Nájdeš nás aj na:

Novinky

Eurowings otvárajú základňu na berlínskom letisku Brandenburg. Chystajú sa na rušné leto

Eurowings otvárajú základňu na berlínskom letisku Brandenburg. Chystajú sa na rušné leto

Aerolinky Eurowings si upevňujú pozíciu na novom berlínskom letisku Brandenburg. Od 1. apríla bude letecká spoločnosť bázovať tri zo svojich Airbusov A320 v Berlíne.

Reklama

Nízkorozpočtové aerolinky hovoria, že teraz obsluhujú približne každý tretí odlet z letiska Brandenburg a zameriavať sa budú najmä na dovolenkové destinácie. Pripravujú sa tiež na letnú sezónu, ktorá môže byť vďaka rýchlejšej vakcinácií v EÚ opäť priaznivá.

Eurowings od októbra 2020 z letiska Brandenburg vzlietla viac ako 1 000-krát a spolu so spoločnosťou Easyjet a Lufthansa patrí medzi najväčších leteckých dopravcov v Berlíne.

Eurowings budú po novom spájať letecky Berlín s Kolínom, Düsseldorfom a Stuttgartom minimálne trikrát denne.

Letný program Eurowings sľubuje slnečné destinácie ako Grécko, Chorvátsko, Korzika a Malorka.

Nové letisko Brandenburg je už hlavnou základňou metropoly Berlín. Pôvodné letisko Tegel majú začiatkom novembra uzavrieť a staré letisko Schönefeld zmenia na Terminál 5 pre Brandenburg. Aerolinky presunuli z letiska Tegel do Brandenburgu všetky služby.

Naše užitočné články o Berlíne

Akciové letenky do Berlína

Zdroj: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore