Nájdeš nás aj na:
dubaj rooftop bar

Cestopisy

Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov

Zaži Dubaj zhora: 9 peckových rooftop barov

V destinácii s výnimočnou panorámou v oblakoch, akú má Dubaj, sú rooftop bary veľmo obľúbeným miestom na strávenie príjemného večera s partnerom či kamarátmi. A my sa vôbec nečudujeme. Nechať si ujsť výhľad na najvyššiu budovu na svete Burj Khalifa, ktorá je dvakrát taká vysoká ako Empire State Building v New Yorku, s luxusným drinkom v ruke? To neprichádza do úvahy. Z niektorých rooftop barov zasa uvidíš trblietajúce sa Arabské more alebo človekom vytvorený Palm Jumeirah, svetoznámy ostrov v tvare palmového stromu. Všetky fenomény v Dubaji si môžeš užiť samostatne, alebo si sadni do jedného z peckových rooftop barov, o ktorých mesto nemá núdzu, a vychutnaj si ich všetky naraz a navyše z unikátnej perspektívy.

Reklama

LookUp Rooftop Bar, La Ville Hotel & Suites

Impozantná budova La Ville sa nachádza na konci bloku City Walk, módnej obytnej a obchodnej štvrte lemovanej barmi, reštauráciami, menej známymi butikmi a pouličným umením. LookUp patrí k barom s nezabudnuteľnými výhľadmi na Burj Khalifa. Aby toho nebolo málo, nájdeš tu aj bazén, v ktorom sa môžeš ešte pred drinkom schladiť. Daj si vodnú fajku alebo si zaplávaj pri západe slnka. Ešte jeden tip: nezmeškaj happy hour!

Luna Sky Bar, Four Seasons Hotel DIFC

Nebyť červeného koberca vedúceho do mramorového lobby, vstup do tejto 8-poschodovej budovy by si možno aj minul. Bar Luna je menší, ako niektoré iné v okolí, no ponúka o to intímnejšie prostredie. Napriek svojej polohe v biznis centre si hotel Four Seasons vyslúžil miesto medzi domácimi aj turistami. Okrem skvelých drinkov tu ochutnaj sushi, steak alebo tiramisu. Mňam!

luna sky bar dubaj
Zdroj: Luna Sky Bar

Cielo Sky Lounge, Park Hyatt Dubai

Tento exotický rezort v centre mesta ponúka výhľad na zátoku Dubai Creek, prístav a panorámu mesta. Susedí s golfovým a jachtovým klubom Dubai Creek. Práve tu sa nachádza rooftopbar Cielo Sky Lounge. Hostia si tu okrem chutných margarít môžu užiť aj živú hudbu.

cielo sky lounge dubai
Zdroj: Cielo Sky Lounge

The Penthouse, FIVE Palm Jumeirah

V Penthouse sa dejú veci vo dne v noci, mnohými je označovaný za najlepší rooftop lounge v Dubaji. Je zariadený v elegantnom štýle na večere aj tancovanie. Prístavná terasa, známa pre svoje nádherné panoramatické pozadie, je ideálnym miestom na fotky, ktoré ti bude závidieť každý. K dispozícii je tiež terasa s výhľadom na mesto, s denným klubom a bazénmi.

penthouse dubai
Zdroj: The Penthouse

Siddharta Lounge, Grosvenor House Dubai

V ikonickom Siddharta Lounge rooftop bare ťa čaká neprekonateľný zážitok. Drinky na svetovej úrovni od špecialistov a úžasná kuchyňa spolu so zábavou na každý týždeň. Tomu sa ťažko hovorí nie. Scenériu okorenia večerné výhľady na dubajský prístav. Podávané jedlo má stredomorský a ázijský nádych.

siddharta dubai
Zdroj: Siddharta Lounge

Treehouse, Taj Dubai

Rooftop bar s renesančnou výzdobou, krásnym nábytkom a stromami je navrhnutý ako „dom naruby“, v súlade s prírodou. Hravý bar sa nachádza v záhradke za Burj Khalifa, takže očarujúce večerné výhľady na vysvietenú najvyššiu budovu na svete sú zaručené. Kuchyňa v znamení stredozemských chutí je doplnená beatmi na pravidelných párty.

treehouse taj dubai
Zdroj: Treehouse

SoBe, W Dubai – The Palm

W Dubai je párty palácom, ktorý sa už historicky spája s peckovou hudobnou scénou. Predstav si klubový interiér, bazény obohnané vodnými posteľami a chillout teepee. Miestnu reštauráciu vedú svetoznámi šéfkuchári Massimo Bottura a Akira Back. Rooftop bar je zariadený v latino-Miami štýle.

sobe w dubai
Zdroj: SoBE

Sol Sky Bar, Canopy by Hilton Dubai Al Seef

Hotel s prijateľnými cenami a zameraním na najnovšie trendy disponuje unikátnym rooftop barom s bazénom aj šiša-terasou. V bare podávajú originálne daiquri s ďatlovým sirupom. No a samozrejme – tie výhľady!

sol sky bar dubai
Zdroj: Hilton.com

Sky Bar at Cé La Vi, Address Sky View

Posledný open-air bar na našom zozname má naozaj výnimočnú architektúru. Nachádza sa, ako inak, na vrchole budov s názvom Address Sky View a svojim tvarom pripomína loď. Bar víta návštevníkov na 54. poschodí. Okrem drinkov ako Apple Pie a White Rabbit či tapas inšpirovaných ázíjskou kuchyňou, láka na infinity bazén a nádherné výhľady.

Zdroj: The Telegraph

Letenky do Dubaja


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore