Nájdeš nás aj na:

Dovolenky

29.8. a 1.9. bude voľno, ideme na Maltu! Krásne pobyty za krásne ceny

Choďte za rozlúčiť s letom na Maltu. Nestrácajte čas browsovaním na internete, my sme už našli tie najvýhodnejšie zájazdy. Takže, posledný augustový víkend sa vidíme na Malte, bude super!

Reklama

4*Golden Tulip Vivaldi Hotel

Pamätáte si ešte obľúbené komediálne filmy našich pubertálnych čias? Predstavte si takú prvoplánovo šťastnú scénu, happy end takéhoto diela. Bazén, party, pláž, farebné drinky, hudba, tanec, smiech. Ruku na srdce, nebolo ľahké neuveriť tejto ilúzii a nechcieť to zažiť na vlastnej koži každé leto. A už asi viete, čo vám chcem povedať…

Áno, tento zájazd vám s najväčšou pravdepodobnosťou splní tento sen. Bývať v St. Julian, pri párty štvrti Paceville, s výhľadom na more, ale s možnosťou liečiť si „únavu predchádzajúcej noci“ v jednom z hotelových bazénov, tak to, veru, nie je nič nepríjemné. 🙂 Pocit bezstarostnosti len posilňuje transfer z letiska na hotel a späť, ako aj chutné hotelové raňajky v cene.

Zdroj fotky: Facebook Golden Tulip Vivaldi Hotel

3*Azur Hotel by ST Hotels

Mať k dispozícii všetky služby, ktoré oddychu chtivý turista môže potrebovať, na druhej strane vidieť aj autenticitu maltského života. Cítiť ruch veľkomesta na vlastnej koži, ale s možnosťou utiecť pred ním kedykoľvek počas dňa. Len tak si sadnúť na opustenú lavičku na brehu mora alebo z ničoho nič sa pridať k veselej skupinke turistov na kratučkej ceste trajektom…

Aj takto by sa dalo charakterizovať oblasť Malty, v ktorej sa nachádza trojhviezdičkový Azur Hotel. Ide o okolie miest turistickej Sliemy a milej-bežnej Gziry. Samozrejme, kľúčové je aj ubytovacie zariadenie, no a preto vám prezradíme, že začať deň s raňajkami v komfortnom „Azure“ bude zdroj radostnej energie.

4*Paradise Bay

Prudké leto. Takto sme nazvali zátoku Mellieha v článku o hlavných turistických častiach Malty. V inom cestopise, ktorý bol zameraný pre cestujúce páry, sme spomínali štvorhviezdičkový rezort Paradise Bay s odporúčaním pre ľudí uprednostňujúcich ruksakové výlety. No, a teraz kto sa v tom má vyznať?

V prvom rade, takáto diverzita na Malte je úplne normálna. Hocikedy sa vám môže stať, že z jedného jediného bodu budete mať výhľad na divokú panenskú prírodu aj na typický letný party bar. A ešte k tomu v historickej budove, ktorá by mohla byť sama osebe exponátom v múzeu.

Mellieha je síce hlavné plážové mesto Malty Paradise Bay letný rezort je prepojený so súkromnou plážou. Ale je to aj oblasť v blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy a trajektu na ostrovy Gozo a Comino. Čo znamená jedno: príležitosť na dobrodružné objavovanie prírody, tichých maltských miest a histórie na každý jeden deň. S hotelovými raňajkami so SPA…

Zdroj fotky: Facebook Paradise Bay Resort

3*Ramla Bay Resort

Choďte na All Inclusice dovolenku. Lebo ste mali rušné leto. Prípadne, lebo ste mali nudné leto. Lebo milujete absolútny komfort. Alebo lebo nikdy ste nezažili pobyt pri mori s možnosťou dať si drink len tak hocikedy cez deň, zadarmo. Jednoducho, choďte do trojhviezdičkového rezortu Ramla Bay Resort v plážovej oblasti Mellieha Bay.

Hotel je obklopený krásnou prírodu, leží neďalekého ostrova Gozo, pričom má priamy prístup k súkromnej pláži. Na výber budete mať niekoľko hotelových bazénov, ale za oddychoom si môžete skočiť aj do hotelového SPA centra, napríklad.

Zdroj: Facebook Ramla Bay

Malta s výletom na ostrovy Gozo a Comino

Fungus Rock a Inland Sea. Blue Lagoon a Xlendi. Nie sú to názvy glamrock kapiel ani obchodov s oblečením pre metalistov. Ide o rozprávkové turistické atrakcie Malty mimo hlavného ostrova.

Gozo je samostatným ostrovom. Je pokojnejšie a tichšie ako hlavný ostrov, ktorý sa volá rovnako ako celá krajina, čiže Malta. Na Goze sa tak trochu zastavil čas. Z dlhodobého aj krátkodobého hľadiska. Počas dovolenky na Goze prestanete rozumieť pojmu „ponáhľať sa“ a zároveň sa vám môže stať, že sa na dlhé minúty vrátite do doby povozov na cestách.

Blue Lagoon je jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií na Malte. Nie je to ale pláž na každodennú návštevu. Leží totižto medzi malými ostrovmi Comino a Cominotto, na ktorých nie sú žiadne ubytovacie zariadenia. Za týmto očarujúcim dielom prírody budete musieť pricestovať loďou a užiť si priezračne čistú vodu lagúny naplno na tých pár hodín, koľko trvá váš miestny výlet.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zdroj ilustračnej fotky: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore