Nájdeš nás aj na:
museum of future dubai

Ázia

Navštív Múzeum budúcnosti v Dubaji. Označili ho za jednu z najkraších budov na svete

Navštív Múzeum budúcnosti v Dubaji. Označili ho za jednu z najkraších budov na svete

Dubajské Múzeum budúcnosti (Museum of the Future) otvorilo svoje brány svetu vo februári 2022 v prítomnosti šejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma. Na jeho výstavbe pracovali 9 rokov a označujú ho za najkrajšiu budovu na svete. National Geoghrapic ho vyhlásil za jednu zo 14 najkrajších múzeí na svete.

Reklama

Meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav. Múzeum budúcnosti pozýva ľudí zažiť technológie a trendy, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva.

S rozlohou 30 000 metrov štvorcových stavba bez stĺpov tiež predstavuje nové globálne intelektuálne centrum. Je to „živé laboratórium“ navrhnuté tak, aby podporovalo inováciu, podnietilo novú éru vedeckých objavov v tomto regióne aj mimo neho.

Zdroj: Shutterstock/Sarath maroli

Každé poschodie múzea je navrhnuté ako rozsiahla interaktívna filmová scéna, ktorú oživili skúsení rozprávači, technológovia a vizionárski umelci. Medzi hlavné témy patrí budúcnosť vesmírneho cestovania a života, zmena klímy a ekológia, zdravie, wellness a spiritualita. Okrem prelomových inovácií sa v Múzeu budúcnosti budú konať aj špeciálne workshopy a prednášky od najväčších odborníkov z celého sveta, píše Breaking Travel News.

Exteriér múzea tvorí záhrada so 100 druhmi rastlín, ktoré odrážajú dedičstvo a biodiverzitu Spojených arabských emirátov. Fasáda múzea tiež „hovorí arabsky“. Je totiž plátnom pre poéziu šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma stvárnenú kaligrafiou Mattara bin Laheja. Z troch citátov, ktoré obklopujú fasádu, jeden v preklade znamená: „Budúcnosť patrí tým, ktorí si ju dokážu predstaviť, navrhnúť a zrealizovať. Nie je to niečo, na čo čakáte, ale skôr vytvárate.“

Vstupenky pre dospelých sa pohybujú od 145 AED (cca 35€), deti mladšie ako 3 roky majú vstup zdarma.

Akciové letenky do Dubaja

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/Risal Khan


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore