Nájdeš nás aj na:

Amerika

Cestovanie na Kubu: od 10. januára treba na vstup PCR test, otvorené je už aj letisko v Havane

Cestovanie na Kubu: od 10. januára treba na vstup PCR test, otvorené je už aj letisko v Havane

Od 15. novembra 2020 sa obnovili komerčné a charterové lety na medzinárodnom letisku José Martí v Havane. Od 10. januára 2021 musia všetci cestujúci na Kubu predložiť negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín uskutočnený v akreditovanom centre v krajine pôvodu.

Reklama

Každému cestujúcemu bude na letisku meraná telesná teplota. Cestujúci so zvýšenou teplotou alebo príznakmi prenosného ochorenia budú izolovaní a podrobia sa ďalšiemu vyšetreniu. V platnosti zostáva epidemiologický dohľad pre cestujúcich prichádzajúcich do krajiny. t.j. každý cestujúci musí predložiť vyplnený formulár o zdravotnom stave a je povinný podstúpiť test PCR priamo na letisku. 

Turisti, ktorí sa ubytujú v rekreačných zariadeniach alebo na súkromí sú povinní podstúpiť len prvý test PCR na letisku a zostávajú v izolácii do výsledku testu (24-48 hod.). Rezidenti na Kube sú povinní podstúpiť aj druhý test PCR v piaty deň od príchodu do krajiny a zostávajú v domácej izolácii do získania výsledku druhého testu. Na letisku je povinnosť nosiť rúško a dodržiavať sociálny odstup. Zdravotný stav turistov je monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach. Od 1. decembra 2020 musí každý cestujúci zaplatiť sanitárny poplatok 30 USD, ktorý je zahrnutý do ceny letenky.

Vzhľadom na aktuálny epidemiologický vývoj sa od 1. januára 2021 obmedzujú prílety na Kubu z nasledujúcich krajín: USA, Mexiko, Panama, Bahamy, Haiti a Dominikánska republika.

Medzinárodné letisko v Havane je od 15. novembra po niekoľkých mesiacoch opätovne otvorené. Komerčné a charterové lety tak dostali zelenú už aj v hlavnom kubánskom meste. Do ostatných dovolenkových destinácií ako Varadero alebo Cayo Coco sa už lieta pohodlne z Európy od leta 2020.

Od decembra nové vstupné podmienky

Každému cestujúcemu bude na letisku meraná telesná teplota. Cestujúci so zvýšenou teplotou alebo príznakmi prenosného ochorenia budú izolovaní a podrobia sa ďalšiemu vyšetreniu. V platnosti zostáva epidemiologický dohľad pre cestujúcich prichádzajúcich do krajiny. t.j. každý cestujúci musí predložiť vyplnený formulár o zdravotnom stave a je povinný podstúpiť test PCR priamo na letisku. 

Turisti, ktorí sa ubytujú v rekreačných zariadeniach alebo na súkromí sú povinní podstúpiť len prvý test PCR na letisku a zostávajú v izolácii do výsledku testu (24-48 hod.). Rezidenti na Kube sú povinní podstúpiť aj druhý test PCR v piaty deň od príchodu do krajiny a zostávajú v domácej izolácii do získania výsledku druhého testu.

Na letisku je povinnosť nosiť rúško a dodržiavať sociálny odstup. Zdravotný stav turistov je monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach. Od 1. decembra 2020 musí každý cestujúci zaplatiť sanitárny poplatok 30 USD, ktorý je zahrnutý do ceny letenky.

Od kubánskeho veľvyslanectva v Prahe máme potvrdenú informáciu, že druhý test nie je vyžadovaný od turistov a rovnako tak pri lete a pobyte v destinácií Varadero nie je vyžadovaný druhý PCR test ani izolácia po prílete.

Kuba už otvorila svoje dovolenkové rezorty

Kuba začala postupné znovuotvorenie najlepších dovolenkových destinácií pre medzinárodných turistov ešte v júli. Aj slovenskí turisti už nejaký čas môžu vďaka cestovným kanceláriam cestovať na letoviská Cayo Largo Del Sur, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María a Cayo Cruz a napokon aj do obľúbeného Varadera (otvorené od 15. októbra). Všetky tieto destinácie dostali výnimku a prijímajú turistov z celého sveta bez výnimky. Stačí mať poistenie proti COVID-19, obidva testy na koronavírus vám spravia po prílete na Kubu – jeden ihneď, druhý do piatich dní.

Pre návštevníkov je tak teraz otvorených trinásť zo šestnástich provincií Kuby.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
V lete bude možné v EÚ cestovať s očkovacím pasom, alebo negatívnym testom, myslí si predsedníčka Európskej komisie https://t.co/k2p1IUqqTI #letenky8 hodiny dozadu
Dubaj v marci za 154€! Dopraj si leto v zime s letenkami z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky8 hodiny dozadu
Hurá na Maldivy: VEĽKÉ POROVNANIE leteniek od 499€! https://t.co/Yontd6aQNf #letenky8 hodiny dozadu
Dovolenka v absolútnom súkromí a bezpečí? Hideaway Beach Resort & Spa na Maldivách https://t.co/8xaoJIU7m1 #cestopisy8 hodiny dozadu
Britské letecké spoločnosti chcú svojich zamestnancov zapojiť do vakcinácie https://t.co/BbWDQecpB0 #novinky2 dni dozadu
Dubaj v marci za 154€! Dopraj si leto v zime s letenkami z Budapešti https://t.co/v9uEOqIKBw #letenky2 dni dozadu
British Airways čoskoro zavedú špičkový palubný internet na krátke lety https://t.co/voYGmxq04i #novinky2 dni dozadu
Emirates plánujú obnoviť kompletnú flotilu lietadiel do konca roka, do leta sa vrátia do všetkých destinácií https://t.co/ARkBDIZn8n #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore