Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najzvláštnejšie atrakcie na letiskách: ako si skrátiť čakanie?

Najzvláštnejšie atrakcie na letiskách: ako si skrátiť čakanie?

Pri čakaní na letisku sa už dnes nikto neuspokojí s vyschnutým muffinom a búlvarnym časopisom s klebetami o celebritách. Letiská sú čoraz populárnejším cieľom, lákajúc návštevníkov kúpeľmi a bazénmi či kvalitnými reštauráciami. Tieto divné a nevšedné atrakcie na letiskách tvoria často samostatnú kapitolu cesty. Prečítajte si, ako si skrátiť čakanie.

Reklama

Kapsule na spanie

Na cestách je meškanie letu takmer pravidelným scenárom. Väčšina cestujúcich je zvyknutá usadiť sa na nepohodlnej stoličke v chladnom termináli a skrútiť svoje telo do akrobatických polôh, aby si aspoň na chvíľu zdriemli. Na viacerých letiskách tomu tak už dávno nie je a príjemne vás prekvapia zvukotesné kabíny so zabudovanými lehátkami. Na letiskách v Berlíne a Mníchove nájdete v tzv. NapCity kapsule: boxy s posteľou, stolom a nabíjačkou, kde je možné meniť teplotu a osvetlenie tak, aby vám čo najlepšie vyhovovali. Na medzinárodnom letisku v Dubaji sa kapsule na spanie vďaka Sleep rooms N Fly doslova zmenili na spálne. Rodiny si tu môžu prenajať izbu s manželskou posteľou a rozťahovacou postieľkou – a dokonca sa prebudiť so službou studených či teplých uterákov.

Ilustračné foto

Pedikúra rybičkami

Klasické pedikúry sú už zrejme pasé. Wellness Oasis na singapurskom letisku vás pozýva pohodlne sa usadiť a nechať garra rufa (druh malej sladkovodnej ryby) jemne ohryzávať vaše chodidlá a prsty na nohách, odstraňovaním odumretých kožných buniek. Vaše nohy jednoducho ponoríte do malého bazéna naplneného rybami. Na prvý pohľad to môže vyzerať odpudivo, ale možno vás presvedčí predstava hladkých chodidiel. Ak nie, na singapurskom letisku máte na výber aktivít viac ako dosť.

Masáže vo virtuálnej realite

Na medzinárodné letisko v Dubaji vyrazte o niečo skôr pred vaším letom a vyberte sa do kúpeľov Be Relax. Tu môžete uniknúť všetkému stresu z cestovania ponorením sa do VR. Nasaďte si okuliare a okamžite sa preneste na pláž (spolu s delfínmi, skákajúcimi z vody), alebo sa prevezte v horúcovom balóne a pozorujte, ako zem pomaly ustupuje. VR je zadarmo pri každom zakúpení BE FEET masáže.

Kasíno

Medzinárodné letisko McCarran v Las Vegas sa nepýši len stánkami Hudson News a Chili’s Too. Toto letisko v skutočnosti slúži i ako mini kasíno, doplnené farebnými hracími automatmi. Jednoducho vyskočte z lietadla a usaďte sa pred akýmkoľvek automatom rozmiestneným po celom letisku.

Nákupné strediská

Obchody sú na letiskách všadeprítomné, ale novootvorené obchodné centrum na singapurskom letisku v tomto napreduje. Jewel má 10 poschodí a je vybavený 130-metrovým vnútorným vodopádom, viac ako 280 obchodmi a reštauráciami, kúskom lesa, dvoma bludiskami, obrovskou šmýkačkou, supermarketom a kinom. Je v podstate zábavným parkom pre dospelých. Dajte si pozor, aby ste popri fascinácií jeho možnosťami nezmeškali váš let.

Kvalitné reštaurácie

Dni, kedy ste na letiskách museli ohrýzať vlažnú pizzu a jednoduché listové šaláty, sú preč. Letiská na celom svete otvárajú reštaurácie a kaviarne, kde vám naservírujú skvelé jedlo. Na medzinárodnom letisku v Hongkongu sa nachádza záhrada Jade Garden Maxima, kde si môžete pochutiť na pečenej husy a vyprážanom bravčovom mäse; v Le Chef v Ženeve sa pripravte na hody s morskou rybou a kačicou foie gras. Pri vašej letiskovej mini hostine sa už nemusíte podrobovať pochybnému jedlu z lietadla.

Hotely na letisku

Nemusíte sa báť toto, že budete musieť prespávať v hoteli Holiday Inn pri diaľnici. Starý terminál TWA spoločnosti JFK z roku 1962 (pripomínajúci lietajúceho vtáka) sa premenil na luxusný hotel. Nachádza sa priamo na letisku a môže sa pochváliť viac ako 500 samostatnými izbami, salónikom a nekonečným bazénom s výhľadom na pristávaciu dráhu či reštauráciou, ktorú vedie šéfkuchár Jean-George Vongerichten a lobby bar priamo zo šesťdesiatych rokov. Vo Vancouveri Hotel Fairmont neponúka iba miesto na nocľah. K dispozícii sú kúpele s množstvom procedúr, 24-hodinové stravovacie služby, rezidenčné programy pre umelcov ci nočná živá hudba.

Hydroterapia

V katarských letiskových kúpeľoch sa možno nachádza krytý bazén o 25 metroch a squashové kurty, ale ak máte náladu na odpočinok, odporúčame vyskúšať hydroterapiu. Kúpanie striedavo v teplej a studenej vode má zvýšiť krvný obeh, uvoľniť telo, zlepšiť imunitný systém a pomôcť vám zaspať.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Hore