Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Test na COVID-19 sa dá spraviť aj na letisku JFK, jeho potrebu odhalí formulár

Test na COVID-19 sa dá spraviť aj na letisku JFK, jeho potrebu odhalí formulár

V pondelok otvorilo letisko JFK v New Yorku prvé testovacie laboratórium na letisku COVID-19 v krajine. Od tohto týždňa tiež budú musieť cestujúci, ktorí prídu na medzinárodné letisko JFK v New Yorku vyplniť dotazník o zdravotnom stave. Pomôžu tak určiť svoj rizikový stav a prípadnú potrebu karantény alebo test.

Reklama

Laboratórium pilotného programu XpresCheck COVID-19 možno nájsť v termináli 4. Bude schopné vykonať až 500 testov denne.

V súčasnosti je nové testovacie zariadenie otvorené iba pre pracovníkov letísk a zamestnancov leteckých spoločností. Cieľom testovacej kabíny je chrániť zamestnancov a cestujúcich včasným identifikovaním prípadov medzi zamestnancami.

Cestovanie do USA pre Európanov zatiaľ nie je možné a zrejme sa to tak skoro ani nezmení. Európska únia vyškrtla USA zo zoznamu krajín, kam je dovolené cestovať.

New York označuje ako vysoko rizikové štáty Alabamu, Arkansas, Arizonu na Floride, Severnú a Južnú Karolínu, Texas a Utah. Každý, kto cestuje z týchto štátov do New Yorku, musí vstúpiť do karantény.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO9 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky11 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky11 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky13 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky14 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky15 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky16 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky16 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky16 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky16 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore