Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Aerolinky KLM už čoskoro budú lietať do toľko destinácií ako pred krízou

Aerolinky KLM už čoskoro budú lietať do toľko destinácií ako pred krízou

Holandské aerolinky KLM včera zverejnili ďalšiu fázu obnovy letového plánu. Letecká spoločnosť očakáva, že v najbližších mesiacoch obnoví lety do všetkých destinácií, ktoré obsluhovala pred koronakrízou. KLM už teraz lietajú do veľkého počtu destinácií vo svojej európskej sieti.

Reklama

Aerolinky KLM vo vyjadrení uviedli, že ich sieť bude v nadchádzajúcich mesiacoch naďalej rásť a zamerajú sa skôr na destinácie, ktoré ponúkali, ako na frekvenciu alebo kapacitu letov. Počet destinácií, ktoré letecká spoločnosť ponúkne v najbližších mesiacoch, je porovnateľný s trasami, ktoré lietali takto pred rokom.

Holandské aerolínie v súčasnosti lietajú do 72 európskych destinácií, pričom už na jeseň budú prevádzkovať lety do 91 európskych destinácií. V rovnakom období minulého roka spoločnosť KLM lietala do 92 európskych destinácií.

Treba však tiež povedať, že počet letov, ktoré budú prevádzkované na týchto trasách, sa výrazne znížil. V auguste 2020 budú aerolinky KLM lietať celkovo 10 000 letov na 91 trás. Je to podstatne menej ako 19 000 letov, ktoré prevádzkovali v Európe v auguste 2019.

Diaľkové lety sa vrátia do normálu o niečo dlhšie, aerolinky to odôvodňujú tým, že mnohé krajiny sa ešte rozhodli ponechať svoje hranice zatvorené. V minulom roku letecká spoločnosť ponúkala interkontinentálne lety do 69 destinácií.

V súčasnosti prevádzkujú KLM lety do 51 medzikontinentálnych cieľov, avšak takmer tretina z nich sú len nákladné lety. Obnovili už napríklad linku do Číny či Južnej Kórey.

Počet diaľkových letov sa do jesene zvyši na 61.

Akciové letenky KLM

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore