linka prevádzkovaná 3x týždenne, a to každý utorok, štvrtok a sobotu.

Ak si ešte nikdy nenavštívil Rusko, tak vedz, že táto krajina má cestovateľom čo ponúknuť.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Bali s letenkami, hotelom, raňajkami a sprievodcom za 819€! https://t.co/we25GYsc5X8 hodín dozadu
Maldivy s 5* Qatar Airways za 529€ UŽ LEN DNES: https://t.co/2ttRHTQGO311 hodín dozadu
Kanada za 369€! OMG, ideme: https://t.co/nsCuM3ZswT11 hodín dozadu
Bol(a) si už v Strednej Amerike? Kúp si letenky do Guatemaly alebo Belize od 489€! https://t.co/28JqRpRdDM11 hodín dozadu
Phuket za 539€ z Viedne! https://t.co/Jm7M2UKvJc14 hodín dozadu
ARGENTÍNA: Leť do Buenos Aires za 549€ https://t.co/yoLyOEvgt015 hodín dozadu
LETENKA DŇA: Bangkok v hlavnej sezóne za 399 EUR https://t.co/i45ynt35491 deň dozadu
PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore