Nájdeš nás aj na:

Novinky

Luxusná cesta naprieč Európou: Orient Express pridal nové destinácie

Luxusná cesta naprieč Európou: Orient Express pridal nové destinácie

Legendárny vlak Orient Express rozširuje v roku 2021 svoju trať naprieč Európou. Vlak je známy romantickou atmosférou, ktorá prenáša pasažierov do 20. storočia, no a samozrejme vďaka Agathe Christie.

Reklama

Na novej trase pribudne 5 zastávok a 3 luxusné vozne. Tešiť sa na 17 prerobených vozňov Orient Expressu môžu už aj Rím, Florencia, Ženeva, Brusel a Amsterdam. Vlak sa vracia na trasy z minulosti, konkrétne do Ríma a na novú cestu do Paríža, ďalej smeruje do Florencie, okolo talianskych jazier a švajčiarskych hôr a do Francúzska. Pasažieri vo vlaku prenocujú, v cene je i večera. Vybrať si môžu z niekoľkých ciest, vrátane možnosti prenocovať vo Villa San Michele vo Florencii či Castello di Casole v Toskánsku na ceste z Florencie do Paríža, uvádza Lonely Planet.

Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Trasa zo Ženevy prechádza cez slávny Brennerský priesmyk s krásnymi výhľadmi na Alpy. Následne vlak prejde cez romantickú Veronu a potom do svojho cieľa v Benátkach.

Orient Express má tiež tri nové vozne, pomenované podľa európskych miest, ktorými prechádza – Viedeň, Praha a Budapešť. Každý z nich má svoj vlastný dizajn, pripomínajúci prislúchajúce mesto. V „Prahe“ nechýbajú zlaté odtiene a kubistické mozaiky. „Viedeň“ je vyzdobená cisárskou tvárou mesta, so zlatými a smaragdovými farbami a klasickým dizajnom s romantickými detailmi. „Budapešť“ zachytáva esenciu oboch častí mesta, ktoré rozdeľuje Dunaj, inšpirovaná gotickou a osmanskou architektúrou.

Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Benátsky Simplon-Orient-Express prechádza cez Európu od marca do novembra a na výlet do Istanbulu smeruje raz ročne. Aktuálne sú marcové odchody vlaku ovplyvnené koronavírusom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Tenerife v júni s letenkami a 4*hotelom za 486€ https://t.co/4NvUyaU3m0 #dovolenky3 hodiny dozadu
Cestovanie na Srí Lanku: podmienkou k vstupu je test a ubytovanie v hoteli Level 1 na prvé dva týždne https://t.co/znFyZQQ2BN #novinky4 hodiny dozadu
Najlacnejší PCR test: v Bratislave sa objednáš už od 37€ https://t.co/k5Fap3WeMP #novinky7 hodiny dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 23€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy7 hodiny dozadu
Taliansko uvoľní opatrenia. Otvoria sa múzeá a povolené budú aj koncerty https://t.co/9gnqckniPt #letenky7 hodiny dozadu
Dnes oslavujeme Deň Zeme. Ktoré krajiny sú najzelenšie? https://t.co/9BAAy75V4W #cestopisy8 hodiny dozadu
Cestovať sa dá bezpečne aj počas pandémie: Adriana sa vybrala za vodnými športmi do Portugalska a Egypta https://t.co/jb470zuJ7V #cestopisy8 hodiny dozadu
Letenky do úchvatného Neapolu od 23€ aj na leto https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky8 hodiny dozadu
Letné Porto za výbornú cenu od 42€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky8 hodiny dozadu
Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore