Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Farebné kamene uprostred ničoho: 7 magic mountains

Farebné kamene uprostred ničoho: 7 magic mountains

Odkiaľ sa tu vzali tieto farebné kamene uprostred ničoho? Medzi púšťou a veľkolepým Las Vegas? V tomto prípade to nespáchala príroda, ale človek. Ak budeš v okolí, rozhodne sa sem príď pozrieť. Dokonca je to zadarmo!

Reklama

Nachádzajú sa doslova na pustej pláni, neďaleko legendárneho nevadského suchého jazera – Jean dry lake a patria medzi jednu z najväčších umeleckých inštalácií na území Spojených štátov.

Art Production Fund and Nevada Museum of Art predstavilo toto umelecké dielo v máji 2016. Dielo sa stalo ihneď populárnym a začali sem chodiť skupinky turistov každý deň. Niet sa čomu diviť. Na jednej strane sa môže zdať, že kamene sa tu prirodzene objavili, avšak na druhej strane musí byť jasné, že za ich farebnou fasádou rozhodne stojí človek. Kamene tak tvoria krásny kontrast. Autorom je uznávaný Švajčiarsky umelec Ugo Rondinone. Každý kameň má inú farbu.

Pôvodne bola inštalácia naplánovaná na 2 roky, avšak kvôli veľkému úspechu môžu turisti navštíviť toto miesto až dodnes. Momentálne je povolenie pre dielo predĺžené do konca roku 2021, no nie je známe, či tu kamene ostanú aj neskôr.

Umelecké dielo bolo inšpirované práve kamennými formáciami a Hoodoos, ktoré sa nachádzajú v národných parkoch USA.

Ako sa sem dostať?

Jedine autom, nechodí sem žiaden spoj, nakoľko sa inštalácia nachádza uprostred pláne pri dialnici. Ideálnou voľbou je navštíviť farebné kamene počas návštevy Las Vegas, alebo po ceste, nakoľko návšteva je záležitosťou maximálne polhodiny.

Mohlo by ťa zaujímať:

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore