Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aerolinky volajú po obnovení liniek z USA do EÚ. Navrhujú povinné testovanie

Aerolinky volajú po obnovení liniek z USA do EÚ. Navrhujú povinné testovanie

Vedúci predstavitelia veľkých amerických a európskych leteckých spoločností žiadajú, aby predstavitelia oboch regiónov vytvorili spoločný testovací program na obnovenie a podporu transatlantického lietania.

Reklama

List podpísaný generálnymi riaditeľmi spoločností United Airlines, American Airlines a Lufthansa, ako aj generálnym riaditeľom skupiny International Airlines Group, vyzýva USA a Európsku úniu, aby spustili program s cieľom začať „bezpečnú a rýchlu obnovu lietania“.

Testovanie je už predsa bežné a stopercentné

V liste sa uvádza, že program by mohol zvýšiť dôveru v cestovanie medzi USA a Európou bez potreby karanténnych opatrení alebo iných obmedzení vstupu. „Testovanie COVID-19 je na celom svete čoraz bežnejšie ako nástroj na zabránenie týmto iným rušivejším opatreniam“. List ďalej poznamenáva, že testovanie predstavuje množstvo výziev, ale „nikto nebude mať úžitok z dlhodobého zatvárania tohto najdôležitejšieho koridoru pre globálnu leteckú dopravu“.

Možnosť testovať ľudí priamo na letisku už od vypuknutia pandémie COVID-19 predstavili viaceré letecké základne. Jednou z prvých bolo viedenské letisko Schwechat, neskôr sa pridala Praha, a poslednými v rade sú Frankfurt (vďaka Lufthanse) či New York.

V Nemecku sa o testovaní na letiskách hovorí čoraz viac, občania Bavorska ho napríklad budú mať k dispozícii zdarma po návrate z dovolenky.

Hranice s USA zatiaľ otvorili len Chorváti

Lety z Ameriky do Európy a naopak sú zakázané už niekoľko mesiacov a zatiaľ nie je jasné, kedy dôjde k ich obnoveniu. Amerika naďalej figuruje na zozname menej bezpečných krajín a tak EÚ neodporúča svojim štátom otvárať hranice s USA. Jedinou európskou krajinou, ktorá umožňuje vstup americkým občanom je Chorvátsko.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore