Nájdeš nás aj na:

Amerika

Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€!

Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€!

Varadero bolo prvou oblasťou Kuby, ktorá sa opätovne otvorila zahraničným turistom. Stalo sa tak ešte 15. októbra 2020. Od 10. januára treba k vstupu negatívny PCR test, otvorené je už aj letisko v Havane. Cestujúci potrebuje aj platné cestovné/zdravotné poistenie v španielčine – ak ho nemáte, môžete si ho zakúpiť aj na mieste.

Reklama

Turisti z Európy sú po prílete do Varadera testovaní na letisku (na náklady Kuby). Následne sa presunú do hotelov, kde počkajú na výsledky – zväčša do 24 hodín sú dostupné. Na letisku je povinnosť nosiť rúško a dodržiavať sociálny odstup. Zdravotný stav turistov je monitorovaný na hoteloch i v súkromných zariadeniach. Od 1. decembra 2020 musí každý cestujúci zaplatiť sanitárny poplatok 30 USD, ktorý je už ale zahrnutý do ceny letenky.

Tucet hotelov na Varadere už dostal zelenú, pridajú sa ďalšie

S cieľom zodpovedne znovuotvoriť oblasť Varadero vytvorili miestne orgány tzv. „turistický koridor“. Ten zabezpečí tranzit turistov po prílete do konkrétnych oblastí a hotelov, čím sa takmer znemožní riziko prenosu koronavírusu.

Podobnú politiku už uplatňuje napríklad aj Jamajka, čo pravdepodobne inšpirovalo Kubu pri uvoľňovaní cestovateľských pravidiel, všíma si Traveloffpath.com.

Výlety do Havany majú zatiaľ stopku

V rámci cestovateľského koridoru platného od 15. októbra majú turisti na výber z niekoľkých 4 a 5 hviezdičkových hotelov, 1 golfového ihriska, 2 prístavov, Dolphin Parku a dvoch nákupných centier (Plaza America & Plaza Hicacos). K dispozícii sú aj viacerých obchody, reštaurácie a kaviarne.

Ponuka výletov sa zatiaľ obmedzí na plavby katamaránmi, turistický autobus, motorky a bicykle po Varadere, či sledovanie delfínov, prípadne si na svoje prídu milovníci gofu.

„Našou prvoradou prioritou je bezpečnosť našich klientov a personálu, takže v tejto počiatočnej fáze bude mobilita klientov a rozsah exkurzií obmedzená len na schválenú oblasť, čo znamená, že turisti nebudú mať povolený vstup mimo Varadera nikde inde a za žiadnych okolností. Takisto miestni obyvatelia nebudú môcť vstúpiť do turistickej zóny. Všetci klienti cestujúci do cieľa preto musia po prílete preukázať potvrdenie o rezervácii z hotela.“ Uviedol Lessner Gomez, riaditeľ cestovného ruchu na Kube.

Hotely na Varadere, ktoré sa znovu otvorili od 15. októbra:

 • Hotel Valentín El Patriarca
 • Meliá Peninsula Varadero
 • Iberostar Bella Vista
 • Vista Azul Beach
 • Grand Memories Varadero
 • Swandor Varadero Beach (Ex-Fiesta Americana Varadero)
 • Roc Arenas Doradas
 • Muthu Playa de Oro
 • Iberostar Tainos
 • Hotel Tuxpan
 • Sol Palmeras
 • Royalton Hicacos
 • Iberostar Varadero

Všetky spomínané hotely si môžeš rezervovať priamo cez Pelikán. Stačí si vybrať konkrétny termín. Letenky na jeseň budú čoskoro dostupné aj v rezervačných systémoch (pravidelné charterové linky už ohlásili aj rakúske a nemecké cestovné kancelárie). Zatiaľ si môžeš pozrieť aktuálnu ponuku na zimnú sezónu 2020/2021.

Akciové letenky na Kubu (sezóna 2020/2021)

S kým sa dá letieť na Varadero?

Viacero leteckých spoločností už oznámilo lety na Kubu – napríklad americký WestJet, Air Canada či obľúbené nemecké aerolinky Condor. Pre Slovákov môžu byť zaujímavé najmä lety spoločností Condor a Air Canada, ktoré sa cez Pelikán dajú kombinovať pohodlne aj z Viedne.

Po návrate z Kuby registrácia a pár dní izolácie

Nezabudnite, že po návrate z Kuby na Slovensko je potrebná registrácia na tejto stránke. Potom musíte zostať v domácej izolácii a na 5. alebo 6. deň absolvujete štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste môžete izoláciu ukončiť.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Americký sen? Los Angeles a Las Vegas v jednej letenke za 369€ na jeseň https://t.co/SPdK7mhjUP #letenky2 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt s letenkami a 4*hotelom za 511€ https://t.co/nzG2adFebL #dovolenky4 hodiny dozadu
V Egypte našli Stratené zlaté mesto. Ide o najvýznamnejší nález od Tutanchamóna https://t.co/xYj790kZ2P #novinky7 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 19€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky7 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky7 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky7 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky7 hodiny dozadu
Francúzsko až do odvolania ruší všetky lety do Brazílie https://t.co/34XayZzcCk #novinky21 hodiny dozadu
Cestovanie do Izraela: od 23. mája majú voľný vstup zaočkovaní turisti s testom https://t.co/CEyAJXbuLc #novinky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore