Nájdeš nás aj na:
dubaj

Cestopisy

Všetko, čo potrebuješ vedieť o dovolenke v Dubaji (letenky, pobyty, tipy a triky)

Dubaj je zázračná destinácia, ktorú musíš zažiť aspoň raz za život. Nielenže tu uvidíš veci, ktoré nikde inde nenájdeš, ale Dubaj sa pravidelne prekonáva a pribudne nejaký nový VAU faktor. Takže sa sem vždy oplatí vrátiť. Ak máš trocha chaos v tom, ako sa do Dubaja dostať čo najvýhodnejšie, čo by si v meste superlatívov nemal(a) vynechať a aké benefity by si nemal(a) prehliadnuť, čítaj ďalej. Spísali sme praktické tipy pre dovolenku v Dubaji.

Reklama

Podmienky vstupu do Dubaja

Dubaj bol jeden z prvých emirátov, ktorý sa otvoril turistom bez nutnosti karantény. Od 28. februára pri vstupe platia tieto podmienky: zaočkovaní turisti nepotrebujú negatívny PCR test. Musia sa preukázať očkovacím certifikátom s QR kódom. Platí to aj pre tých, ktorí prekonali koronavírus za posledný mesiac pred príchodom do Dubaja. Nezaočkovaní turisti sa musia preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín.

Dubaj v číslach

 • Priemerná ročná teplota: august je najteplejším mesiacom v Dubaji pričom priemerná teplota vtedy dosahuje 35,5°C (teplota však môže dosahovať až 45°C); január je najchladnejším mesiacom v Dubaji a priemerná teplota dosahuje 19°C
 • Priamy let do Dubaja trvá od nás cca 5,5 hodiny
 • Dubaj je 2. najväčším emirátom
 • Populácia Dubaja je cca 3,33 milóna obyvateľov
 • V roku 2021 navštívilo Dubaj 7,28 milióna turistov
 • Víkend v Dubaji trvá 2,5 dňa – začína v piatok popoludní
 • V Dubaji je každý rok postavených aspoň 10 výškových budov
 • Okolo 40 percent fyzického obchodu so zlatom prechádza cez Dubaj
dubaj

Najvýhodnejšie letenky do Dubaja

S lowcostovými aerolinkami Wizz Air môžeš letieť do Dubaja štandardne už okolo 100€ spiatočne. Takže si vieš spraviť aj párdňový výlet za super cenu. Vybrať si môžeš tiež z leteckých spoločností, ktoré ponúkajú rozšírený palubný servis či väčšie pohodlie ako Emirates, Etihad Airways, Saudia Airlines či Air France. Ak patríš medzi milovníkov naozaj luxusného lietania, pre teba sú ako stvorené lety biznis triedou Saudia Airlines, Emirates či Qatar Airways.

Nevieš, ktorá letenka sa ti hodí najviac? Pozri VEĽKÉ POROVNANIE leteniek do Dubaja

Chceš mať o všetko postarané? Vyber si z TOP pobytov v Dubaji

Dovolenku v Dubaji si môžeš úplne jednoducho prispôsobiť podľa toho, či ju chceš prežiť v relaxačnom alebo akčnejšom móde. Na výber máš z množstva parádnych hotelov za super ceny, ktoré sme poskladali do pobytových balíčkov s letenkami aj so stravou. Či už si dobrodruh alebo skôr plážový povaľač, mesto superlatívov určite uspokojí tvoje túžby.

dubaj hotel indigo bazen

Výlety v Dubaji so sprievodcom

Výlet Kontrasty Dubaja ťa prevedie tým najlepším, čo Dubaj ponúka v sprievode skúsenej slovenskej sprievodkyne. Zažiješ počas neho zlatý trh, trh s koreninami, plavbu tradičnou loďkou Abra, fotorámik Dubai Frame, Palm Jumeirah, Dubai Mall, spievajúce fontány a ďalšie unikátne miesta. Okrem tohto skupinového zážitku si môžeš objednať aj súkromnú prehliadku moderného Dubaja či veľkú prehliadku mesta superlatívov. Ak máš chuť spoznať počas dovolenky aj neďaleké Abu Dhabi, zoberieme ťa aj sem.

dubaj lodka abra

Tieto miesta patria medzi TOP zážitky v Dubaji

Burj Khalifa – najvyššia budova na svete

Výstavba najvyššej budovy sveta bola započatá v roku 2003 a dokončená bola v roku 2010. Burj Khalifa je označovaná aj ako prvé vertikálne mesto a patrí medzi novodobé divy sveta. Jej nadčasový dizajn a výška 828 metrov mali za úlohu zviditeľniť Dubaj ako mesto superlatívov. Architektom budovy je Adrian Smith, ktorý stojí za unikátnym trojhranným pôdorysom. Inšpiráciou pri navrhovaní mu bol púštny kvet Hymenocallis. Budova má 162 obývaných a 35 servisných poschodí.

burj khalifa

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je umelý ostrov postavený z rekultivovanej pôdy v sérii umelých súostroví. Pri pohľade zhora má tvar palmy. Jedinečný ostrov je domovom niektorých špičkových dubajských luxusných rezortov vrátane Atlantis, The Palm, FIVE Palm Jumeirah Hotel, Jumeirah Zabeel Saray, One&Only The Palm a mnohých ďalších. V The Pointe, ktorý sa nachádza pozdĺž malebnej promenády na cípe Palmy, sú fantastické možnosti kulinárskeho umenia. Chcel(a) by si vidieť unikátny ostrov zhora? Vyhliadka The View at The Palm je 240 metrov vysoká rozhľadňa, z ktorej si ho užiješ z vtáčej perspektívy.

palm jumeirah

Dubai Fountain – najvyššia tancujúca fontána na svete

Podmanivá vodná, hudobná a svetelná show v centre Dubaja, The Dubai Fountain, je najvyššia performujúca fontána na svete. Dubajská fontána s dĺžkou viac ako 274 metrov, čo zodpovedá viac ako dvom futbalovým ihriskám, sa nachádza na 12-hektárovom jazere Burj Lake a hrá výber rôznych melódií. Fontána má jedinečný dizajn pozostávajúci z piatich kruhov rôznych veľkostí a dvoch oblúkov a je vybavená výkonnými vodnými tryskami, ktoré vystreľujú vodu do pôsobivých výšok.

dubai fountain

Dubai Frame

Dubai Frame je ikonickou stavbou, ktorá „rámuje“ pôsobivé výhľady na starý a nový Dubaj. Najväčší rám na svete svojho druhu slúži ako masívny, metaforický most, ktorý spája minulosť emirátu s jeho opulentnou súčasnosťou. Dubai Frame oslavuje históriu Dubaja, od jeho skromných začiatkov až po súčasný pôvab a prestíž. Pozri sa na sever a uvidíš staršie, historickejšie štvrte Dubaja zarámované vo veľkej lesklej štruktúre. Pozri sa na juh a uvidíš moderné, nablýskané budovy a honosné mrakodrapy, ktorými je mesto také známe.

dubai frame

Múzeum budúcnosti

Meria 77 metrov a je akýmsi architektonickým zázrakom, ktorý rozpráva príbeh o budúcnosti prostredníctvom série interaktívnych výstav. Múzeum budúcnosti pozýva ľudí zažiť technológie a trendy, ktoré budú formovať budúcnosť ľudstva. S rozlohou 30 000 metrov štvorcových stavba bez stĺpov tiež predstavuje nové globálne intelektuálne centrum. Je to „živé laboratórium“ navrhnuté tak, aby podporovalo inováciu, podnietilo novú éru vedeckých objavov v tomto regióne aj mimo neho.

museum of future dubai

Ramadán – ako ovplyvní tvoju dovolenku v Dubaji?

Ramadán, 30-dňový pôst, je najväčší moslimský sviatok a zvyčajne sa v našom kalendári koná niekedy medzi marcom až májom. Cestovanie do Dubaja nie je počas ramadánu nijako obmedzené. Hostia v hoteloch nemusia obmedziť fajčenie či dodržiavať pôst. Turisti však môžu prejaviť solidaritu s domácimi, a to tak, že nebudú napríklad fajčiť či jesť počas dňa na verejnosti. Prevádzka hotelových reštaurácií môže byť počas dovolenky obmedzená, spravidla však nechajú minimálne jednu reštauráciu otvorenú. Alkohol je dostupný v hotelových baroch po západe slnka. Hlasná hudba a živá zábava nie sú počas ramadánu povolené. Rešpekt domácim môžu turisti vyjadriť tiež menej odhaleným oblečením na verejnosti.

Doprava v Dubaji

V Dubaji sa môžeš prepravovať metrom, ktoré má zastávku aj priamo na letisku, autobusom, ktorý zväčša vyráža zo svojich zastávok každých 30 minút a spája všetky dôležité časti mesta alebo taxíkom, pričom využívať môžeš miestne spoločnosti ako Careem, ale aj medzinárodné aplikácie ako Uber.

Mena v Dubaji

V Dubaji sa platí emirátskym dirhamom. Jeden dirham je aktuálne asi 0,27€ (odporúčame pozrieť si pred cestou aktuálny kurz).

Cestuj naistotu s poistením

 • Poistenie KOALA: každý pasažier dostane 200€ za každý zrušený let alebo za meškanie viac ako 2 hodiny. Poistenie KOALA si vieš zabezpečiť jednoducho spolu s rezerváciou leteniek. Pár klikov a cestuješ bezpečne s poistením (poistenie sa nedá dokúpiť dodatočne).
 • Poistenie ISTOTA: zaručuje preplatenie liečebných nákladov a následkov po úraze. Platí však aj v iných rôznych nečakaných a nie veľmi príjemných situáciách, ako napríklad problémy s batožinou, meškanie dopravného prostriedku, potreba pátrania alebo záchrany alebo poškodenie zdravia a majetku tretích osôb
 • Poistenie STORNO: v prípade udalosti ako ochorenie, úraz alebo aj strata práce a ďalšie neočakávané situácie, za nepreletenú časť vašej letenky sa vám vrátia peniaze. 
poistenie istota

Do Dubaja sme zobrali aj Refresher, aby sa pozreli na TOP atrakcie. Takto si ich užili:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore