Nájdeš nás aj na:

Amerika

Poď do Brazílie: Rio de Janeiro z Viedne za perfektných 669€!

Poď do Brazílie: Rio de Janeiro z Viedne za perfektných 669€!

Čakáš na super letenku do Brazílie? Objavila sa super ponuka na lety do Rio de Janeiro. V cene letenky je príručná batožina, ale počuli sme, že do Brazílie si netreba brať veľa oblečenia. Tak čo povieš? Vidíme sa na Copacabane? Vyberáš z posledných termínov na jún 2024.

Reklama

Lacné letenky do Ria

 • Odkiaľ? Odlet z Viedne
 • S kým? Air France
 • Kedy? Jún 2024
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky do Rio de Janeiro

Čo robiť, vidieť a zažiť v Riu?

Rio, preslávené ikonickými plážami plnými sexy tiel, Copacabana a Ipanena, vášnivým futbalom, aj pestrofarebným karnevalom, je jedným z najkrajších miest na svete.

Viete prečo ho nazývajú Mestom Bohov? Je vystavané na pahorkoch, na vrchole ktorých sa budete cítiť ako bohovia s nádhernými výhľadmi na mesto. Dych sa vám zastaví pri pohľade na gýčovo krásnu scenériu mesta zo sochy Ježiša Krista na vrchu Corcovado aj z Cukrového kopca (Pao de Acucar) – kde sa okrem iného natáčala aj slávna bondovka Moonraker.

Kedy cestovať do Rio de Janeiro

Brazília leží v tropickom pásme na južnej pologuli, preto sú ročné obdobia obrátené. Leto prichádza v decembri a trvá do marca. Toto obdobie je suché a teploty sa môžu vyšplhať až na 32ºC, v Rio de Janeiru dokonca na 40ºC. Zimné obdobie je vlhké a trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 13 – 18ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok veľmi teplo a vlhkosť vzduchu je vysoká.

Víza a cestovné doklady do Brazílie

Víza nepotrebujete. Pre vstup do krajiny budete potrebovať len platný cestovný pas. Pobyt však nesmie presiahnuť dobu 90 dní a to v priebehu pol roka.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.7/5 - (8 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore