Nájdeš nás aj na:
ain

Letenky

10 TOP noviniek, ktoré môžeš zažiť v Dubaji

10 TOP noviniek, ktoré môžeš zažiť v Dubaji

Čo nové v Dubaji? Ak si si myslel(a), že mesto superlatívov už nemôže nič nové vymyslieť, mýlil(a) si sa. Dubaj nikdy nespí a nikdy neprestáva s novými nápadmi na atrakcie a miesta, vďaka ktorým je každá jeho návšteva výnimočná. Na dlhokánsky zoznam unikátov v Dubaji pribudlo najvyššie vyhliadkové koleso na svete, nový je aj úžasný najhlbší bazén na svete, v ktorom sa ukrýva celé podmorské mesto či najvyšší infinity bazén s výhľadmi, ktoré len tak niečo neprekoná. Poď objaviť všetky tieto nezabudnuteľné zážitky s nami. Jedna vec totiž nová nie je – peckové letenky do Dubaja s Pelikánom za akciové ceny.

Reklama

1. Múzeum budúcnosti

Tento skvost meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav. Múzeum budúcnosti pozýva ľudí zažiť technológie a trendy, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva. S rozlohou 30 000 metrov štvorcových stavba bez stĺpov tiež predstavuje nové globálne intelektuálne centrum. Je to „živé laboratórium“ navrhnuté tak, aby podporovalo inováciu, podnietilo novú éru vedeckých objavov v tomto regióne aj mimo neho.

museum of future dubai

2. Ain Dubai (dočasne zatvorené)

Táto atrakcia je aktuálne zatvorená z dôvôdu úprav, o opätovnom otvorení vás budeme informovať.

Ain Dubai je najnovšia atrakcia na dlhom zozname dubajských svetových rekordov. Nachádza sa na ostrove Bluewaters Island a siaha do výšky až 250 metrov. Je tak najvyššou a najväčšou atrakciou svojho druhu na celom svete. Dubajské ruské kolo je dychberúcou konštrukciou, každá jeho noha meria 126 metrov – zmestilo by sa do nej 15 londýnskych červených autobusov. Hmotnosť konštrukcie sa rovná štyrom Airbusom A380. Návštevníci si pri kúpe lístku môžu zvoliť z 3 možností: vyhliadkovú kabínu, spoločenskú kabínu a súkromnú kabínu. Pre úplne vyšperkovanie zážitku budú k dispozícii samostatné VIP miesta, v ktorých budú prebiehať večere, extravagantné párty či špeciálne rodinné oslavy.

ain dubai

3. Address Beach Resort

Nový dubajský rezort sa nachádza asi 300 metrov od prístavu Marina Beach. Je ocenenou budovou vďaka svojmu unikátnemu dizajnu. Rezort má dve veže so 77 poschodiami, ktoré spája vyvýšený most. Okrem krásnych izieb a skvelej reštaurácie je lákadlom rooftop infinity bazén vo výške 294 metrov nad morom – ako inak, najvyšší infinity bazén na svete. Očarí ťa úžasnými výhľadmi na Bluewaters Island, Dubai Eye, Palm Jumeirah a Dubai Marina.

address beach resort infinity bazen
Zdroj: Address Beach Resort

4. Deep Dive Dubai

Dubaj už má svoj najvyšší mrakodrap aj najväčší obchodný dom, tento raz siahol po novom rekorde – najhlbšom bazéne na svete. Jeho hĺbka je 60 metrov a je súčasťou novej atrakcie Deep Dive Dubai. Prekonal aj posledný rekord, ktorý držalo Poľsko, so svojim 45-metrov hlbokým bazénom. Nový megalománsky bazén v Dubaji je naplnený 14 miliónmi litrov vody, pre porovnanie je to asi 6 olympijských bazénov. V Guinnessovej knihe rekordov dostal titul najhlbšieho bazéna na potápanie. Zatiaľ je otvorený len pre pozvaných, neskôr tento rok by sa však mal otvoriť pre širokú verejnosť. Jedným z prvých návštevníkov bol dubajský princ.

5. Infinity Des Lumiéres

Nové a voňavé je aj nové centrum umenia v Dubai Mall. Vystavuje vybrané kúsky, jedny z najznámejších na svete, od najznámejších autorov na svete. Návštevníci môžu doslova vstúpiť do výstavy, stanú sa súčasťou diel. Očarí ťa už samotná fasáda centra, na ktorej je vystvietených 379 obrazoviek. V miestnostiach sa pre maximálny zážitok ozýva hudba z 58 reproduktorov a obrazy zo 130 projektorov.

6. La Casa Del Tango

Cieľom dubajského La Casa Del Tango je priniesť argentínsku kultúru a autentický zážitok. Prináša radosť prostredníctvom tanca, jedla, hudby a módy. Príď ochutnať špickovú gastronómiu a pokochať sa zmyselnými pohybmi tango tanečníkov.

7. Trident Tower, Aquaventure

Aquaventure je najlepšie hodnotený vodný park s tobogánmi a atrakciami, ktoré sa zaraďujú medzi najlepšie a najväčšie na svete. Užijú si to deti, dospelí, starí mladí, veľkí, malí. V roku 2020 pribudla do vodného parku ďalšia pýcha – veža Trident, vysoká 34 metrov s 12 tobohánmi.

aquaventure dubaj

8. ROLLDXB, Mina Rashid

Domáci aj turisti mesiace čakali na otvorenie tohto retro priestoru pre korčuliarov so štýlom. Rolldxb hosťuje korčuliarske diskotéky, derby, hokej aj korčuľovanie na rampách. Priniesť si môžeš svoje vlastné korčuľe alebo si všetko požičať. Prihlásiť sa dokonca môžeš aj na skupinové alebo individuálne lekcie korčuľovania.

9. Brass Monkey

Od 12 bowlingových dráh až po VR simulátory pretekárskych áut a najlepšie herné arkády v Dubaji, Brass Monkey je dokonalým miestom, kde nájdeš všetku zábavu pre veľkých aj malých v jednom.

10. The View at the Palm

The View na 52. poschodí ikonickej Palm Tower s výškou 240 metrov ponúka panoramatický 360-stupňový výhľad na Palm Jumeirah, Arabský záliv a ďalšie ikonické dubajské body z vonkajšej terasy a prémiového salónika. V budove sa nachádza aj výstava – The View Exhibition, ktorá je poctou vízii a kreativite Palm Jumeirah. Uži si interaktívne tunely v akváriu, mapovanie podlahy a preskúmaj históriu tejto svetoznámej pamiatky.

Akciové letenky do Dubaja


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore