Nájdeš nás aj na:

Európa

Malta začne vítať turistov v júni. Ku vstupu stačí negatívny PCR test

Malta začne vítať turistov v júni. Ku vstupu stačí negatívny PCR test

Malta sa plánuje otvoriť pre turistov z Európskej únie a Spojeného Kráľovstva už začiatkom júna. Uviedol to na tlačovej konferencii minister cestovného ruchu Clayton Bartolo. Malta v nasledujúcich týždňoch začne s prípravou letnej sezóny, ktorá bude znamenať otvorenie hotelov, reštaurácií a pomoc subjektom cestovného ruchu.

Reklama

Miera zaočkovanosti v júni bude omnoho vyššia ako teraz a to platí pre Maltu, rovnako aj pre štáty EÚ, myslí si Bartolo. Podľa ministra cestovného ruchu ostrov spraví všetky potrebné opatrenia k tomu, aby sa zahraniční turisti cítili na Malte bezpečne a zároveň si mohli užiť plnohodnotnú dovolenku.

Minister Bartolo tiež oznámil, že Malta plánuje do naštartovania cestovného ruchu investovať minimálne 20 miliónov eur, ktoré budú rozdelené do niekoľkých schém a stimulov.

Na vstup stačí negatívny PCR test

Aktuálne možno na Maltu pricestovať len z regiónov, ktoré sú v cestovateľskom semafore označené červenou, oranžovou alebo zelenou farbou. Občania tzv. tmavočervených krajín, kde je situácia najvážnejšia majú zatiaľ zákaz vstupu na Maltu z dôvodu rekreácie. Všetkým ostatným stačí negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín.

Malta tiež zvažuje zavedenie COVID certifikátov, zatiaľ pre svojich občanov.

Slovenským turistom stačí od januára 2021 ku vstupu na Maltu negatívny PCR test. Na letisku môže prebehnúť kontrolné testovanie náhodne vybraných cestujúcich.

Ostrov očakáva rušné leto

V lete bude na Maltu lietať najmenej 18 leteckých spoločností, z toho štyri sú nové aerolinky. Minister cestovného ruchu Bartolo zatiaľ neprezradil o aké štyri spoločnosti pôjde. Uviedol tiež, že „toto leto sa Malta dostane najmenej na 70% leteckej predpandemickej prevádzky.

Akciové letenky na Maltu

Zdroj: Independent.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky2 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy3 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky3 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy4 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy4 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky4 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky4 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky24 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky1 deň dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore