Nájdeš nás aj na:
svalbard špicbergy arktída ladové medvede

Cestopisy

5 dní na Svalbarde: turistika, lezenie a zvieratá na Špicbergoch

Drsné, nehostinné a predsa krásne a fascinujúce. Také je nórske súostrovie Svalbard, ktoré možno poznáš aj pod názvom Špicbergy. Príroda, zložená z fjordov a strmých štítov, tvorí scenériu zrejme najkrajších severských ostrovov vôbec. Vždy ma to lákalo na Špicbergy a preto keď sa na jeseň 2023 objavila príležitosť navštíviť Arktídu, ihneď som ju prijal.

Reklama

Navštívil som najsevernejšie položené mesto na svete Longyearbyen a ubytoval sa v bývalej baníckej osade. Zažil som zimnú turistiku na ľadovci Foxfonna, liezol v ľadovcovej jaskyni, či sa plavil hybridným katamaránom do mestečka Pyramiden. Bolo to neskutočné a aj keď som na týchto arktických ostrovoch strávil necelý týždeň, bol to zážitok na celý život.

Akciové letenky na Svalbard (Špicbergy)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore