Nájdeš nás aj na:

Destinácie

Dokáže nás Dubaj ešte niečím prekvapiť? Luxus, futurizmus, party aj v roku 2019

Dubaj. Milovaný alebo nenávidený. Buď je tvojím cestovateľským snom, buď si hovoríš „v žiadnom prípade“. Dubaj ale iný nechce byť, presne v tomto totiž spočíva jeho sláva, v krajnostiach. Nechce byť šedý, priemerný, nijaký. Tento trend bude pokračovať aj v roku 2019. Pozbierali sme niekoľko tipov, kam by si sa mohol počas svojho budúcoročného výletu v meste luxusu a futurizmu vybrať.

Reklama

1. Cityland Mall

Nákupné maniačky, shopahlici, pozor! Koncom 2018 sa má otvoriť ďalšie dubajské nákupné centrum. Nepredstavuj si to ako obrovskú budovu zo skla s pocitom vysušeného hrdla z klímy. Súčasťou komplexu sú totiž zelené miesta a rôzne botanické zázraky. Vraj je prvým obchodným centrom inšpirovaným prírodou. Možno pôjde aj o prvý nákupák, v ktorom sa budú môcť míňať peniaze bez pocitov viny..? Veď si predstav ten rozhovor: „Čo si robil celý deň?“ „Bol som v prírode“.

2. Tesla Showroom

Ak sme už pri nákupných centrách – vedel si, že v Mall of the Emirates sa nachádza dočasný Tesla Showroom? Nie je to žiadna novinka, ale potrvá už iba do februára budúceho roka. Ak by si bol začiatkom 2019 v Dubaji, budeš mať poslednú šancu si pozrieť túto prevádzaciu miestnosť vo veľkosti 220 m² a spoznať spoločnosť s jej produktmi v takomto „experimentálnom prostredí“.

3. Museum of the Future

Chystá sa nové múzeum, veľmi trefne nazvané ako „Múzeum budúcnosti“. Táto idea bola zverejnená už pred 3 rokmi (2015). Pôjde o veľmi inšpirujúce integrované prostredie, s inovačnými laboratóriami, aj stálymi expozíciami. Nejde však len o očakávané exponáty, ale aj o architektonický plán tohto komplexu. Buduje sa pred Emirates Tower, onedlho má dostať svoju konečnú podobu – veľká strieborná konštrukcia v tvare oka. Sme presvedčení o tom, že nemusíš byť fanúšikom dlhých prechádzok v múzeách, aby ti Museum of the Future vyrazilo dych.

4. Jewel of the Creek (2. fáza)

1200 až 1500 bytov1000 kancelárií – toto je Jewel of the Creek, komplex v Deire. Prvá fáza jeho výstavby bola ukončená v roku 2017, druhá sa očakáva v roku 2019. Jej výsledkom bude Dubai Dome, viacúčelová sála s kapacitou 3000 miest s 3 hotelmi s 1239 izbami. Ak sa tam náhodou ubytuješ, určite nám pošli nejaké fotky, ak nie, selfie pred samotnou budovou bude tiež úplne v poriadku.

5. Nammos

Hovorí sa, že do Dubaja prenesú kúsok Grécka, konkrétne do luxusného rezortu Four Seasons na pláži Jumeirah. Samozrejme, netreba to brať doslovne, ale plážový klub Nammos, ktorý sa má otvoriť v roku 2019, bude ako odkrojený z gréckeho party-ostrova Mykonos. Okrem toho, že to bude miesto luxusného oddychu, chcú sem prilákať aj fanúšikov gastronómie. Prirodzene, podstatou celého projektu sú veľkolepé nočné žúrky. Dokonca, už teraz sa o Nammose hovorí ako o dubajskom stredomorskom party klube.

Nammos bude súčasťou luxusného rezortu Four Seasons Jumeirah

 

6. Emirates Airline Festival literatúry

Nie je to omyl. Aj keď si pravdepodobne takýto typ udalosti na tomto zozname nečakal, vidíš dobre, táto kapitola nie je o výstavbe luxusného komplexu alebo ligotavej budovy. Dokonca sme nepokazili ani názov, naozaj ide o spojenie Emirates a festivalu literatúry. V roku 2019 pôjde o 11. ročník, medzi pozvanými sú napríklad Mary Robinson, prvá ženská prezidentka Írska a zároveň autorka kníh o globálnych problémoch dnešného sveta. Vstupenky sú v predaji už teraz.

 

7. Jewel of the Seas

Dubaj bude v roku 2019 miestom najdrahšej „pobrežnej exkurzie“ na svete pre účastníkov plavby spoločnosti Royal Caribbean International. Ak si môžeš dovoliť kúpiť si takýto výlet plus máš úplne zbytočných 33 000 dolárov, Dubaj môžeš navštíviť v rámci plavby Jewel of the Seas a zúčastniť sa tak tejto akcie, ktorú nazvali ako „úplne shopaholickú“. Balík má obsahovať napríklad súkromnú konzultáciu stylingu v Burj Khalifa, úpravu vlasov a make-upu s fotením v hoteli Burj Al Arab. Samozrejme, nikto nezostane ani hladný, v hoteli bude účastníkov čakať trojchodové jedlo, ale dostanú aj vstup do spa. (O ďalšej zaujímavej plavbe si môžeš niečo prečítať v jednom našom staršom článku.)

Zdroj fotky: Pixelife | Dreamstime.com

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

WOW! Havaj v bizniske a prvej triede za 1869€: https://t.co/HXun5DXvN4 #letenky5 hodín dozadu
V Kalifornii si už bol(a)? San Francisco od 377€ (v cene je výlet do Barcelony) https://t.co/iSaqVEUAqF #letenky11 hodín dozadu
EURÓPA na dlani: letenky z BA od 23€! https://t.co/DhIghANx5a #letenky12 hodín dozadu
Gibraltár a slnečný pobyt v Andalúzii od 409€! https://t.co/WnnAWN5YQL #dovolenky12 hodín dozadu
Marakéš v januári len za 19€! Poď do Maroka https://t.co/sri3HB853O #letenky13 hodín dozadu
Kyjev vo februári od 35€! https://t.co/7KfbvYuCa4 #letenky13 hodín dozadu
Ponuka dňa! 40% zľava na dovolenku v Thajsku s výletom do Kataru. Cena? 829€ https://t.co/neEfT0tfGb #dovolenky1 deň dozadu
Filipíny za skvelých 399€! https://t.co/pUsTnIdOti #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore