Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Česi už opäť musia cestovať do Grécka a na Cyprus s negatívnym testom na COVID-19

Česi už opäť musia cestovať do Grécka a na Cyprus s negatívnym testom na COVID-19

Turisti z niekoľkých európskych krajín budú môcť ísť do Grécka od 17. augusta len s negatívnym testom na koronavírus, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Opatrenie sa dotkne cestujúcich z Česka, Švédska, Belgicka, Holandska a Španielska. ČR bola zároveň presunutá z krajín kategórie A do kategórie B a teda aj k ceste na Cyprus potrebujú jej občania negatívny test na Covid-19 nie starší ako 72 hodín.

Reklama

Slovenských turistov, ktorý do Grécka pocestujú lietadlom toto opatrenie neovplyvní. Negatívny test budú v Grécku požadovať od všetkých, čo do krajiny vstúpia cez pozemné hranice, vrátane gréckych občanov. Ak teda pôjdete do Grécka autom, musíte si so sebou priniesť potvrdenie o negatívnom teste na COVID-19.

Grécka vláda tiež obmedzí verejné akcie, napríklad koncerty, na ktorých publikum nesedí.

Letenky na grécke ostrovy

  

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore