Nájdeš nás aj na:

Amerika

Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€!

Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€!

Varadero bolo prvou oblasťou Kuby, ktorá sa opätovne otvorila zahraničným turistom. Stalo sa tak ešte 15. októbra 2020. Od 10. januára treba k vstupu negatívny PCR test, otvorené je už aj letisko v Havane. Cestujúci potrebuje aj platné cestovné/zdravotné poistenie v španielčine – ak ho nemáte, môžete si ho zakúpiť aj na mieste.

Reklama

Turisti z Európy sú po prílete do Varadera testovaní na letisku (na náklady Kuby). Následne sa presunú do hotelov, kde počkajú na výsledky – zväčša do 24 hodín sú dostupné. Na letisku je povinnosť nosiť rúško a dodržiavať sociálny odstup. Zdravotný stav turistov je monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach. Od 1. decembra 2020 musí každý cestujúci zaplatiť sanitárny poplatok 30 USD, ktorý je už ale zahrnutý do ceny letenky.

Tucet hotelov na Varadere už dostal zelenú, pridajú sa ďalšie

S cieľom zodpovedne znovuotvoriť oblasť Varadero vytvorili miestne orgány tzv. „turistický koridor“. Ten zabezpečí tranzit turistov po prílete do konkrétnych oblastí a hotelov, čím sa takmer znemožní riziko prenosu koronavírusu.

Podobnú politiku už uplatňuje napríklad aj Jamajka, čo pravdepodobne inšpirovalo Kubu pri uvoľňovaní cestovateľských pravidiel, všíma si Traveloffpath.com.

Výlety do Havany majú zatiaľ stopku

V rámci cestovateľského koridoru platného od 15. októbra majú turisti na výber z niekoľkých 4 a 5 hviezdičkových hotelov, 1 golfového ihriska, 2 prístavov, Dolphin Parku a dvoch nákupných centier (Plaza America & Plaza Hicacos). K dispozícii sú aj viacerých obchody, reštaurácie a kaviarne.

Ponuka výletov sa zatiaľ obmedzí na plavby katamaránmi, turistický autobus, motorky a bicykle po Varadere, či sledovanie delfínov, prípadne si na svoje prídu milovníci gofu.

„Našou prvoradou prioritou je bezpečnosť našich klientov a personálu, takže v tejto počiatočnej fáze bude mobilita klientov a rozsah exkurzií obmedzená len na schválenú oblasť, čo znamená, že turisti nebudú mať povolený vstup mimo Varadera nikde inde a za žiadnych okolností. Takisto miestni obyvatelia nebudú môcť vstúpiť do turistickej zóny. Všetci klienti cestujúci do cieľa preto musia po prílete preukázať potvrdenie o rezervácii z hotela.“ Uviedol Lessner Gomez, riaditeľ cestovného ruchu na Kube.

Hotely na Varadere, ktoré sa znovu otvorili od 15. októbra:

 • Hotel Valentín El Patriarca
 • Meliá Peninsula Varadero
 • Iberostar Bella Vista
 • Vista Azul Beach
 • Grand Memories Varadero
 • Swandor Varadero Beach (Ex-Fiesta Americana Varadero)
 • Roc Arenas Doradas
 • Muthu Playa de Oro
 • Iberostar Tainos
 • Hotel Tuxpan
 • Sol Palmeras
 • Royalton Hicacos
 • Iberostar Varadero

Všetky spomínané hotely si môžeš rezervovať priamo cez Pelikán. Stačí si vybrať konkrétny termín. Letenky na jeseň budú čoskoro dostupné aj v rezervačných systémoch (pravidelné charterové linky už ohlásili aj rakúske a nemecké cestovné kancelárie). Zatiaľ si môžeš pozrieť aktuálnu ponuku na zimnú sezónu 2020/2021.

Akciové letenky na Kubu (sezóna 2020/2021)

S kým sa dá letieť na Varadero?

Viacero leteckých spoločností už oznámilo lety na Kubu – napríklad americký WestJet, Air Canada či obľúbené nemecké aerolinky Condor. Pre Slovákov môžu byť zaujímavé najmä lety spoločností Condor a Air Canada, ktoré sa cez Pelikán dajú kombinovať pohodlne aj z Viedne.

Po návrate z Kuby registrácia a pár dní izolácie

Nezabudnite, že po návrate z Kuby na Slovensko je potrebná registrácia na tejto stránke. Potom musíte zostať v domácej izolácii a na 5. alebo 6. deň absolvujete štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste môžete izoláciu ukončiť.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

12 atrakcií v Štokholme, a ani jedna z nich nie sú mäsové guličky https://t.co/k1MmFDpTKS #cestopisy6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Zanzibar s letenkami, 4*hotelom a polpenziou za 1073€ https://t.co/IkPhU8eQmg #dovolenky6 hodín dozadu
Silvester v New Yorku: letenky od 377€ vo sviatočných termínoch https://t.co/8iI4nIKYv57 hodín dozadu
Austrian Airlines už spustili svoju novú najdlhšiu linku: Viedeň – Cancún https://t.co/GaFCSkdPVO #letenky7 hodín dozadu
Chaty, chalupy a apartmány. Lacné ubytovanie na Slovensku a 8 dôvodov, prečo sa v roku 2021 oplatí https://t.co/GqCQ6NUMSm #dovolenky8 hodín dozadu
Poď do Štokholmu od 36€ spiatočne! https://t.co/PH9HjhGtqP #letenky8 hodín dozadu
Gdansk so zľavou od 29€! Zaži unikátne poľské mesto https://t.co/UiCWvxv5vr #letenky8 hodín dozadu
LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 239€! https://t.co/PzfzAdgqRQ #letenky8 hodín dozadu
Leť na rozprávkový Zanzibar s Turkish Airlines od 449€! https://t.co/zRKxV4Um78 #letenky8 hodín dozadu
Londýn a Edinburgh majú nové low-costové vlakové spojenie. Okrem cien má znížiť aj uhlíkovú stopu https://t.co/YdaWRL36gP #letenky8 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore