Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 unikátnych miest, pre ktoré sa oplatí navštíviť Japonsko

10 unikátnych miest, pre ktoré sa oplatí navštíviť Japonsko

Japonsko je krajinou, ktorá láka mnoho návštevníkov. Ľudia sem cestujú kvôli kultúre, jedlu, prírode, alebo chcú len skrátka zažiť niečo nové a nepoznané. Pretože práve to Japonsko ponúka. Prinášame ti 10 unikátnych miest, pre ktoré zatúžiš po návšteve Japonska aj ty.

Reklama

Rieka v Kawagoe

Mesto Kawagoe je preslávené svojimi riekami. Najznámejšou je rieka Shingashi, ktorú lemujú čerešňové stromy. Ak budeš mať šťastie, možno sa ti podarí absolvovať plavbu loďkou v obklopení čerešňových kvetov. Je však potrebné zisiť si informácie, kedy sú plavby prevádzkované.

Nakasedo – cesta uprostred hôr

Jednu z najznámejších japonských turistických trás môžeš navštíviť na trase medzi Kjótom a Tokiom.

Svätyňa Fushimi Inari-taisha

Ak by si sa chcel dostať k jednej z najznámejších svätýň, je potrebné aby si prešiel cez viac ako 5-tisíc oranžových brán, ktoré sú pastvou pre oči.

Chrám Chureido

Jeden z najikonickejších Japonských výhľadov je rozhodne na Chrám Chureido. Stavba s 5 poschodiami sa týči na svahu s výhľadom na mesto Fujiyoshida a samotnú horu Fuji.

Modrý rybník Hokaido

V mestečku Biei sa nachádza unikatány azurovo modrý rybník. Preslávil sa najmä svojou farbou a stromami, ktoré trčia z hladiny. Pohľad je pritom najkrajší práve počas zimných mesiacov, kedy sú stromy obalené snehom. Rybník sa stal populárnym práve vďaka spoločnosti Apple, ktorá použila fotografiu tohto rybníka na pozadie nového typu notebooku.

Kvetinový tunel

Tunel v záhradách Kawachi Fujiho sa označuje za jedno z najmagickejších miest sveta. Podľa budhistov patrí vistéria medzi symboly modlitieb a prezentuje nadpozemské javy. Aj preto sa vraj návštevníci pri prechádzke cítia ako v raji.

Bambusový les Sagano

Bambusové lesy sú skrátka očarujúce. V lese Sagano je vybudovaný chodník pre návštevníkov, ktorý ich prevedie celým bambusovým rajom. Les tak pôsobí ešte o čosi magickejšie. Počas prechádzky narazíš na niekoľko chrámov a svätyne. Obľúbeným sa stal aj vďaka pokoju, ktorý tu panuje. Upokojúci zvuk vetra, ktorý fúka medzi samotnými bambusovými stromami je pastva pre uši.

Modré pole v Hitachi parku

Hovorí sa, že Japonsko má tú najkrajšiu jar na celom svete. Dôkazom toho je aj Hitachi-Seaside Park v ktorom kvitnú kvety počas celého roka. Najslávnejší z nich je nemofil, ktorý kvitne na jar. Práve tieto modré kvietky preslávili tento park.

Osacký hrad

Obľúbená turistická atrakcia v Japonskej Osake sa vyníma uprostred panorámy výškových blokov. Hrad sa nachádza v rozsiahlom parku, ktorý je druhý najväčším v celej Osake. V areáli sa nachádza aj veža vysoká 55 metrov z ktorej si návštevníci môžu užiť panoramatický výhľad na celú Osaku.

Tokio

Tokio bez pochýb patrí medzi unikátne miesta v Japonsku. Nie však preto, že je to hlavné mesto. Tokio má jedinečnú atmosféru, ktorú len tak ľahko inde nezažiješ. Nájdeš tu doslova všetko, či budeš chcieť navštíviť chrámy, japonskú Eiffelovú vežu, alebo sa skrátka len unášať ruchom veľkomesta. A čo je čerešničkou na torte? Kvitnúce čerešňové kvety, ktoré sú typické práve pre Tokio.

Mohlo by ťa zaujímať:

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky9 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK13 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy14 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky15 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy15 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore