Nájdeš nás aj na:
abu dhabi

Ázia

Abu Dhabi predstavilo film Mission Impossible: Odplata – Prvá časť. Zúčastnil sa aj Tom Cruise

Letecká spoločnosť Etihad Airways v Abu Dhabi privítala hollywoodsku megahviezdu Toma Cruisea, pri príležitosti predstavenia novej epizódy Mission: Impossible, na jednom z lietadiel Boeing 787 Dreamliner.

Reklama

Lietadlo zvané Mission: Impossible

Hviezda pricestovala na medzinárodné letisko v Abu Dhabi (AUH) pred slávnostným podujatím. Etihad Airways je oficiálnym sponzorom najnovšieho dielu Mission: Impossible. Hlavným plánom programu bola návšteva najnovšieho terminál AUH Midfield, kde Tom Cruise predstavil nový Boeing 787-9 spoločnosti Etihad Airways s motívom filmu. Lietadlo bude niesť toto označenie na cestách do destinácií po celom svete. Film bude mať v Spojených arabských emirátoch premiéru 13. júla.

Abu Dhabi letisko

Zdroj: Shutterstock, Parradii Kaewpenssri


Nový terminál Midfield v Abu Dhabi bude súčasťou filmu


Medzinárodné letisko v Abu Dhabi je druhým najväčším letiskom v SAE. Vďaka svojim trom terminálom vybaví ročne viac ako 20 miliónov cestujúcich. Úplne nový terminál Midfield, ktorý sa nachádza medzi dvoma dráhami letiska, bude tento rok otvorený pre verejnosť.

Terminál má v nadchádzajúcom filme svoju hlavnú úlohu. Ikonická stavba, ktorá bola navrhnutá medzinárodnou architektonickou spoločnosťou Kohn Pedersen Fox Associates, sa objavuje v jednej z najnapínavejších akčných scén filmu. Scény natáčané v termináli Midfield si vyžiadali 21 dní príprav a 7 dní natáčania. Podieľalo sa na nich 762 členov štábu.

Midfield terminal

Zdroj: Adairports.ae

Interiér budovy terminálu bude po prvýkrát odhalený verejnosti práve vo filme. Okrem terminálu sa vo filme objavia aj špeciálne postavené kulisy na letisku, vrátane salónika prvej triedy spoločnosti Etihad, ako aj scény odohrávajúce sa v ohromujúcej púšti.

novy Midfield terminal

Zdroj: Adairports.ae

Emirát Abu Dhabi a letecká spoločnosť Etihad Airways sú známe tým, že hľadajú jedinečné spôsoby, ako prezentovať atrakcie tohto miesta. Či už ide o Veľkú cenu Formuly 1, Air Expo alebo premiéru filmu Mission: Imbossible.

Zdroj: Simple Flying

Letenky do Abu Dhabi


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore