Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Letíš s Turkish Airlines? Takto získaš hotel alebo obhliadku mesta zadarmo

Nikto nemá rád dlhé prestupy, však? Nekonečné čakanie v letiskovej hale, márne hľadanie bezplatnej Wi-Fi a nútené zabíjanie času. Všetko je ešte o niečo horšie, keď letíš v noci a do odletu ti ostáva veľa hodín. Ako to vyriešiť? Stačí pri rezervácii letenky premyslieť dopredu pár vecí a môžeš so svojej dovolenky vyťažiť skutočne maximum.

Ukážeme ti, ako to vieš v prípade Turkish Airlines (aeroliniek, ktoré lietajú do najviac destinácií na svete 😉 super ošéfovať. Možno si to nevedel, no ak máš dlhý prestup v Istanbule a hrozí, že musíš tráviť noc na letisku – máš nárok na hotel, transfer a raňajky zdarma. Treba však splniť určité podmienky.

Podmienky získania bezplatného nocľahu

Potrebuješ mať náväzné lety v jednej letenke. To znamená, že ak letíš napríklad do Ázie, tak obe destinácie – aj Istanbul aj napr. Bangkok musíš mať v jednej rezervácii spolu – ak by si napríklad letel inou leteckou spoločnosťou do Istanbulu a až odtiaľ do Bangkoku – nárok na bezplatný hotel nemáš.

Medzi letmi nesmie byť skorší odlet do konečnej destinácie a musí byť dodržaná minimálna dĺžka prestupu. V ekonomickej triede je minimálna dĺžka prestupu viac ako 10 hodín, v biznis triede potrebuješ pre bezplatný hotel 7 hodín. Toto si treba dobre skontrolovať pri rezervácii letenky – treba si overiť, či skutočne neexistuje iné letecké spojenie do konečnej destinácie v čase tvojho prestupu. Lacnejšie letenky totiž môžu mať dlhý prestup, no počas toho dlhého prestupu existuje ešte iné letecké spojenie Turkish Airlines, ktorým by si mohol letieť – v takomto prípade ti nedajú hotel bezplatne.

To je všetko 🙂

Ak spĺňaš podmienky – v cene letenky máš transfer, ubytovanie, raňajky alebo môžeš využiť možnosť výletu do Istanbulu (viac info nižšie v článku). Naša skúsenosť: my sme do Istanbulu prileteli o 00:30 miestneho času a do USA sme odlietali až o 13:50 (pozri celú recenziu ekonomickej triedy). Preto sme privítali hotel a raňajky k tomu. Všetko však nabralo ešte väčší rozmer, keď sme zistili, že nám dali 5-hviezdičkový hotel a to sa pokojne môže stať aj tebe – Turkish Airlines spolupracujú len so štvor- a päť-hviezdičkovými hotelmi.

Ako a kde vybaviť hotel zdarma pri prestupe

Ako na to? Po príchode do haly pre medzinárodné prílety vyhľadaj tzv. „Hotel Desk“, ktorý sa nachádza hneď vedľa kaviarne Starbucks. Tam sa v okienku napravo môžeš zaregistrovať.

Takto vyzeral náš nocľah v Istanbule:

Neletíš v noci? Pozri si Istanbul

Ďalšia skvelá vec, o ktorej mnohí nevedia je, že istanbulské letisko ponúka pri dlhšom prestupe aj bezplatnú prehliadku mesta. Hippodrome Square, Blue Mosque či Topkapi Palace. To všetko máš možnosť vidieť v Istanbule, ak máš na letisku Ataturk Aiport medzi letmi minimálne šesť hodín času.

Po príchode do haly pre medzinárodné prílety takisto vyhľadaj tzv. „Hotel Desk“, ktorý sa nachádza hneď vedľa kaviarne Starbucks. Tam sa v okienku napravo môžeš zaregistrovať na jednu z piatich denných prehliadok.

Turkish Airlines organizujú denne 6 prehliadok mesta Istanbul.
8:30 – 11:00, 9:00 – 15:00, 12:00 – 18:00, 14:00 – 20:00, 9:00 – 18:00, 16:00 – 21:00
Dôležité: Na prehliadku mesta je potrebné prísť aspoň 30 minút pred jej začiatkom.

Čo stihneš v Istanbule

„Počas prehliadky máte možnosť vidieť tie najdôležitejšie historické pamiatky mesta, ktoré je domovom najväčšie civilizácie sveta,“ píše sa v programe „touristanbul“. Do roku 324 Byzantion, od roku 324 – 1930 Konštantínopol či križovatka Európy a Ázie svojim návštevníkom ponúkne veľmi veľa. Ak chceš vedieť viac o tom, prečo je Istanbul tak obľúbený a čo všetko môžeš počas jeho návštevy stihnúť – pozri si náš článok: 10 dôvodov, prečo je Istanbul viac ako cestovateľská povinnosť.

5 (100%) 3 votes
Pokračovať v čítaní
Komentáre

4 Comments

  1. Pingback: Ako sa lieta v ekonomickej triede Turkish Airlines? Pozrite si túto reportáž

  2. dikembe

    14. decembra 2018 at 13:14

    pokial viem, neda sa oboje bezplatne – hotel i bezplatna tura, len jedno z toho si mozte vybrat vramci prestupu zdrama

  3. Pingback: ŠAĽENY VÝPREDAJ: Turkish Airlines z Košíc do celého sveta od 349€!

  4. Pingback: Veľká porovnávačka leteniek do New Yorku: najlacnejšia vyjde 259 eur!

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Pondelok, 25. marec 2019
15:05 | Víkend v Prahe od 39 eur. Vyber si niečo z našich akciových pobytov.
11:35 | Emirates má akciu na lety z Prahy. Pozri si celý zoznam, je tam ukrytá aj letenka do FIRST CLASS.
Piatok, 22. marec 2019
14:35 | Ak ešte nemáš foktu z Pisy, pozri si tieto letenky za 33 eur (apríl, máj).
12:20 | Ázia z Mníchova s Air China. Letenky od 417 eur.
Štvrtok, 21. marec 2019
12:21 | Lacné Maldivy z Milána. Letenky za 399 eur s batožinou do 23 kg.
11:20 | Víkendové upratovanie je fajn. Ale víkendové výlety od 39 eur ti dajú viac zážitkov.
9:45 | United Airlines lieta od júna do New Yorku z Prahy bez prestupu. Letenky sú od 480 eur.
1 2 3 15

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore