Nájdeš nás aj na:
split mesto

Novinky

Prechádzka mestom Split v plavkách ťa môže stáť 150€

Podľa nových regulácií v chorvátskom Splite, ktorý je obľúbenou turistickou destináciou nielen u Slovákov, nie je povolené prechádzať sa po meste v plavkách. Pokuty sa budú rozdávať aj pri venčení psa bez vôdzky.

Reklama

Nová vyhláška je platná od 1. januára, vzťahuje sa teda už aj na tohtoročnú letnú sezónu. Za prechádzku v centre Splitu v plavkách hrozí turistom pokuta vo výške 150€, rovnaká pokuta hrozí za pitie alkoholických nápojov na verejnosti a venčenie bez vôdzky výjde na 66,36€, píše magazín N1.

Podobné nariadenia vstúpili do platnosti v Dubrovníku v roku 2020. Odkedy mohli byť návštevníci v centre mesta pokutovaní vo výške 1000 kuna.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore