Nájdeš nás aj na:

Ázia

V Abu Dhabi vyrastie už tento rok najväčšie akvárium na svete

Nie je novinkou, že Spojené arabské emiráty majú najviac architektonických skvostov na svete. Každým rokom pribúdajú nové stavby, ktoré svojou originálnou architektúrou vždy vyrazia dych celému svetu. Aj tento rok tu vyrastie niekoľko bizarných výškových budov, medzi ktoré patrí aj projekt najväčšieho akvária na svete v Abu Dhabi.

Reklama
Akvarium Abu Dhabi
Zdroj: Sea World, Abu Dhabi

Spočiatku mal byť tento projekt uskutočnený v americkom meste Las Vegas, no napokon sa rozhodlo o zmene miesta jeho výstavby. Emiráty majú na konte niekoľko architektonických rekordov. Okrem najvyššej budovy, či najhlbšieho bazéna na svete sa budú môcť tento rok pochváliť aj najväčším akváriom na svete.

Bez pochyby, bude však táto stavba ozajstnou výzvou aj pre samotných architektov a stavebných inžinierov. Bude musieť odolať obrovskému tlaku vody, prepustiť správne množstvo svetla pre desiatky tisíc podmorských živočíchov a mať ideálny tvar, lukratívny pre návštevníkov. Spoločnosť Sea World plánuje použiť v celej konštrukcii akvária 58 miliónov litrov vody a jeho celková rozloha bude 183 000 metrov štvorcových.

Akvarium Spojene arabske emiraty
Zdroj: Shutterstock

Vnútri bude päť poschodí s viac ako 68 000 morskými živočíchmi, plazmi aj obojživelníkmi. Unikátne 20-metrové vertikálne okno, nazývané Endless Vista, bude vytvárať panorámu. Tento dizajn akvária má za cieľ replikovať prirodzené prostredie a bude zahŕňať prvky, ako umelé koraly alebo kamene a regulovaný prístup k slnečnému žiareniu, aby sa zabránilo rastu rias.

Konkrétny termín otvorenia najväčšieho akvária na svete zatiaľ nie je známy, avšak po upresnení oficiálneho dátumu ťa budeme informovať.

Zdroj: Sea world Abu Dhabi, The B1M

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore