Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty

Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty

Pláže Malty sú obľúbené. Najstabilnejším dôkazom tohto faktu je to, že počas letnej dovolenkovej sezóny sa pobrežná oblasť tohto súostrovia premení na skupinu malých sídiel turistov, ktorí túžia po oddychu sprevádzanom vôňou mora, mocným dotykom slnečných lúčov a unikátnou panorámou, akú inde nenájdete. Vybrali sme pre vás najkrajšie pláže Malty, ktoré sa nám páčia a ktoré sú vysoko hodnotené aj inými turistickými portálmi.

Reklama

Golden Bay

Najpopulárnejšia piesočná pláž na Malte je Golden Bay, čo v preklade znamená zlatá zátoka – to kvôli farbe piesku, samozrejme. Nachádza sa v západnej časti ostrova a v skutočnosti je súčasťou obrovskej súvislej pláže, ku ktorej patria aj Ghajn Tuffieha a Gnejna. Ide o nedotknutú oblasť Malty, ktorá ešte nie je zastavaná, čiže tu si naozaj viete užiť ničím nerušené kúpanie a opaľovanie. Piesok je veľmi čistý, rovnako ako morská voda.

najkrajšie pláže Malty

St. Peter’s Pool

Ak existuje nejaký zoznam unikátnych pláží sveta, táto by na nej určite nemala chýbať. Prírodný bazén je strážený cestou, ktorá neponúka veľmi ľahký prístup k azúrovej morskej vode čistej ako letné nebo. Práve preto však stále vo veľkej časti patrí prírode, ktorá ho chráni pred ľudskými zásahmi. A presne preto ani nie je pre každého. Ak ste s deťmi, premyslite si, či ste pripravení na dlhú prechádzku na nie úplne komfortnej a dlhej trase. Zbaľte si aj nejaké občerstvenie, nenájdete tu žiadne plážové pohostinské zariadenia.

najkrajšie pláže Malty

Mellieha Bay (Ghadira Bay)

Najväčšia a podľa mnohých aj najkrajšia pláž Malty je Mellieha Bay, ktorá sa nachádza v meste Mellieha nazývanom ako plážové hlavné mesto krajiny. Okrem estetických hodnôt za svoju popularitu vďačí aj tomu, že dokáže uspokojiť rôzne turistické potreby. Umožňuje vodné športy, milujú ju rodiny s deťmi kvôli plytkej vode a nesklame ani milovníkov prírody, pretože v jej susedstve sa nachádza prírodná rezervácia Ghadira.

Modrá lagúna 

Blue Lagoon je jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií na Malte. Nie je to ale pláž na každodennú návštevu. Leží totižto medzi malými ostrovmi Comino a Cominotto, na ktorých nie sú žiadne ubytovacie zariadenia. Za týmto očarujúcim dielom prírody budete musieť pricestovať loďou a užiť si priezračne čistú vodu lagúny naplno na tých pár hodín, koľko trvá váš miestny výlet. 

Ghajn Tuffieha

Južne od pláže Golden Bay, od dediny Manikata oddelená 100 schodmi leží ďalší plážový poklad Malty, Ghajn Tuffieha. Bola ocenená modrou vlajkou, čo znamená, že spĺňa aj prísne štandardy predpísané týmto ekologickým programom. Tou najlepšou referenciou je ale jej obľúbenosť aj medzi skúsenými cestovateľmi. 

najkrajšie pláže Malty

Paradise Bay

Už aj samotné pomenovanie tejto pláže prezrádza, že ide o akýsi letný raj. Pláž Paradise Bay síce nie je veľká, za to veľmi pekná a čistá. Ponúka kúzelný výhľad na ostrovy Gozo a Comino, no a obľúbená je aj kvôli možnosti potápania. Ak ste sa ešte nikdy nezamilovali do sveta pod hladinou Stredozemného mora, ľahko sa vám to môže stať práve tu. Cez leto je Paradise Bay celkom rušná a konajú sa na nej letné žúry. 

Gnejna Bay

Táto tichá a pozoruhodne kvalitná pláž leží na severnom pobreží Malty, kúsok od dediny Mgarr. Pokiaľ radi splývate s miestnymi davmi, toto miesto budete mať radi. Na Gnejna Bay totižto chodia skôr Maltčania, turistov je tu menej. Nájdete tu miesta s červeným pieskom, ale aj kamenné plážové časti. 

St George’s Bay

Jedna z frekventovaných turistických oblastí Malty je St Julian’s a jej jedinou piesočnou plážou je St George’s Bay. Je obklopená barmi a predajňami rýchleho občerstvenia, ale takéto, na Maltu trochu komerčnejšie riešenie komfortu je tu úplne namieste. Táto pláž je totiž v Paceville-e, centre párty života krajiny.

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.8/5 - (5 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore