Nájdeš nás aj na:

Amerika

Hurá na Kubu! Varadero sa otvára turistom od 15. októbra, lety už pribúdajú

Hurá na Kubu! Varadero sa otvára turistom od 15. októbra, lety už pribúdajú

Varadero bude zatiaľ jedinou oblasťou Kuby, ktorá sa opätovne otvorí turistom zo zahraničia. Stane sa tak už tento týždeň – 15. októbra 2020. Naďalej platí, že pre vycestovanie na Kubu nepotrebujete negatívny test, iba platné cestovné/zdravotné poistenie aj v španielčine – ak ho nemáte, môžete si ho zakúpiť aj na mieste.

Reklama

Turisti z Európy budú po prílete do Varadera testovaní na letisku (na náklady Kuby). Následne sa presunú do hotelov, kde počkajú na výsledky – zväčša do 24 hodín budú dostupné.

Karibská krajina chce potom v ďalšej fáze (o niekoľko týždňov) otvárať aj ďalšie obľúbené dovolenkové destinácie ako Cayo Largo Del Sur, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María a Cayo Cruz.

Tucet hotelov na Varadere už dostal zelenú, pridajú sa ďalšie

S cieľom zodpovedne znovuotvoriť oblasť Varadero vytvorili miestne orgány tzv. „turistický koridor“. Ten zabezpečí tranzit turistov po prílete do konkrétnych oblastí a hotelov, čím sa takmer znemožní riziko prenosu koronavírusu.

Podobnú politiku už uplatňuje napríklad aj Jamajka, čo pravdepodobne inšpirovalo Kubu pri uvoľňovaní cestovateľských pravidiel, všíma si Traveloffpath.com.

Výlety do Havany majú zatiaľ stopku

V rámci cestovateľského koridoru platného od 15. októbra budú mať turisti na výber z niekoľkých 4 a 5 hviezdičkových hotelov, 1 golfového ihriska, 2 prístavov, Dolphin Parku a dvoch nákupných centier (Plaza America & Plaza Hicacos). K dispozícii budú aj viacerých obchody, reštaurácie a kaviarne.

Ponuka výletov sa zatiaľ obmedzí na plavby katamaránmi, turistický autobus, motorky a bicykle po Varadere, či sledovanie delfínov, prípadne si na svoje prídu milovníci gofu.

„Našou prvoradou prioritou je bezpečnosť našich klientov a personálu, takže v tejto počiatočnej fáze bude mobilita klientov a rozsah exkurzií obmedzená len na schválenú oblasť, čo znamená, že turisti nebudú mať povolený vstup mimo Varadera nikde inde a za žiadnych okolností. Takisto miestni obyvatelia nebudú môcť vstúpiť do turistickej zóny. Všetci klienti cestujúci do cieľa preto musia po prílete preukázať potvrdenie o rezervácii z hotela.“ Uviedol Lessner Gomez, riaditeľ cestovného ruchu na Kube.

Hotely na Varadere, ktoré sa znovu otvoria 15. októbra:

 • Hotel Valentín El Patriarca
 • Meliá Peninsula Varadero
 • Iberostar Bella Vista
 • Vista Azul Beach
 • Grand Memories Varadero
 • Swandor Varadero Beach (Ex-Fiesta Americana Varadero)
 • Roc Arenas Doradas
 • Muthu Playa de Oro
 • Iberostar Tainos
 • Hotel Tuxpan
 • Sol Palmeras
 • Royalton Hicacos
 • Iberostar Varadero

Všetky spomínané hotely si môžeš rezervovať priamo cez Pelikán. Stačí si vybrať konkrétny termín. Letenky na jeseň budú čoskoro dostupné aj v rezervačných systémoch (pravidelné charterové linky už ohlásili aj rakúske a nemecké cestovné kancelárie). Zatiaľ si môžeš pozrieť aktuálnu ponuku na zimnú sezónu 2020/2021.

Akciové letenky na Kubu (sezóna 2020/2021)

Hotely mimo zoznam zostávajú zatvorené až do odvolania, rovnako ako letisko v hlavnom meste. Všetky uvedené hotely budú poskytovať aj lekárske služby súvisiace s prípadnou nákazou. 

S kým sa dá letieť na Varadero?

Viacero leteckých spoločností už oznámilo lety na Kubu – napríklad americký WestJet, Air Canada či obľúbené nemecké aerolinky Condor. Pre Slovákov môžu byť zaujímavé najmä lety spoločností Condor a Air Canada, ktoré sa cez Pelikán dajú kombinovať pohodlne aj z Viedne.

Po návrate z Kuby registrácia a pár dní izolácie

Nezabudnite, že po návrate z Kuby na Slovensko je potrebná registrácia na tejto stránke. Potom musíte zostať v domácej izolácii a na 5. alebo 6. deň absolvujete štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste môžete izoláciu ukončiť.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Island sa pripravuje na novú éru turizmu. Bude pomalší aj luxusnejší https://t.co/KkCIe0FiBb #cestopisy3 hodiny dozadu
Nie COVID pas, ale certifikát. EÚ pracuje na jednotnom systéme dokumentov s QR kódmi https://t.co/k2p1IUqqTI #letenky3 hodiny dozadu
New York v lete za MEGA ceny. Letenky od 329€, odlety z Košíc a Viedne! https://t.co/JBdJTMlwT8 #letenky4 hodiny dozadu
Zaži trochu iný home office. Na týchto miestach sa ti bude skvele pracovať https://t.co/GcDVjcaDKv #dovolenky5 hodiny dozadu
Letisko v Bratislave vybavilo vlani 405-tisíc cestujúcich https://t.co/89Q5LmawDy #novinky5 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX už má povolenie lietať v Kanade, budúci týždeň sa zrejme pridá aj EÚ https://t.co/S9dlVEwNd9 #novinky5 hodiny dozadu
Test alebo vakcína. Emirates a Etihad Airways sú prvými aerolinkami, ktoré spustia COVID pas https://t.co/FNXy3josLR #letenky22 hodiny dozadu
Práca v ďalekom raji: Írsky ostrov hľadá dvojicu, ktorá sa oň dočasne postará https://t.co/TK8wnjHyHW #cestopisy1 deň dozadu
Eva Air a China Airlines mieria opäť do Viedne. Obnovujú pozastavené spojenia https://t.co/G8piTgoGnD #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Veľká noc v Egypte s letenkami a 4*hotelom za 584€ https://t.co/OokOlrmGpQ #dovolenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore