Nájdeš nás aj na:

Novinky

Luxusná cesta naprieč Európou: Orient Express pridal nové destinácie

Luxusná cesta naprieč Európou: Orient Express pridal nové destinácie

Legendárny vlak Orient Express rozširuje v roku 2021 svoju trať naprieč Európou. Vlak je známy romantickou atmosférou, ktorá prenáša pasažierov do 20. storočia, no a samozrejme vďaka Agathe Christie.

Reklama

Na novej trase pribudne 5 zastávok a 3 luxusné vozne. Tešiť sa na 17 prerobených vozňov Orient Expressu môžu už aj Rím, Florencia, Ženeva, Brusel a Amsterdam. Vlak sa vracia na trasy z minulosti, konkrétne do Ríma a na novú cestu do Paríža, ďalej smeruje do Florencie, okolo talianskych jazier a švajčiarskych hôr a do Francúzska. Pasažieri vo vlaku prenocujú, v cene je i večera. Vybrať si môžu z niekoľkých ciest, vrátane možnosti prenocovať vo Villa San Michele vo Florencii či Castello di Casole v Toskánsku na ceste z Florencie do Paríža, uvádza Lonely Planet.

Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Trasa zo Ženevy prechádza cez slávny Brennerský priesmyk s krásnymi výhľadmi na Alpy. Následne vlak prejde cez romantickú Veronu a potom do svojho cieľa v Benátkach.

Orient Express má tiež tri nové vozne, pomenované podľa európskych miest, ktorými prechádza – Viedeň, Praha a Budapešť. Každý z nich má svoj vlastný dizajn, pripomínajúci prislúchajúce mesto. V „Prahe“ nechýbajú zlaté odtiene a kubistické mozaiky. „Viedeň“ je vyzdobená cisárskou tvárou mesta, so zlatými a smaragdovými farbami a klasickým dizajnom s romantickými detailmi. „Budapešť“ zachytáva esenciu oboch častí mesta, ktoré rozdeľuje Dunaj, inšpirovaná gotickou a osmanskou architektúrou.

Zdroj: Venice Simplon-Orient-Express

Benátsky Simplon-Orient-Express prechádza cez Európu od marca do novembra a na výlet do Istanbulu smeruje raz ročne. Aktuálne sú marcové odchody vlaku ovplyvnené koronavírusom.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4/5 - (8 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.