Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

13 zážitkov z Japonska, na ktoré nikdy nezabudnem

13 zážitkov z Japonska, na ktoré nikdy nezabudnem

O mojom pobyte v Japonsku som už jeden článok napísala. Konkrétne o našom stopovaní, ktoré považujem pre mňa za zážitok číslo 1. Náš pobyt bol ale veľmi pestrý. Nič nebolo tak, ako sme si predstavovali, a tak sme za ten čas zažili veľa zážitkov, na ktoré nikdy nezabudneme.

Reklama

Japonská svadba

Podarilo sa nám vidieť na vlastné oči, ako prebieha japonská svadba. Dokonca sme boli aj priamo na obrade. Niesla sa vo veľmi zábavnom duchu. Po obrade mladomanželia premietali prezentáciu so svojimi fotkami a vtipnou hudbou.

Rádio

Jeden večer po práci nás prišiel poprosiť majiteľov syn, či by sme boli ochotné ísť do rádia zodpovedať na pár otázok. Chopili sme sa šance, a tak sme poskytli krátky rozhovor do japonského rádia.

V Japonskom rádiu.

Fire Festival

Na hodinový nepretržitý ohňostroj nezabudnem do konca života. Festival sa koná v Kirishime každý rok 10. novembra a okrem množstva stánkov s jedlom sa môžu návštevníci tešiť na hodinový ohňostroj. Stopovali sme to. Festival sa koná na pláži, čo pridáva špeciálnej atmosfére, najmä keď sa ohňostroj nádherne odráža od oceánu. Skrátka je to jedna veľka párty na pláži.

Miestni Japonci na Fire festivale.

Kimono

Obliecť si kimono bolo našim snom, odkedy sme prišli do Japonska. Tento sen sa nám splnil posledný týždeň nášho pobytu. Naša kolegyňa z práce k nám prišla na návštevu a priniesla niekoľko kimón. Mohli sme si vybrať, ktoré sa nám najviac páčilo. Následne nás doň doslova “navliekla”. Celá príprava obliekania trvala takmer hodinu.

Výlet na sopku Sakurajima

Výlet na aktívnu sopku je pre mňa jeden z najlepších zážitkov. Táto sopka je jedna z najaktívnejších v celom Japonsku a údajne od roku 1955 chŕli bez prestávky sopečné plyny a popol. Okrem toho máva každoročne malé explozívne erupcie. Zaujímavosťou je, že ostrov na ktorom leží, je obývaný a tak sú obyvatelia vystavení nebezpečenstvu takmer neustále. Prechádzka ostrovom bola naozaj krásna a my sme sa každým krokom kochali pohľadom na sopku. Miestami vo mne vyvolávala zmiešané pocity. Na ostrove sa nachádzal aj Dinopark, ktorý pozostával zo sôch dinosaurov či sochy “Portrait of a scream”. Tá predstavuje kričiaceho muža, ktorý je obklopený gitarami. Ide o hlavu Tsuyoshi Nagabuchi’s, ktorý koncertoval na ostrove Sakurajima a dokázal na svoj koncert prilákať až 75 tisíc ľudí zo všetkých oblastí Japonska (je to viac ako 6000 násobok populácie ostrova).

Karaoke

Najobľúbenejšou formou zábavy Japoncov je rozhodne karaoke. Avšak klasické karaoke bary, aké poznáme v Európe, tu nečakaj. Predstava karaoke party v Japonsku je súkromná miestnosť, v ktorej si so svojou spoločnosťou len ty. V ponuke je veľký repertoár japonských, ale aj zahraničných piesní, ponúkajú sa tu nápoje, či drobné snacky. Nakoľko som veľkým fanúšikom karaoke barov, som veľmi rada, že som mala možnosť navštíviť ho aj v Japonsku.

Karate

Bol by hriech, keby sme sa v Japonsku neocitli aspoň na jednej hodine karate. Bola žiaľ iba jedna, ale aj to sa ráta, nakoľko ju vyučoval Japonec s čiernym pásom. Karate je bojové japonské umenie, ktoré pochádza z ostrova Okinawa. Úlohou karate je v prvom rade sebaobrana. Práve preto sa vyučuje na mnohých školách v rámci telesnej výchovy.

Tringelt

Dostať tringelt v krajine, kde sa tringelty nedostávajú, sa počíta za zážitok, nie? Pracovali sme na jednej súkromnej akcií a organizátor bol natoľko spokojný, že nám v ten večer poslal na izbu kvetiny a tringelt v obálke.

České jedlo od japoncov

Reštaurácia v ktorej sme pracovali, bola česká. Áno, česká reštaurácia v Japonsku, kde pracovali Slovenky. Takže sme jedávali denno-denne české jedlá, uvarené japonským kuchárom.

Onsen

Návšteva Japonska by nebola kompletná bez ich tradičných kúpeľov. Onseny sú väčšinou určené iba pre jedno pohlavie, teda jednotlivé časti sú od seba striktne oddelené. Do bazénikov sa chodí zväčša nahý a voda býva buď termálna alebo umelo ohrievaná. My sme boli v krásnom súkromnom onsene, ktorý okrem vnútorného bazéna a malej izby, disponoval aj krásnym vonkajším prírodným bazénom, priamo pod holým nebom. Vo väčšine japonských onsenov je zakázaný vstup ľuďom s tetovaním.

Fotka z malého SPA, ktoré sa nachádzalo na letisku.

Tajfún

Podarilo sa nám zažiť aj veľké opatrenia pre príchodom tajfúnu, ktorý na šťastie nespôsobil žiadne vážne škody.

Továreň

A v neposlednom rade sme si vyskúšali, aké je to pracovať v továrni na alkohol. Ako taká výroba prebieha, ako sa nálepkujú fľaše a mnoho iných činností, ktoré sme za jeden týždeň v továrni stihli vyskúšať.

Japonec, ktorý nám zaspieval Slovenskú hymnu

Áno, aj takéto sme zažili. Pán, ktorý navštevoval tento komplex už niekoľko rokov a stretol mnoho Slovákov sa rozhodol naučiť Slovenskú hymnu, ktorú nám osobne zaspieval.

Akciové letenky

Mohlo by ťa zaujímať:

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky2 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky2 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy2 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky2 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy2 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy2 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore