Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa a Deutsche Bahn spustia expresné vlaky. Nahradiť majú lety na krátke vzdialenosti

Lufthansa a Deutsche Bahn spustia expresné vlaky. Nahradiť majú lety na krátke vzdialenosti

Letecká spoločnosť Lufthansa sa dohodla s nemeckými štátnymi dráhami Deutsche Bahn na spustení expresných železničných spojení. Tie by mali čoskoro nahradiť lety na krátke vzdialenosti.

Reklama

Expresy budú od júla spájať metropoly Berlín, Hamburg, Brémy, Münster a Mníchov so základňou Lufthansy vo Frankfurte.

Ďalšie mestá prepojené expresným valkom pribudnú koncom roka.

Ako hlavný dôvod uvádza Lufthansa snahu znížiť svoju uhlíkovú stopu. Letecká spoločnosť je zvyčajne na vnútroštátnych letoch po Nemecku bez zisku, čo môže byť dôvodom na zmenu, informuje ČTK.

Odporúčame tiež:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.