Nájdeš nás aj na:
dubrovnik

Koronavírus

Do Chorvátska prišlo v auguste viac ako milión turistov, letecké spojenia pribúdajú

Do Chorvátska prišlo v auguste viac ako milión turistov, letecké spojenia pribúdajú

V auguste prišlo 24 000 Slovákov, čo je 50 percent zo Slovákov v rovnakom období minulého roka a od začiatku roka navštívilo Chorvátsko 108 000 Slovákov, ktorí uskutočnili 709 000 prenocovaní.

Reklama

Podľa systému eVisitor, ktorý zaznamenáva štatistiku príchodov turistov a prenocovaní v komerčnom, nekomerčnom segmente a námornej turistike, sa v Chorvátsku v doterajšej častí augustu (od 1. do 9. augusta), uskutočnilo viac ako 1 milión príchodov a 7,2 milióna prenocovaní, čo je približne 70 percent z minuloročného výsledku dosiahnutého v rovnakom období.

Najviac sa dovolenkuje na Istrii

Najvyšší počet prenocovaní v rovnakom období bol realizovaný na Istrii (1,7 milióna prenocovaní), Kvarneru (1,4 milióna prenocovaní), Splitsko-Dalmatinskej (1,3 milióna prenocovaní), Zadarskej (1,3 milióna prenocovaní), Šibenicko-Kninskej (578 000 prenocovaní), Dubrovnicko-neretvanskej (392 000 prenocovaní) a Licko-Senjskej župe (271 000 prenocovaní).

V doterajšej časti augusta (od 1. do 9. augusta) prišlo zo slovenského trhu 24 000 slovenských turistov a rovnaký počet predstavuje vynikajúcich 50% príchodov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, pričom príchod jachtárov dokonca stúpol o 8 percent.

Pokiaľ ide o destinácie, doteraz v auguste najviac prichádov zo Slovenska bolo uskutočnených v destinaciách Crikvenica, Baška, Vodice, Zadar, Umagu, Vir, Primošten, Tučepi, Novi Vinodolski a Novalja. Od začiatku roka v Chorvátsku pobývalo 108 000 Slovákov, ktorí realizovali 709 000 prenocovaní.

Rýchle lety z Bratislavy do Splitu

August prilákal viac turistov

„Po vynikajúcom júli, v ktorom sme dosiahli približne 60% minuloročného výsledku, zaznamenávame v auguste ešte lepšie turistické trendy a v súčasnosti dosahujeme približne 70% minuloročného výsledku. Chorvátsko je bezpečná a dobre pripravená turistická destinácia. S rastúcim počtom leteckých liniek sa tiež zintenzívnil cestovný ruch v južných častiach Dalmácie“, uviedol riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia Kristjan Staničić a dodal, že napríklad Dubrovník a Londýn sú v súčasnosti spojenzý s 44 letmi týždenne.

„Je nesmierne dôležité, aby sme všetci naďalej konali zodpovedne a dodržiavali predpísané epidemiologické opatrenia, pretože v tomto okamihu je to predpoklad na realizáciu turistického ruchu v krajine,“ uzavrel riaditeľ Staničić.

Chorvátsko je aj naďalej bezpečnou destináciou s malým počtom infikovaných COVID-19 a všetci turisti si môžu každý deň skontrolovať situáciu podľa regiónoch na webových stránkach https://www.croatiacovid19.info/ alebo na https://www.koronavirus.hr/en

Dnes na Istrii a v Kvarneri, kam prichádza najviac Slovákov, nie sú žiadne nové prípady infekcie COVID, zatiaľ čo v Dalmácii je zaznamenaných 35 nových prípadov. V súčasnosti je v Chorvátsku 586 súčasných prípadov (702 na Slovensku), z čoho 70% v kontinentálnej časti Chorvátska.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore