Nájdeš nás aj na:
plaz emiraty

Cestopisy

10 najlepších pláži v Emirátoch. Dubaj, Abu Dhabi aj Ras Al Khaimah

10 najlepších pláži v Emirátoch. Dubaj, Abu Dhabi aj Ras Al Khaimah

Kam do Dubaja do peckových rooftop barov s nádhernými výhľadmi a za úžasnými novinkami, ktoré ťa presvedčia, že je naozaj jedinečným miestom či za top atrakciami v Abu Dhabi, sme si už povedali. Teraz nastal čas, aby sme ti predstavili tie najlepšie pláže v Spojených arabských emirátoch, kde si môžeš zaplávať, oddýchnuť či zažiť adrenalín pri vodných športov na dovolenke snov.

Reklama

TOP pláže v Dubaji:

1. Kite Beach

Už podľa názvu je asi zrejmé, medzi kým je táto pláž v Dubaji najviac obľúbená. Užívajú si to tu najmä kitesurféri, ale vybrať sa sem môžeš aj na kajak či paddleboard, ktoré si požičiaš priamo na mieste. Radi sa sem vracajú tiež milovníci dobrého jedla, ktoré nájdu v mnohých stánkoch.

kite beach

2. JBR Open Beach

Najväčšia pláž v Dubaji je mnohými považovaná aj za najlepšiu. Tiahne sa naprieč celou oblasťou Jumeirah Beach Residence. Piesok je tu biely a mäkkučký, na každom rohu nájdeš občerstvenie a úseky, kde je povolené kúpať sa.

jbr plaz

3. La Mer

Jedna z dubajských najnovších pláží La Mer, ponúka kompletný zážitok s vodnými športmi, plážovým nakupovaním a gastronómiou. Okrem krásnej piesočnej pláže, ktorú čistia každé ráno, sa tu nachádza aj open-air nákupné centrum. Ak sa chceš schladiť, navštíviť môžeš vodný park alebo si pozrieť film v kine neďaleko.

la mer dubaj

4. Al Mamzar Beach

Al Mamzar je super voľbou pre rodiny s deťmi. Verejný park disponuje štyrmi plážami, miestom na piknik, ihriskom pre deti a dvoma veľkými bazénmi. Všetko je otvorené pre verejnosť. Perleťový piesok a priezračná voda láka osviežiť sa v horúcom počasí.

al mamzar beach dubaj

5. Al Sufouh Beach

Túto pláž nazývajú aj Secret Beach či Black Palace Beach. Na toto miesto sa domáci aj turisti poberajú, keď sa chcú vyhnúť davom ľudí. Nie sú tu síce reštaurácie či stánky s občerstvením, odmenou je však pokoj. Pláž sa nachádza medzi hotelom Burj Al Arab a Palm Jumeirah.

Al Sufouh Beach plaz dubaj
Zdroj: shutterstock/Kateryna Galkina

+ Tipy na TOP plážové pobyty v Dubaji:

5*hotel Royal Central The Palm

 • raňajky
 • letenky
 • podpalubná batožina
 • letiskový transfer

4*hotel Centara Mirage Beach Resort

 • raňajky
 • letenky
 • letiskový transfer
 • podpalubná batožina

5*hotel Atlantis the Palm

 • polpenzia
 • letenky
 • podpalubná batožina
 • letiskový transfer

TOP pláže v Abu Dhabi:

6. Saadiyat Beach

Krásny biely piesok, eko-friendly športové aktivity ako windsurfing či sailing, hodiny jogy, to všetko zažiješ na obľúbenej pláži Saadiyat v Abu Dhabi. Miestne orgány na pláži Saadiyat sa venujú ochrane prírodného prostredia. Prístup na pláž je cez drevenú promenádu a v dôsledku toho je oblasť bohatá na voľne žijúce živočíchy vrátane kriticky ohrozených korytnačiek Hawksbill, ktoré využívajú pláž ako svoje hniezdisko. Miesta liahnutia sú chránené prísnymi environmentálnymi opatreniami a sú strážené vyškoleným personálom, ktorý neustále monitoruje počet korytnačiek.

Saadiyat Beach abu dhabi

7. Corniche Beach

Pláž Corniche v Abu Dhabi je pokojné a krásne miesto so všetkým dostupným vybavením a sociálnym zariadením. Je to tiež jedna z najčistejších pláží v Abu Dhabi a v okolí je niekoľko možností stravovania.

plaz cornice abu dhabi

8. Yas Beach

Yas v Abu Dhabi je známa úžasnou promenádou pozdĺž pláže. Oplatí sa sem prísť aj s deťmi, pretože je tu pre nich pripravené množstvo aktivít. Okrem toho sú tu peckové reštaurácie, kde si môžeš vychutnať skvelé jedlo. Pláž Yas je plná ležadiel, nájdeš tu aj samostatný bazén pre najmenších. Prenajať si tu môžeš kajaky aj vodné skútre.

yas plaz abu dhabi

TOP pláže v Ras Al Khaimah:

9. Jazirat Al Hamra Beach

Jednou z najlepších pláží v Ras Al Khaimah je Jazirat Al Hamra, ktorá je obľúbenou turistickou destináciou aj miestom relaxu pre domácich. Pláž sa nachádza blízko známeho umelo vytvoreného mestečka Al Hamra. Urob si tu piknik s rodinou, zahraj si volejbal s kamarátmi alebo si spoločne užite vodné športy.

al hamra beach ras al khaimah
zdroj: shutterstock/aliaksei kruhlenia

10. Al Mairid Beach

Pláž Al Mairid patrí k najnavštevovanejším plážam v Ras Al Khaimah. Je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Pre extra aktivity v blízkosti verejnej pláže Al Mairid zamier do rezortu Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa a do golfového klubu The Tower Links.

al mairid beach ras al khaimah
zdroj: shutterstock/Stanislav71

Akciové letenky do Emirátov


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore