Nájdeš nás aj na:

Európa

Berlín za 23€! To sa snáď nedá odmietnuť

Berlín za 23€! To sa snáď nedá odmietnuť

Ideálne mesto na pár dňový reset. Bohatá história, svetovoznáme pivo, umenie na každom rohu a skvelý nočný život. Vyber si zo super termínov od novembra do marca a poleť do Berlína z Brna len za 23 eur!

Reklama

Letieť môžeš aj na predĺžený víkend. Ide o priamy let, v cene máš len malú príručnú batožinu (v objednávke vieš dokúpiť aj klasickú príručnú batožinu, prípadne Priority boarding).

Lacné letenky do Berlína

Brno Priamy let Berlín Priamy let Brno
od 23 Rezervuj

A čo robiť v Berlíne?

Venuj chvíľu spoznávaniu histórie, ktorou Berlín dýcha na mnohých miestach dodnes. Každé zákutie mesta má svoj vlastný príbeh. Židovské múzeum, Pamätník holokaustu či Berlínsky múr. Posledný zachovaný kúsok známeho múru je dnes nazvaný galériou. Umelci ho pomaľovali rôznymi posolstvami. Prejdi sa popri stene, ktorá 30 rokov oddeľovala dve časti mesta a jeho obyvateľov.

Hlavné mesto Nemecka je perfektnou destináciou pre milovníkov umenia. Navštív Museum Island (Ostrov múzeí) a vyber si, čo ťa najviac láka. Ostrov, svetové dedičstvo UNESCO, ponúka tiež krásny výhľad na mesto a rieku Spree.

Hoci môže Berlín miestami pripomínať betónovú džungľu, opak je pravdou. Nájdeš tu viac ako 2 500 verejných parkov a záhrad, kde môžeš zrelaxovať s dobrým pivkom v ruke.

Výborné jedlo a pivo. Aj za tým chodia ľudia do Berlína. Ochutnaj desiatky rôznych prevedení a k tomu lokálne dobroty. Mesto je známe aj ako európske hlavné mesto párty. Mnohé bary a kluby fungujúce roky sľubujú nikdy nekončiacu zábavu.

Lacné ubytovanie v Berlíne: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie v Berlíne vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Berlíne môžeš rezervovať už od 15€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Berlíne?

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady do Berlína?

Na cestu do Berlína potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Berlína?

Vo všeobecnosti neexistuje nesprávny čas na návštevu Berlína. Každé ročné obdobie má svoje osobitné čaro. Odporúčame pozrieť aj pripravované akcie a festivaly a naplánovať návštevu aj podľa toho.

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

Chceš prístup k najlepším cestovateľským ponukám? Klikni nižšie na zelené tlačidlo CHCEM a každý deň ťa neminú:

Ak už odoberáš naše najlepšie ponuky, tlačidlo ti nebude fungovať. 😛

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Navštív Birmingham za 19€! Pecková ponuka nielen pre seriálových fanúšikov https://t.co/jcX9bboZeK #letenky17 hodín dozadu
FIRST MOMENT: Ischia sa vracia! Pobyty už od 319€ https://t.co/RdLHFQkZUS #pobyty17 hodín dozadu
Luxusná dovolenka iba za 879€! 🔥 Thajské Krabi + zastávka v Dohe https://t.co/q4YMKJ97y3 #exotika17 hodín dozadu
Lisabon a Azory sú ideálna kombinácia európskej dovolenky, teraz so zľavou! https://t.co/SzJygzpjaU #dovolenky17 hodín dozadu
Pobyt v tatranskom Grandhoteli Praha už od 59€ https://t.co/9cPOsXhj3Y #pobyty17 hodín dozadu
Bali s letenkou a hotelom spolu za 789€ 🔥https://t.co/Y0FRYcJUuC #dovolenky17 hodín dozadu
Kompletná dovolenka na ostrove Langkawi za 779€ 🔥https://t.co/bGxfXAcky6 #exotika17 hodín dozadu
Adventný pobyt v Prahe od 49€. https://t.co/MifNzKpCZC #pobyty18 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore