Nájdeš nás aj na:

Letenky

Slováci lietali do Ruska za futbalom, aj keď tam nemáme reprezentáciu

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 sa pomaly ale isto blížia k svojmu koncu. A aj keď ešte nevieme, ktorá krajina dvihne v Moskve nad hlavu pohár pre víťaza, už teraz sme sa dozvedeli niekoľko zaujímavých informácií o šampionáte z pohľadu cestovania. Napríklad to, že Slováci cestovali na Majstrovstvá, aj keď sa naša reprezentácia na podujatie nedostala. Určite tomu pomohol bezvízový vstup do krajiny, ale aj letenky za priaznivé ceny.

Bezvízový styk

V termíne od 4.6.2018 do 25.7.2018 umožnila Ruská federácia bezvízový vstup občanom tretích krajín, ktorých diváci sa zúčastňovali na zápasoch. Podmienkou bezvízového vstupu bolo predloženie platného cestovného dokladu a personalizovaného preukazu fanúšika FAN-ID. Cestovný pas musel byť platný najmenej 6 mesiacov po skončení platnosti FAN-ID. Po zakúpení vstupenky bolo možné požiadať o vydanie FAN-ID vyplnením formulára na stránke www.fan-id.ru alebo v jednom z Centier výdaja FAN-ID. Po schválení žiadosti ste dostali preukaz a umožňoval vám viacnásobný vstup do Ruska. Fanúšikov to určite potešilo, pretože, povedzme si pravdu – získať víza do Ruska nie je úplne jednoduché.

Skokanom je Jekaterinburg

Šampionát v Rusku sa tento rok odohrával až v jedenástich mestách – Kaliningrad, Kazaň, Moskva, Nižnij Novgorod, Rostov, Petrohrad, Samara, Saransk, Soči, Volgograd a Jekaterinburg. Zaujímavá informácia je, že aj keď slovenská futbalová reprezentácia nemala na šampionáte zastúpenie, záujem o letenky do Ruska počas šampionátu rástol aj u nás.

V Pelikáne sme porovnali záujem o letenky do konkrétnych ruských destinácií, ale aj počet rezervácii a prišli sme k zaujímavým číslam. Najväčší nárast v počte rezervácií (až 1000%) a druhý najväčší nárast vo vyhľadávaní leteniek zaznamenalo mesto Jekaterinburg (261%), čo je miesto kde hrali základnú fázu turnaja mužstvá Egypt, Uruguaj, Francúzsko, Peru, Japonsko, Senegal, Mexiko a Švédsko. Druhé miesto v počte rezervácií patrí mestu Soči, tám je nárast o 800%, nasleduje Volgograd (325%) a zaujímavý skok eviduje aj moskovské letisko Sheremetyovo (118%).

Slováci najviac hľadali letenky do Volgogradu, kde hrali základnú skupinu napríklad Angličania, Islanďania či Poliaci. Nasleduje vyššie spomínaný Jekaterinburg, Samara, Soči a Rostov. 11 z 10 miest ale eviduje minimálne stopercentný nárast v počte vyhľadávaní, takže Slováci sa oveľa viac zaujímali o letenky do Ruska, ako po uplynulé roky. V celkovom merítku sa napokon na obdobie počas Majstrostiev predalo o tretinu viac leteniek, ako býva zvykom.

Prím hrá Aeroflot

Najviac leteckých spojení z našich končín do Ruskej federácie poskytuje letecká spoločnosť Aeroflot. Našinci lietajú do Ruska najmä z letiska Viedeň, Budapešť, ale aj Praha. Alternatívou z Bratislavy je napríklad letecká spoločnosť Pobeda. Letecká spoločnosť Pobeda prevádzkuje pravidelnú linku medzi Moskvou a Bratislavou. V aktuálnej sezóne je linka prevádzkovaná 3x týždenne, a to každý utorok, štvrtok a sobotu.

Ak si ešte nikdy nenavštívil Rusko, tak vedz, že táto krajina má cestovateľom čo ponúknuť.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Komentáre

2 Comments

  1. Pingback: Moskva - mesto, ktoré treba zažiť aspoň raz za život

  2. Pingback: Nádherná Moskva s nádhernými letenkami za 117 EUR (23kg batožina v cene!)

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Pondelok, 25. marec 2019
15:05 | Víkend v Prahe od 39 eur. Vyber si niečo z našich akciových pobytov.
11:35 | Emirates má akciu na lety z Prahy. Pozri si celý zoznam, je tam ukrytá aj letenka do FIRST CLASS.
Piatok, 22. marec 2019
14:35 | Ak ešte nemáš foktu z Pisy, pozri si tieto letenky za 33 eur (apríl, máj).
12:20 | Ázia z Mníchova s Air China. Letenky od 417 eur.
Štvrtok, 21. marec 2019
12:21 | Lacné Maldivy z Milána. Letenky za 399 eur s batožinou do 23 kg.
11:20 | Víkendové upratovanie je fajn. Ale víkendové výlety od 39 eur ti dajú viac zážitkov.
9:45 | United Airlines lieta od júna do New Yorku z Prahy bez prestupu. Letenky sú od 480 eur.
1 2 3 15

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore