Nájdeš nás aj na:
turistka v dubaji

Cestopisy

10 peckových zážitkov v Dubaji, ktoré sú úplne zadarmo

10 peckových zážitkov v Dubaji, ktoré sú úplne zadarmo

Dubaj je miestom, kde je možné takmer všetko. Rád pozýva turistov na nákupy, do luxusných rezortov aj pokochať sa jeho rekordmi – najväčšou fontánou, najvyšším mrakodrapom či novinkou v podobe najvyššieho vyhliadkového kolesa na svete. O Dubaji však už dávno neplatí, že je destináciou len pre bohatých. Mnohé zážitky a miesta sú vhodné pre celú rodinu s deťmi či mladé páry hľadajúce poriadnu romantiku. Ak si chceš vychutnať Dubaj bez toho, aby si vyprázdnil(a) konto, okrem lacných leteniek ti prinášame aj 10 top zážitkov, ktoré Dubaj ponúka úplne bezplatne.

Reklama

10 TOP zážitkov v Dubaji zdarma

1. Pozri si mešitu Grand Bur Dubai Masjid

Mešita Grand Bur Dubai, známa tiež ako Grand Bur Dubai Masjid, je jedným z najznámejších miest na bohoslužby v Dubaji. Mešita sa nachádza v pamiatkovej zóne a má kapacitu 1 200 veriacich. Má tiež najvyšší minaret v Dubaji, meria 70 metrov a pripomína maják.

Budova má bohatú históriu a kedysi bola školou alebo „kuttab“, ktorá sa venovala štúdiu Koránu. Prví študenti sa štúdií zúčastnili v roku 1900 a naučili sa Korán naspamäť. V roku 1960 bola postavená nová mešita a v roku 1998 bola znova prestavaná, aby napodobnila pôvodnú architektúru.

grand bur dubai masjid

2. Uži si relax na pláži

Dubaj má niekoľko peckových verejných pláži so vstupom zdarma. Odporúčame vydať sa napríklad na pláž JBR – tu sa zabavia aj deti, Kite Beach alebo Umm Suqeim pláž. Okrem osvieženia sa vo vode tu nájdeš množstvo reštaurácií, obchodov a kaviarní.

plaz jbr dubaj

3. Bicyklom po púšti

Jedným z najoriginálnejších zážitkov, ktoré v Dubaji môžeš zažiť zadarmo (okrem požičania bicykla), je jazda po púšti Al Qudra. Milovníci jazdy na bicykli si tu užijú krásnu 50-kilometrovú cyklotrasu na červenej pláži. Najmä jazda pri západe slnka, či občasná spoločnosť v podobe tiav prechádzajúcich rozpáleným pieskom, zaručujú nezabudnuteľné spomienky na Dubaj.

al qudra pust dubaj

4. Pozoruj plameniakov v prírodnej rezervácii

Na nádherných pameniakov sa môžeš ísť pozrieť do rezervácie Ras Al Khor. Zober si ďalekohľad, nájdi s tiché útočisko a pozoruj ružové stvorenia v ich prirodzenom prostredí. Táto aktivita poteší aj deti. Okrem plameniakov môžeš sporovať tiež volavky, kormorány a orlovce.

Ras Al Khor dubaj

5. Vychutnaj si šou pri Dubajskej fontáne

Dubajská fontána je šou, ktorú si nesmieš nechať ujsť. Je najväčšou performujúcou fontánou na svete. Súčasťou jej „vystúpenia“ je špeciálne osvetlenie, vystrekujúca voda a niekoľko rôznych melódií – od klasickej hudby až po súčasnú arabskú a svetovú hudbu. Fontána má jedinečný dizajn pozostávajúci z piatich kruhov rôznych veľkostí a dvoch oblúkov a je vybavená výkonnými vodnými tryskami, ktoré strieľajú vodu do pôsobivých výšok. Viac ako 6 600 WET Superlights svetiel a 25 farebných projektorov vytvára vizuálne spektrum viac ako 1 000 rôznych „zoskupení“ vody. Lúč svetla z fontány je viditeľný z diaľky 33 km. 

dubajska fontana

6. Nevynechaj legendárny Gold Souk

Jedno z najväčších trhovísk s trblietajúcimi sa šperkami v tých najrôznejčích podobách. Desiatky stánkov s pestrou ponukou suvenírov nemusí byť nutne miestom, kde minieš stovky eur. Gold Souk je miesto, ktoréby si v Dubaji určite mal(a) zažiť, tak sa sem poď aspoň pokochať a nasať pravú dubajskú atmosféru!

gold souk dubaj
Zdroj: Shutterstock/Patryk Kosmider

7. Ovoňaj Dubaj na Spice Souk

Tejto starý dubajský souk je živým centrom kultúry, estetiky, zvukov a najmä vôní. Ak rád(a) varíš alebo ochutnávaš, toto je presne to miesto, na ktorom sa v Dubaji chceš ocitnúť. Orientálne vône arabských korenín, olejov, orechov či sladkých dobrôt ťa prilákajú aj poslepiačky. Aj keď si nič nekúpiš, Spice Souk nevynechaj.

spice souk dubaj
Zdroj: Shutterstock/Dan Rentea

Akciové letenky do Dubaja

8. Romantika pri Jazerách lásky

Ak hľadáš v Dubaji romantické miesto, zamier k Jazerám lásky. Dve jazerá vo forme pretínajúcich sa sŕdc blízko jazier Al Qudra. Tu si môžeš dať napríklad piknik alebo sa len poprechádzať so svojou láskou. Rozmýšľal si nad originálnym miestom, kde svoju polovičku požiadať o ruku? Tak možno si už našiel 😉

love lakes dubaj

9. Prejdi sa po promenáde na Palm Jumeirah

Väčšina bežných smrteľníkov môže len snívať o tom, aký by bol život na dubajskej Palme – umelo vytvorenom ostrove v podobe palmového stromu Palm Jumeirah. Ak chceš aspoň zažiť atmosféru tohto legendárneho miesta, môžeš sa poprechádzať po 11-kilometrovej promenáde popri Arabskom zálive.

palm jumeirah dubaj

10. Navštív dedinu Hatta, prvú v Dubaji

Chcel(a) by si vedieť, ako vyzerali prvé dediny v Dubaji? Verná napodobenina tradičnej horskej dediny sa nachádza v horách Al Hajar. Mešity a domy v dedine Hatta boli pôvodne postavené z materiálov ako blato, kmene paliem, trstina a kamene. Nachádza sa tu 30 budov, z ktorých mnohé majú aj interiér zariadený podľa typického arabského štýlu pred 60. rokmi. Návštevníci sa tu dozvedia veľa o spôsobe života, obliekania, vybavenia, zbraní a ďalších artefaktov z minulosti. Spoznaj starodávne poľnohospodárske, ekonomické a obranné systémy.

hatta village dubai

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore