Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Malta obnoví leteckú dopravu 1. júla. Týka sa to aj Slovenska

Malta obnoví leteckú dopravu 1. júla. Týka sa to aj Slovenska

Civilnú leteckú dopravu na Malte obnovia 1. júla. Ako už bolo v máji avizované, predstavitelia vlády zároveň rokujú o vytvorení bezpečných cestovných koridorov so štátmi, v ktorých je priaznivá epidemiologická situácia. Podľa agentúry Reuters sa to týka aj Slovenska.

Reklama

Ostrovná krajina Stredozemného mora skúma možné alternatívy vytvorenia cestovných koridorov pre deväť krajín vrátane Slovenska. Hranice teda otvorí pre štáty, ktoré sa nachádzajú v rovnakom štádiu boja s koronavírusom.

Turistické úrady rokujú o „bezpečných koridoroch“ na cesty s krajinami, ktoré majú nízky počet infikovaných COVID-19, vrátane Luxemburska, Nórska, Srbska, Slovenska, Rakúska, Českej republiky, Lotyšska, Litvy a Izraela.

Malta zatiaľ nepustí cestujúcich z Británie, ktorá má veľmi úzke turistické väzby na Maltu.

Cestovný ruch predstavuje takmer štvrtinu maltského hospodárstva a hotelieri vyvíjajú tlak na vládu, aby znovu otvorila letisko alebo riskovala hromadnú nezamestnanosť.

Ostrov južného Stredozemia zaznamenal okolo 600 prípadov COVID-19 a deväť úmrtí. V polovici mája sa tak mohli znovu otvoriť obchody a reštaurácie. Bary a fitness centrá sa na Malte otvárajú už tento piatok.

Akciové letenky na Maltu

Zdroj: Denník N, Times of Malta, Reuters

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky23 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore