Nájdeš nás aj na:

Ázia

VÝPREDAJ: Leť s 5*Etihad Airways do exotiky teraz od 429€! (Thajsko, Maldivy, Singapur)

VÝPREDAJ: Leť s 5*Etihad Airways do exotiky teraz od 429€! (Thajsko, Maldivy, Singapur)

Aj ty ľúbiš horúci piesok a osviežujúce more tak ako my? A ešte radšej máme, keď dovolenka snov začne už na palube lietadla. Tak je tomu v prípade letov s 5*aerolinkami Etihad Airways. Nechaj sa rozmaznávať na krídlach špičkovej leteckej spoločnosti a priprav sa na peckové destinácie. Rezervuj letenky z výpredaja do rozprávkovej exotiky od 429€. Navyše, počas medzipristátia v Abu Dhabi ťa už obslúžia na novučičkom termináli, ktorý vyzerá naozaj super.

Reklama

Vo výpredaji nájdeš teraz Thajsko od 579, Maldivy od 639€, Singapur od 669€ alebo Srí Lanka za perfektné ceny. Poponáhľaj sa, vo výpredaji je len limitovaný počet leteniek.

Výpredaj exotických leteniek Etihad Airways

Zoznámte sa. Toto je ďalší luxusný dopravca z Viedne

Etihad Airways sú hlavným leteckým dopravcom emirátu Abu Dhabi (Abú Zabí). Spoločnosť bola založená v roku 2003 a prvý let sa konal v novembri 2003. Etihad pred koronakrízou operoval s viac ako 1000 letmi každý týždeň do 70 destinácií v 46 štátoch sveta. Hlavná základňa aeroliniek sa nachádza v Abu Dhabi International Airport.

Letecká spoločnosť používa na linku z Viedne do Emirátov a napokon aj ďalej do exotiky ekologickejší a modernejší Boeing 787-9 Dreamliner s kapacitou takmer 300 miest.

Let z Viedne do Abu Dhabi trvá 5 hodín a 25 minút. Ide o priame a tým pádom najrýchlejšie spojenie Rakúska s Emirátom Abu Dhabi. Etihad Airways použijú na linku z Viedne do Emirátov ekologickejší a modernejší Boeing 787-9 Dreamliner.

Etihad Airways sa každoročne umiestňujú v hodnoteniach ekonomickej či biznis triedy medzi svetovou špičkou. Ekonomická trieda leteckej spoločnosti Etihad Airways ponúka vyšší štandard, než na akí sme v Európe zvyknutí. Sedadlá na diaľkových letoch sú veľmi široké, vybavné pohodlnými vankúšmi a majú napríklad aj komfortnejšie opierky hlavy.

Pri dlhších ekonomických letoch spoločnosti Etihad Airways sú cestujúcim poskytované fleecové prikrývky a tiež si možno vyžiadať špeciálny vankúše na krk – pre komfortnejší oddych. 

Cestujúcim sa na linkách Etihad Airways podáva teplé jedlo podľa vlastného výberu z troch hlavných chodov. Palubná kaviareň, ktorá podáva ľahké občerstvenie, kávu, čaj a horúce čokolády príjemne dopĺňa celý zážitok na palube.

Ekonomická trieda Etihad Airways ponúka multimediálny zábavný systém pozostávajúci zo 750 hodín obsahu. Sedadlá Economy sú vybavené 10,6-palcovými monitormi s dotykovou obrazovkou, ktoré si cestujúci môžu prispôsobiť svojim osobným potrebám. Na sedadlách Economy Smart sú potom nainštalované ešte o kúsok lepšie – 11-palcové monitory s dotykovou obrazovkou. Letové zábavné programy Etihad zahŕňajú viac ako 100 filmov, 300 populárnych televíznych programov a 60 interaktívnych hier.

Etihad Airways myslia pri dlhých letoch aj na deti. ‘Flying Nanny je jednou z najlepších leteckých služieb, s ktorou v zásade ešte žiadna iná letecká spoločnosť neprišla. Pomáha cestujúcim s deťmi na diaľkových letoch.

Letisko v Abu Dhabi má nový Terminál A

Terminál, pri ktorom nedávno pristál Tom Cruise v najnovšom hollywoodskom snímku Mission: Impossible, už začal fungovať pre všetkých cestujúcich. Medzinárodné letisko v Abu Dhabi totiž oficiálne otvorilo Terminál A, označovaný ako Midfield Terminal Building. Nový terminál obslúži 11-tisíc cestujúcich počas jedinej hodiny a je vybavený najnovšími bezkontaktnými technológiami na odbavenie cestujúcich a triedenie batožiny.

Terminál A je pravdepodobne aktuálne jeden z najväčších letiskových terminálov na svete. Rozprestiera sa na viac ako trištvrte milióna štvorcových metrov a má ročnú kapacitu až 45 miliónov cestujúcich. Podľa odborníkov sa však terminál môže časom ešte ľahko rozšíriť aj tak, aby dokázal obslúžiť až 80 miliónov cestujúcich ročne.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.5/5 - (2 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore